BLUBOX.RO SRL
PESCARILOR, bl. BM11, sc. E, et. 3, ap. 54, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 7,8 mil lei, profit net 575 mii lei, 4 angajați.
Despre BLUBOX.RO SRL
BLUBOX.RO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2016 cu numărul J2016000770131 și codul unic de înregistrare (CUI) 35859461, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire” (cod CAEN 4684). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,8 mil lei (+37% față de 2024), un profit net de 575 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,6 mil lei la 7,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iulie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 35859461
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000770131
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 martie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000770131
- Cod poștal
- 900538
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 11.07.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,8 mil lei
- Profit net
- 575 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 3,1 mil lei
- Marjă netă
- 7,4%
- Cifră / angajat
- 2 mil lei
+37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 671 mii | 728 mii | 1,4 mil | 2 mil | 2,6 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,5 mil | 5,7 mil | 7,8 mil |
| Venituri totale | 692 mii | 766 mii | 1,4 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 3,6 mil | 4,1 mil | 4,7 mil | 5,9 mil | 8,7 mil |
| Cheltuieli totale | 643 mii | 732 mii | 1,2 mil | 2 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,6 mil | 8 mil |
| Profit / pierdere brută | 49 mii | 34 mii | 187 mii | 179 mii | 232 mii | 513 mii | 472 mii | 484 mii | 266 mii | 679 mii |
| Profit / pierdere netă | 43 mii | 27 mii | 172 mii | 157 mii | 207 mii | 479 mii | 437 mii | 457 mii | 227 mii | 575 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 |
| Active imobilizate | 240 | — | 38 mii | 41 mii | 28 mii | 83 mii | 24 mii | 21 mii | 268 mii | 273 mii |
| Active circulante | 59 mii | 67 mii | 237 mii | 339 mii | 471 mii | 908 mii | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | 13 mii | 4.485 | 93 mii | 29 mii | 217 mii | 412 mii | 708 mii | 743 mii | 661 mii | 1,6 mil |
| creanțe | 2.683 | — | 75 mii | 162 mii | 198 mii | 336 mii | 480 mii | 785 mii | 635 mii | 871 mii |
| casa și conturi la bănci | 44 mii | 63 mii | 69 mii | 147 mii | 56 mii | 160 mii | 140 mii | 337 mii | 262 mii | 373 mii |
| Cheltuieli în avans | 504 | — | — | 0 | 0 | 0 | — | — | 517 mii | 152 |
| Datorii | 17 mii | 10 mii | 69 mii | 43 mii | 50 mii | 91 mii | 384 mii | 625 mii | 855 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 43 mii | 57 mii | 206 mii | 337 mii | 449 mii | 900 mii | 968 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 12 în județul Constanța și locul 163 din 737 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4684 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire.
Firme similare din județul Constanța
- AXA TRADING GRUP SRL · Eforie Sud (oraș Eforie)10,7 mil lei · 25 ang.
- BAVARIA SRL · Constanța10 mil lei · 16 ang.
- INSTALCORP CONCEPT SRL · Constanța4,7 mil lei · 11 ang.
- VENUS CONSTRUCT SRL · Constanța4,7 mil lei · 3 ang.
- SMART UNIQUE INVESTMENT SRL · Constanța3,7 mil lei · 1 ang.
- SANTERM INSTAL SRL · Constanța2,5 mil lei · 1 ang.
- INSTALAȚII DISTRIBUȚIE SRL · Constanța2,2 mil lei · 6 ang.
- SELP SRL · Constanța1,5 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4684 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre BLUBOX.RO SRL
Care este CUI-ul firmei BLUBOX.RO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BLUBOX.RO SRL este 35859461, iar codul de TVA este RO35859461. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000770131, iar codul EUID este ROONRC.J2016000770131.
Unde are sediul BLUBOX.RO SRL?
Sediul social al firmei BLUBOX.RO SRL este în PESCARILOR, bl. BM11, sc. E, et. 3, ap. 54, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900538, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BLUBOX.RO SRL?
Activitatea principală a firmei BLUBOX.RO SRL este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire”, cod CAEN 4684. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BLUBOX.RO SRL?
BLUBOX.RO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BLUBOX.RO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 841). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BLUBOX.RO SRL?
În 2025, BLUBOX.RO SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,8 mil lei și un profit net de 575 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BLUBOX.RO SRL plătitoare de TVA?
Da. BLUBOX.RO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iulie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.