BOSTAN FARM SRL
Primăriei, Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 119 mii lei, 1 angajați.
Despre BOSTAN FARM SRL
BOSTAN FARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2007 cu numărul J2007000545041 și codul unic de înregistrare (CUI) 21406550, cu sediul în Sascut, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 119 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 21406550
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000545041
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 martie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000545041
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.03.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 119 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 189 mii lei
- Datorii
- 905 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 5%
- Cifră / angajat
- 2,4 mil lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 946 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 980 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 840 mii | 957 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 139 mii | 144 mii | 116 mii | 80 mii | 111 mii | 200 mii | 180 mii | 279 mii | 209 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere netă | 117 mii | 132 mii | 104 mii | 69 mii | 100 mii | 184 mii | 159 mii | 256 mii | 145 mii | 119 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 173 mii | 332 mii | 392 mii | 395 mii | 378 mii | 371 mii | 205 mii | 218 mii | 281 mii | 221 mii |
| Active circulante | 697 mii | 628 mii | 748 mii | 850 mii | 973 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 983 mii | 873 mii |
| din care stocuri | 360 mii | 367 mii | 334 mii | 312 mii | 414 mii | 482 mii | 418 mii | 207 mii | 715 mii | 575 mii |
| creanțe | 292 mii | 253 mii | 403 mii | 513 mii | 520 mii | 644 mii | 704 mii | 953 mii | 164 mii | 185 mii |
| casa și conturi la bănci | 45 mii | 7.643 | 11 mii | 24 mii | 39 mii | 25 mii | 50 mii | 212 mii | 104 mii | 113 mii |
| Datorii | 386 mii | 495 mii | 499 mii | 536 mii | 543 mii | 611 mii | 568 mii | 826 mii | 854 mii | 905 mii |
| Capitaluri proprii | 484 mii | 466 mii | 640 mii | 709 mii | 809 mii | 912 mii | 809 mii | 765 mii | 409 mii | 189 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 67 în județul Bacău și locul 1.152 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Bacău
- MADISFARM SRL · Săucești2,8 mil lei · 5 ang.
- ELDY FARM SRL · Onești2,6 mil lei · 6 ang.
- MARBO IMPEX SRL · Bacău2,6 mil lei · 4 ang.
- PROGLIS SRL · Răcăciuni2,5 mil lei · 6 ang.
- BIOS-FARM SRL · Bacău2,5 mil lei · 2 ang.
- THYMUS FARM SRL · Frumoasa (com. Balcani)2,2 mil lei · 3 ang.
- ROUAFARM SRL · Sănduleni2 mil lei · 3 ang.
- BIOFARMEX BIO S.R.L. · Podu Turcului1,8 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Întrebări frecvente despre BOSTAN FARM SRL
Care este CUI-ul firmei BOSTAN FARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BOSTAN FARM SRL este 21406550, iar codul de TVA este RO21406550. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000545041, iar codul EUID este ROONRC.J2007000545041.
Unde are sediul BOSTAN FARM SRL?
Sediul social al firmei BOSTAN FARM SRL este în Primăriei, Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BOSTAN FARM SRL?
Activitatea principală a firmei BOSTAN FARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BOSTAN FARM SRL?
BOSTAN FARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BOSTAN FARM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 039). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BOSTAN FARM SRL?
În 2025, BOSTAN FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 119 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BOSTAN FARM SRL plătitoare de TVA?
Da. BOSTAN FARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.