BLUART ROM GRUP SRL
ZONA COMERCIALĂ, Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeș
A primit finanțare publică (7 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 28,3 mil lei, profit net 397 mii lei, 68 angajați.
Despre BLUART ROM GRUP SRL
BLUART ROM GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 2008 cu numărul J2008001723030 și codul unic de înregistrare (CUI) 24348143, cu sediul în Geamăna (com. Bradu), județul Argeș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 28,3 mil lei (-20% față de 2024), un profit net de 397 mii lei și 68 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 16,3 mil lei la 28,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 august 2008.
Date de identificare
- CUI
- 24348143
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008001723030
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 august 2008
- EUID
- ROONRC.J2008001723030
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 27.08.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 28,3 mil lei
- Profit net
- 397 mii lei
- Angajați (medie)
- 68
- Capitaluri proprii
- 3 mil lei
- Datorii
- 12,9 mil lei
- Active totale
- 15,9 mil lei
- Marjă netă
- 1,4%
- Cifră / angajat
- 416 mii lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,4 mil | 5,1 mil | 12,5 mil | 10,5 mil | 14 mil | 16,3 mil | 17,6 mil | 26,6 mil | 35,3 mil | 28,3 mil |
| Venituri totale | 2,8 mil | 5,3 mil | 12,5 mil | 10,6 mil | 14,7 mil | 17,9 mil | 16,6 mil | 26,8 mil | 36,4 mil | 31,2 mil |
| Cheltuieli totale | 2,6 mil | 5,1 mil | 11,3 mil | 10,2 mil | 14 mil | 17,2 mil | 15,9 mil | 25,9 mil | 35,3 mil | 30,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 210 mii | 193 mii | 1,3 mil | 380 mii | 668 mii | 672 mii | 749 mii | 847 mii | 1,1 mil | 483 mii |
| Profit / pierdere netă | 175 mii | 173 mii | 1,1 mil | 302 mii | 560 mii | 568 mii | 639 mii | 734 mii | 916 mii | 397 mii |
| Număr mediu de angajați | 40 | — | 88 | 88 | 75 | 68 | 77 | 78 | 77 | 68 |
| Active imobilizate | 98 mii | 410 mii | 756 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 3,2 mil | 4,9 mil |
| Active circulante | 673 mii | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 4,9 mil | 5,9 mil | 7,7 mil | 7,7 mil | 9,1 mil | 10,8 mil |
| din care stocuri | 27 mii | 214 mii | 5.216 | 2.013 | 1,4 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 3,4 mil | 5,7 mil |
| creanțe | 632 mii | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 5,3 mil | 4,8 mil | 4 mil | 3,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 11 mii | 137 mii | 15 mii | 870 mii | 511 mii | 635 mii | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 54 mii | — | — | — | 257 mii | — | — | — | 656 mii | 254 mii |
| Datorii | 636 mii | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 5 mil | 5,4 mil | 6,7 mil | 6,6 mil | 9,4 mil | 12,9 mil |
| Venituri în avans | — | 305 mii | 171 mii | 112 mii | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 189 mii | 362 mii | 1,1 mil | 853 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 3,5 mil | 3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 517 în județul Argeș și locul 483 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Argeș
- SELCA SA · Pitești33,8 mil lei · 82 ang.
- VAS CONSTRUCT EXCLUSIV SRL · Pitești33,4 mil lei · 33 ang.
- TOP LINE CONSTRUCT S.R.L. · Bunești (com. Mălureni)28,3 mil lei · 26 ang.
- BUILD ONE A.G. S.R.L. · Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești24,9 mil lei · 35 ang.
- REPARATII MODERNIZARI RETEHNOLOGIZARI ARGES SRL · Curtea De Argeș21,9 mil lei · 82 ang.
- UNIVERSAL TERMOCONSTRUCT DESIGN SRL · Bascov20,5 mil lei · 38 ang.
- KRANZ EUROCENTER SRL · Pitești19 mil lei · 60 ang.
- CONSTRUCT ENERGO MULTI AG S.R.L. · Bascov18 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 17172/215/202505.06.2025
validare poprire
Judecătoria Craiova · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 25161/215/202402.09.2024
validare poprire
Judecătoria Craiova · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 26200/3/202301.09.2023
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7413 Activități de design de interior
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre BLUART ROM GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei BLUART ROM GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BLUART ROM GRUP SRL este 24348143, iar codul de TVA este RO24348143. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001723030, iar codul EUID este ROONRC.J2008001723030.
Unde are sediul BLUART ROM GRUP SRL?
Sediul social al firmei BLUART ROM GRUP SRL este în ZONA COMERCIALĂ, Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeș, Geamăna (com. Bradu), județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BLUART ROM GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei BLUART ROM GRUP SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BLUART ROM GRUP SRL?
BLUART ROM GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BLUART ROM GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 844). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BLUART ROM GRUP SRL?
În 2025, BLUART ROM GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 28,3 mil lei și un profit net de 397 mii lei, cu 68 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BLUART ROM GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. BLUART ROM GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 august 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Geamăna (com. Bradu)
- Firme cu CAEN 4100 din județul Argeș
- CAEN 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- Top firme din județul Argeș
- Top firme cu CAEN 4100
- Firme noi din județul Argeș
- Beneficiari de fonduri din județul Argeș
- Compară BLUART ROM GRUP SRL cu alte firme