BRACO M.E.S. SRL
IULIU MANIU, sc. 3, et. 1, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 3,5 mil lei, profit net 428 mii lei, 5 angajați.
Despre BRACO M.E.S. SRL
BRACO M.E.S. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2011 cu numărul J2011014831409 și codul unic de înregistrare (CUI) 29447601, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente” (cod CAEN 4664). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,5 mil lei (+7% față de 2024), un profit net de 428 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,7 mil lei la 3,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29447601
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011014831409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011014831409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 12.09.2016
din 01.04.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,5 mil lei
- Profit net
- 428 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 638 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 12,3%
- Cifră / angajat
- 697 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 61% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,5 mil |
| Venituri totale | 1,9 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,5 mil |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 3 mil |
| Profit / pierdere brută | 275 mii | 238 mii | 368 mii | 333 mii | 372 mii | 551 mii | 709 mii | 547 mii | 580 mii | 509 mii |
| Profit / pierdere netă | 231 mii | 219 mii | 344 mii | 310 mii | 348 mii | 527 mii | 682 mii | 498 mii | 496 mii | 428 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 91 mii | 150 mii | 136 mii | 101 mii | 75 mii | 41 mii | 925 mii | 888 mii | 863 mii | 834 mii |
| Active circulante | 487 mii | 619 mii | 508 mii | 619 mii | 756 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 643 mii | 710 mii | 808 mii |
| din care stocuri | 301 mii | 354 mii | 284 mii | 322 mii | 307 mii | 350 mii | 417 mii | 391 mii | 403 mii | 384 mii |
| creanțe | 107 mii | 170 mii | 169 mii | 222 mii | 377 mii | 517 mii | 663 mii | 234 mii | 294 mii | 413 mii |
| casa și conturi la bănci | 79 mii | 94 mii | 56 mii | 75 mii | 71 mii | 211 mii | 8.535 | 18 mii | 14 mii | 11 mii |
| Cheltuieli în avans | 7.556 | 12 mii | 30 mii | 21 mii | 17 mii | 8.651 | 1.673 | — | — | 1.881 |
| Datorii | 351 mii | 379 mii | 319 mii | 426 mii | 497 mii | 576 mii | 1,3 mil | 828 mii | 825 mii | 1 mil |
| Venituri în avans | 881 | 1.437 | 6.364 | 3.499 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 234 mii | 400 mii | 349 mii | 312 mii | 351 mii | 551 mii | 685 mii | 703 mii | 749 mii | 638 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 176 din 435 în județul București și locul 501 din 1.420 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente.
Firme similare din județul București
- MDS ELECTRIC SRL · București Sector 63,6 mil lei · 3 ang.
- CRG INDUSTRY SERVICE S.R.L. · București Sector 43,5 mil lei · 3 ang.
- ROWE TECHNOLOGIES S.R.L. · București Sector 23,5 mil lei · 1 ang.
- CAMIA SYSTEMS SRL · București Sector 33,5 mil lei · 6 ang.
- AGIL TECHNOLOGIES SRL · București Sector 43,5 mil lei · 2 ang.
- TEH COM SRL · București Sector 63,5 mil lei · 2 ang.
- LTT SERVICES GRUP SRL · București Sector 33,5 mil lei · 1 ang.
- ASSIST PROJECT FOOD S.R.L. · București Sector 43,4 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre BRACO M.E.S. SRL
Care este CUI-ul firmei BRACO M.E.S. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRACO M.E.S. SRL este 29447601, iar codul de TVA este RO29447601. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011014831409, iar codul EUID este ROONRC.J2011014831409.
Unde are sediul BRACO M.E.S. SRL?
Sediul social al firmei BRACO M.E.S. SRL este în IULIU MANIU, sc. 3, et. 1, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BRACO M.E.S. SRL?
Activitatea principală a firmei BRACO M.E.S. SRL este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente”, cod CAEN 4664. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BRACO M.E.S. SRL?
BRACO M.E.S. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BRACO M.E.S. SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0799 *** 311). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BRACO M.E.S. SRL?
În 2025, BRACO M.E.S. SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,5 mil lei și un profit net de 428 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BRACO M.E.S. SRL plătitoare de TVA?
Da. BRACO M.E.S. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.