BRATMIH CONSTRUCT SRL
STĂNCUȚEI, Sat Cuza Vodă, Comuna Stăncuța, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 47 mii lei, pierdere netă 2.071 lei, 1 angajați.
Despre BRATMIH CONSTRUCT SRL
BRATMIH CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2014 cu numărul J9/290/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33183605, cu sediul în Cuza Vodă (com. Stăncuța), județul Brăila. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 47 mii lei (-41% față de 2024), o pierdere netă de 2.071 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 58 mii lei la 47 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 33183605
- Nr. Registrul Comerțului
- J9/290/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 mai 2014
- EUID
- ROONRC.J9/290/2014
- Cod poștal
- 817151
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 10.01.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Însurăţei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 47 mii lei
- Pierdere netă
- 2.071 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -39 mii lei
- Datorii
- 69 mii lei
- Active totale
- 30 mii lei
- Marjă netă
- -4,4%
- Cifră / angajat
- 47 mii lei
-41% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (232%); cifra de afaceri a scăzut cu 41% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 134 mii | 76 mii | 347 mii | 163 mii | 34 mii | 58 mii | 88 mii | 113 mii | 80 mii | 47 mii |
| Venituri totale | 134 mii | 76 mii | 347 mii | 163 mii | 34 mii | 58 mii | 88 mii | 113 mii | 80 mii | 47 mii |
| Cheltuieli totale | 61 mii | 9.569 | 190 mii | 160 mii | 62 mii | 78 mii | 107 mii | 155 mii | 95 mii | 49 mii |
| Profit / pierdere brută | 73 mii | 66 mii | 157 mii | 3.520 | -29 mii | -20 mii | -19 mii | -41 mii | -15 mii | -2.071 |
| Profit / pierdere netă | 71 mii | 64 mii | 152 mii | -1.374 | -30 mii | -21 mii | -22 mii | -41 mii | -15 mii | -2.071 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | — | — | — | — | 1 | — | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 2.205 | 1.560 | 914 | 22 mii | 22 mii | 22 mii | 22 mii | 22 mii |
| Active circulante | 83 mii | 146 mii | 298 mii | 295 mii | 267 mii | 225 mii | 205 mii | 5.247 | 11 mii | 8.118 |
| din care stocuri | — | — | 1.542 | 1.542 | 1.542 | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | 66 mii | — | 1.390 | 1.088 | 10 mii | 13 mii | 3.400 | 5.509 | 5.389 |
| casa și conturi la bănci | 83 mii | 81 mii | 296 mii | 292 mii | 265 mii | 215 mii | 192 mii | 1.847 | 5.127 | 2.729 |
| Datorii | 0 | 0 | 1.777 | 0 | 1.008 | 1.250 | 2.230 | 50 mii | 70 mii | 69 mii |
| Capitaluri proprii | 83 mii | 146 mii | 298 mii | 297 mii | 267 mii | 246 mii | 224 mii | -23 mii | -37 mii | -39 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 74 din 92 în județul Brăila și locul 13.052 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brăila
- IDEAL IVAN CONSTRUCTII SI AMENAJARI S.R.L. · Brăila60 mii lei · 1 ang.
- PRONELLO CONS SRL · Cuza Vodă (com. Salcia Tudor)57 mii lei · 1 ang.
- MINALIDI CONSTRUCT S.R.L. · Custura (com. Racoviță)51 mii lei · 0 ang.
- ARACARI PROJECT S.R.L. · Brăila50 mii lei · 1 ang.
- SOTOMAG CONS SRL · Brăila50 mii lei · 1 ang.
- MIACONSTRUCTALL SRL · Brăila43 mii lei · 1 ang.
- TONYTUD SERVCONS S.R.L. · Țepes Vodă (com. Movila Miresii)40 mii lei · 1 ang.
- OANLIL SRL · Brăila35 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15231/196/202631.08.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Braila · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Întrebări frecvente despre BRATMIH CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei BRATMIH CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRATMIH CONSTRUCT SRL este 33183605, iar codul de TVA este RO33183605. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J9/290/2014, iar codul EUID este ROONRC.J9/290/2014.
Unde are sediul BRATMIH CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei BRATMIH CONSTRUCT SRL este în STĂNCUȚEI, Sat Cuza Vodă, Comuna Stăncuța, Brăila, Cuza Vodă (com. Stăncuța), județul Brăila, cod poștal 817151, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BRATMIH CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei BRATMIH CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BRATMIH CONSTRUCT SRL?
BRATMIH CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BRATMIH CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BRATMIH CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cuza Vodă (com. Stăncuța) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BRATMIH CONSTRUCT SRL?
În 2025, BRATMIH CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 47 mii lei și o pierdere netă de 2.071 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BRATMIH CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. BRATMIH CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.