BLUE PROJECT SRL
Str. FLORILOR, ap. 62, Municipiul Baia Mare, Maramureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 252 mii lei, profit net 75 mii lei, 1 angajați.
Despre BLUE PROJECT SRL
BLUE PROJECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2005 cu numărul J24/636/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17477196, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Dezvoltare (promovare) imobiliară” (cod CAEN 4110). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 252 mii lei (-78% față de 2024), un profit net de 75 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 55 mii lei la 252 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iulie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 17477196
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/636/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 aprilie 2005
- EUID
- ROONRC.J24/636/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 12.07.2017
reactivat 10.04.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 252 mii lei
- Profit net
- 75 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- 29,9%
- Cifră / angajat
- 252 mii lei
-78% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 78% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 18 mii | 449 mii | 183 mii | 1,1 mil | 55 mii | 123 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 252 mii |
| Venituri totale | 0 | 18 mii | 864 mii | 183 mii | 1,1 mil | 70 mii | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 335 mii |
| Cheltuieli totale | 280 | 44 mii | 820 mii | 180 mii | 402 mii | 60 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 228 mii | 251 mii |
| Profit / pierdere brută | -280 | -26 mii | 44 mii | 3.292 | 699 mii | 9.993 | 415 mii | 60 mii | 983 mii | 84 mii |
| Profit / pierdere netă | -280 | -27 mii | 40 mii | 934 | 689 mii | 9.520 | 407 mii | 48 mii | 954 mii | 75 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 137 mii | 16 mii | — | 500 mii | 502 mii | 256 mii | 5.981 | 2 mil | 2 mil |
| Active circulante | 23 mii | 101 mii | 113 mii | 57 mii | 774 mii | 178 mii | 886 mii | 1,4 mil | 654 mii | 601 mii |
| din care stocuri | 18 mii | — | 91 mii | 21 mii | 21 mii | 44 mii | 743 mii | — | — | — |
| creanțe | 4.712 | 12 mii | 16 mii | 5.663 | 6.108 | 20 mii | 85 mii | 117 mii | 325 mii | 380 mii |
| casa și conturi la bănci | 299 | 88 mii | 6.471 | 31 mii | 747 mii | 113 mii | 58 mii | 1,3 mil | 329 mii | 220 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 24 mii | — | — | — | — |
| Datorii | 26 mii | 267 mii | 119 mii | 46 mii | 574 mii | 3.311 | 725 mii | 973 mii | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | -3.244 | -30 mii | 9.949 | 11 mii | 699 mii | 701 mii | 417 mii | 465 mii | 1,4 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 20 în județul Maramureș și locul 717 din 1.232 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4110 – Dezvoltare (promovare) imobiliară.
Firme similare din județul Maramureș
- SOL RESIDENCE INV S.R.L. · Tăuții-Măgherăus410 mii lei · 2 ang.
- CON-INVEST SRL · Sighetu Marmației352 mii lei · 0 ang.
- LA MAISON FORTE SRL · Groși331 mii lei · 0 ang.
- ESTATE COMPLEX S.R.L. · Tăuții-Măgherăus269 mii lei · 1 ang.
- SPICUL SRL · Sălistea De Sus211 mii lei · 2 ang.
- DANA IMOBIL DESIGN S.R.L. · Baia Mare81 mii lei · 1 ang.
- MARINESCU REZIDENCE S.R.L. · Baia Mare36 mii lei · 4 ang.
- CULMAR PROD COM SRL · Baia Mare24 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 12 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 675/182/202603.06.2026
contestaţie la executare
Judecătoria Gherla · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 5139/99/2025/a420.04.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 650/235/2026/a112.02.2026
suspendare provizorie
Judecătoria Gherla · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 650/235/202609.02.2026
contestaţie la executare
Judecătoria Gherla · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 675/182/202626.01.2026
contestaţie la executare E-MAIL
Judecătoria Baiamare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 5139/99/2025/a323.01.2026
contestaţie creanţe
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5139/99/2025/a221.01.2026
contestaţie creanţe tabel preliminar creanţe publicat BPI 635/13.01.2026
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5139/99/2025/a120.01.2026
contestaţie creanţe tabel preliminar creanţe publicat BPI din 12.01.2026
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3768/111/202505.11.2025
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5139/99/202503.10.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4110 – Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre BLUE PROJECT SRL
Care este CUI-ul firmei BLUE PROJECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BLUE PROJECT SRL este 17477196, iar codul de TVA este RO17477196. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/636/2005, iar codul EUID este ROONRC.J24/636/2005.
Unde are sediul BLUE PROJECT SRL?
Sediul social al firmei BLUE PROJECT SRL este în Str. FLORILOR, ap. 62, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BLUE PROJECT SRL?
Activitatea principală a firmei BLUE PROJECT SRL este „Dezvoltare (promovare) imobiliară”, cod CAEN 4110. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BLUE PROJECT SRL?
BLUE PROJECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BLUE PROJECT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 932). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BLUE PROJECT SRL?
În 2025, BLUE PROJECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 252 mii lei și un profit net de 75 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BLUE PROJECT SRL plătitoare de TVA?
Da. BLUE PROJECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iulie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.