BOBMAX INVEST SRL
Sat Bobu, Comuna Scoarta, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 141 mii lei, 14 angajați.
Despre BOBMAX INVEST SRL
BOBMAX INVEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2011 cu numărul J18/280/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28528627, cu sediul în Bobu (com. Scoarta), județul Gorj. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+76% față de 2024), un profit net de 141 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,9 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 octombrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 28528627
- Nr. Registrul Comerțului
- J18/280/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 mai 2011
- EUID
- ROONRC.J18/280/2011
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 05.10.2016
reactivat 23.08.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Târgu Cărbuneşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 141 mii lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 2,6 mil lei
- Active totale
- 4,1 mil lei
- Marjă netă
- 11,5%
- Cifră / angajat
- 88 mii lei
+76% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 63% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 78 mii | 283 mii | 25 mii | 180 mii | 442 mii | 1,9 mil | 2,1 mil | 733 mii | 699 mii | 1,2 mil |
| Venituri totale | 78 mii | 300 mii | 8.355 | 288 mii | 515 mii | 1,7 mil | 2,1 mil | 734 mii | 959 mii | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 74 mii | 285 mii | 236 mii | 281 mii | 294 mii | 769 mii | 743 mii | 694 mii | 948 mii | 844 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.462 | 14 mii | -227 mii | 7.273 | 221 mii | 967 mii | 1,3 mil | 40 mii | 11 mii | 165 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.559 | 11 mii | -227 mii | 5.474 | 216 mii | 948 mii | 1,3 mil | 33 mii | 9.248 | 141 mii |
| Număr mediu de angajați | 15 | 12 | 8 | 8 | 8 | 19 | 18 | 13 | 16 | 14 |
| Active circulante | 95 mii | 290 mii | 285 mii | 629 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 0 | 16 mii | 0 | 108 mii | 181 mii | 0 | 0 | — | 260 mii | 0 |
| creanțe | 93 mii | 273 mii | 283 mii | 519 mii | 1 mil | 1,8 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3 mil | 4,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 1.456 | 1.134 | 1.885 | 2.318 | 669 | 8.170 | 1.970 | 1.636 | 1.868 | 1.435 |
| Datorii | 90 mii | 274 mii | 497 mii | 835 mii | 1,2 mil | 862 mii | 2 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,6 mil |
| Capitaluri proprii | 4.477 | 16 mii | -212 mii | -206 mii | 10 mii | 958 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 32 în județul Gorj și locul 336 din 2.379 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4312 – Lucrări de pregătire a terenului.
Firme similare din județul Gorj
- TDY TROSTIN CONSTRUCT S.R.L. · Târgu Jiu1,6 mil lei · 9 ang.
- MARIO MAGNUM SRL · Calaparu (com. Borăscu)1,4 mil lei · 4 ang.
- ELYVIO EXIM PROD SRL · Târgu Jiu1,3 mil lei · 5 ang.
- NADMUGUREL MĂDĂ SRL · Polovragi978 mii lei · 6 ang.
- TIS QUALITY SERVICES S.R.L. · Urdari883 mii lei · 2 ang.
- PRESTAROM CONSTRUCT SRL · Târgu Jiu758 mii lei · 4 ang.
- SUTUSORCONS S.R.L. · Novaci599 mii lei · 1 ang.
- LONATO CONSTRUCT SRL · Spahii (com. Turburea)415 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9171/318/202430.04.2026
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Gorj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Petent
- 12287/318/202510.07.2025
validare poprire
Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 7440/318/202530.04.2025
validare poprire
Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 5113/317/202430.12.2024
validare poprire
Judecătoria Targucarbunesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 9171/318/202403.06.2024
plângere contravenţională GJ-00018245 15-05-2024
Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Petent
- 10310/318/202305.07.2023
validare poprire
Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Întrebări frecvente despre BOBMAX INVEST SRL
Care este CUI-ul firmei BOBMAX INVEST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BOBMAX INVEST SRL este 28528627, iar codul de TVA este RO28528627. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J18/280/2011, iar codul EUID este ROONRC.J18/280/2011.
Unde are sediul BOBMAX INVEST SRL?
Sediul social al firmei BOBMAX INVEST SRL este în Sat Bobu, Comuna Scoarta, Gorj, Bobu (com. Scoarta), județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BOBMAX INVEST SRL?
Activitatea principală a firmei BOBMAX INVEST SRL este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BOBMAX INVEST SRL?
BOBMAX INVEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BOBMAX INVEST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 888). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BOBMAX INVEST SRL?
În 2025, BOBMAX INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 141 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BOBMAX INVEST SRL plătitoare de TVA?
Da. BOBMAX INVEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 octombrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.