Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare30 ani pe piață

BRATU PRODSERV SRL

CUI 8236270J39/187/1996

Str. VRANCEI, Municipiul Focșani, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 901 mii lei, profit net 51 mii lei, 9 angajați.

Despre BRATU PRODSERV SRL

BRATU PRODSERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 1996 cu numărul J39/187/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8236270, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate” (cod CAEN 4751). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 901 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 51 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 766 mii lei la 901 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
8236270
Nr. Registrul Comerțului
J39/187/1996
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 martie 1996
EUID
ROONRC.J39/187/1996
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2007

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
901 mii lei

+6% față de 2024

Profit net
51 mii lei
Angajați (medie)
9
Capitaluri proprii
5.993 lei
Datorii
569 mii lei
Active totale
575 mii lei
Marjă netă
5,7%
Cifră / angajat
100 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 390.383 lei; pierdere netă 7.700 lei20162017: cifra de afaceri 525.585 lei; profit net 4.093 lei20172018: cifra de afaceri 489.078 lei; pierdere netă 24.911 lei20182019: cifra de afaceri 592.571 lei; profit net 29.558 lei20192020: cifra de afaceri 689.518 lei; profit net 36.602 lei20202021: cifra de afaceri 765.755 lei; profit net 9.814 lei20212022: cifra de afaceri 688.964 lei; profit net 23.975 lei20222023: cifra de afaceri 723.256 lei; profit net 4.165 lei20232024: cifra de afaceri 851.551 lei; profit net 148.300 lei20242025: cifra de afaceri 900.926 lei; profit net 51.448 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă390 mii526 mii489 mii593 mii690 mii766 mii689 mii723 mii852 mii901 mii
Venituri totale390 mii526 mii497 mii679 mii780 mii816 mii789 mii773 mii1,2 mil1,3 mil
Cheltuieli totale394 mii516 mii517 mii642 mii736 mii799 mii757 mii761 mii974 mii1,2 mil
Profit / pierdere brută-3.7969.348-20 mii36 mii44 mii17 mii32 mii12 mii178 mii77 mii
Profit / pierdere netă-7.7004.093-25 mii30 mii37 mii9.81424 mii4.165148 mii51 mii
Număr mediu de angajați1312121213111212109
Active imobilizate8.4555.8923.329341 mii282 mii220 mii159 mii97 mii565 mii504 mii
Active circulante170 mii179 mii150 mii159 mii136 mii109 mii56 mii74 mii36 mii70 mii
din care stocuri80 mii92 mii101 mii88 mii89 mii91 mii46 mii48 mii13 mii50 mii
creanțe48 mii64 mii44 mii42 mii30 mii3.3003.7875.201925.240
casa și conturi la bănci42 mii23 mii5.30529 mii17 mii15 mii6.10320 mii23 mii15 mii
Cheltuieli în avans3.9344.1843.30942 mii34 mii18 mii9.401—4.184—
Datorii459 mii462 mii455 mii810 mii684 mii569 mii422 mii364 mii651 mii569 mii
Capitaluri proprii-277 mii-273 mii-298 mii-268 mii-232 mii-222 mii-198 mii-194 mii-45 mii5.993
din care capital subscris vărsat600600600600600600600600600600

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 15 în județul Vrancea și locul 172 din 1.246 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate.

Firme similare din județul Vrancea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 9603 Activități de pompe funebre și similare

Întrebări frecvente despre BRATU PRODSERV SRL

Care este CUI-ul firmei BRATU PRODSERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRATU PRODSERV SRL este 8236270, iar codul de TVA este RO8236270. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/187/1996, iar codul EUID este ROONRC.J39/187/1996.

Unde are sediul BRATU PRODSERV SRL?

Sediul social al firmei BRATU PRODSERV SRL este în Str. VRANCEI, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BRATU PRODSERV SRL?

Activitatea principală a firmei BRATU PRODSERV SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate”, cod CAEN 4751. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BRATU PRODSERV SRL?

BRATU PRODSERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 1996, deci are 30 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BRATU PRODSERV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0237 *** 139). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are BRATU PRODSERV SRL?

În 2025, BRATU PRODSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 901 mii lei și un profit net de 51 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BRATU PRODSERV SRL plătitoare de TVA?

Da. BRATU PRODSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează