BRADMED SRL
Str. BRADULUI, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 444 mii lei, profit net 100 mii lei, 3 angajați.
Despre BRADMED SRL
BRADMED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 decembrie 2004 cu numărul J18/824/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 17089070, cu sediul în Târgu Jiu, județul Gorj. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 444 mii lei (-3% față de 2024), un profit net de 100 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 446 mii lei la 444 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17089070
- Nr. Registrul Comerțului
- J18/824/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J18/824/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 444 mii lei
- Profit net
- 100 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 102 mii lei
- Datorii
- 151 mii lei
- Active totale
- 253 mii lei
- Marjă netă
- 22,5%
- Cifră / angajat
- 148 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 60% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 275 mii | 304 mii | 346 mii | 337 mii | 384 mii | 446 mii | 734 mii | 851 mii | 458 mii | 444 mii |
| Venituri totale | 275 mii | 304 mii | 346 mii | 342 mii | 384 mii | 447 mii | 734 mii | 851 mii | 461 mii | 444 mii |
| Cheltuieli totale | 213 mii | 252 mii | 192 mii | 245 mii | 254 mii | 299 mii | 328 mii | 363 mii | 396 mii | 327 mii |
| Profit / pierdere brută | 62 mii | 52 mii | 155 mii | 96 mii | 130 mii | 147 mii | 406 mii | 488 mii | 65 mii | 117 mii |
| Profit / pierdere netă | 59 mii | 49 mii | 151 mii | 93 mii | 126 mii | 143 mii | 400 mii | 481 mii | 55 mii | 100 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 219 mii | 151 mii | 109 mii | 69 mii | 30 mii | 7.218 | 3.214 | 2.537 | 1.861 | 69 mii |
| Active circulante | 101 mii | 88 mii | 153 mii | 99 mii | 208 mii | 160 mii | 433 mii | 504 mii | 81 mii | 183 mii |
| din care stocuri | — | 150 | 1.050 | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | — | — |
| creanțe | 2.168 | 2.083 | 1 | 2.483 | 2.772 | 6.474 | 290 mii | 17 mii | 371 | 96 mii |
| casa și conturi la bănci | 99 mii | 85 mii | 152 mii | 97 mii | 205 mii | 154 mii | 143 mii | 487 mii | 81 mii | 87 mii |
| Datorii | 148 mii | 189 mii | 110 mii | 74 mii | 110 mii | 23 mii | 35 mii | 24 mii | 26 mii | 151 mii |
| Capitaluri proprii | 172 mii | 50 mii | 153 mii | 95 mii | 128 mii | 144 mii | 402 mii | 482 mii | 57 mii | 102 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 63 din 182 în județul Gorj și locul 4.579 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.
Firme similare din județul Gorj
- ANA-MARIA PEDIATRIC CARE S.R.L. · Târgu Jiu474 mii lei · 2 ang.
- NEURODIAGNOSTIC SRL · Târgu Jiu465 mii lei · 1 ang.
- CENTRUL MEDICAL UROGEN S.R.L. · Ursați (mun. Târgu Jiu)457 mii lei · 1 ang.
- ENDOMED SRL · Târgu Jiu453 mii lei · 1 ang.
- ORTOCLINIC BONES SRL · Târgu Jiu437 mii lei · 1 ang.
- VIRPENMAR 88 SRL · Târgu Jiu431 mii lei · 5 ang.
- MED-ORL SRL · Târgu Jiu427 mii lei · 1 ang.
- TIANROLI SRL · Târgu Jiu416 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
Întrebări frecvente despre BRADMED SRL
Care este CUI-ul firmei BRADMED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRADMED SRL este 17089070. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J18/824/2004, iar codul EUID este ROONRC.J18/824/2004.
Unde are sediul BRADMED SRL?
Sediul social al firmei BRADMED SRL este în Str. BRADULUI, Municipiul Târgu Jiu, Gorj, județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BRADMED SRL?
Activitatea principală a firmei BRADMED SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622.
Când a fost înființată BRADMED SRL?
BRADMED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BRADMED SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 245). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BRADMED SRL?
În 2025, BRADMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 444 mii lei și un profit net de 100 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BRADMED SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, BRADMED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.