BLAUTECH INDUSTRIAL SRL
MORARULUI, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 515 mii lei, profit net 136 mii lei, 1 angajați.
Despre BLAUTECH INDUSTRIAL SRL
BLAUTECH INDUSTRIAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2014 cu numărul J2014000126088 și codul unic de înregistrare (CUI) 32720115, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente” (cod CAEN 4664). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 515 mii lei (-65% față de 2024), un profit net de 136 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 997 mii lei la 515 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 martie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 32720115
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000126088
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 ianuarie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000126088
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 18.03.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 515 mii lei
- Profit net
- 136 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 376 mii lei
- Datorii
- 201 mii lei
- Active totale
- 577 mii lei
- Marjă netă
- 26,4%
- Cifră / angajat
- 515 mii lei
-65% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 65% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 664 mii | 1,1 mil | 1 mil | 2 mil | 1,5 mil | 997 mii | 666 mii | 733 mii | 1,5 mil | 515 mii |
| Venituri totale | 665 mii | 1,1 mil | 1 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1 mil | 680 mii | 735 mii | 1,5 mil | 520 mii |
| Cheltuieli totale | 549 mii | 897 mii | 717 mii | 1,6 mil | 1,3 mil | 783 mii | 614 mii | 649 mii | 1,2 mil | 362 mii |
| Profit / pierdere brută | 116 mii | 246 mii | 295 mii | 442 mii | 285 mii | 228 mii | 65 mii | 86 mii | 263 mii | 157 mii |
| Profit / pierdere netă | 95 mii | 235 mii | 285 mii | 421 mii | 270 mii | 218 mii | 60 mii | 80 mii | 219 mii | 136 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 63 mii | 47 mii | 35 mii | 26 mii | 11 mii | 13 mii | 10 mii | 12 mii | 120 mii | 105 mii |
| Active circulante | 426 mii | 700 mii | 879 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 680 mii | 897 mii | 1 mil | 326 mii | 472 mii |
| din care stocuri | 209 mii | 32 mii | 1.553 | 359 mii | 211 mii | 213 mii | 674 mii | 605 mii | 217 mii | 361 mii |
| creanțe | 186 mii | 561 mii | 753 mii | 181 mii | 154 mii | 89 mii | 49 mii | 361 mii | 72 mii | 68 mii |
| casa și conturi la bănci | 31 mii | 107 mii | 124 mii | 588 mii | 782 mii | 378 mii | 175 mii | 75 mii | 37 mii | 44 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 18 | 19 | 19 | 29 | 29 | 29 | 49 | — |
| Datorii | 392 mii | 511 mii | 415 mii | 258 mii | 479 mii | 56 mii | 454 mii | 519 mii | 95 mii | 201 mii |
| Capitaluri proprii | 97 mii | 237 mii | 499 mii | 896 mii | 679 mii | 636 mii | 454 mii | 534 mii | 351 mii | 376 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 53 din 67 în județul Brașov și locul 1.026 din 1.420 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente.
Firme similare din județul Brașov
- STARMET SRL · Brașov580 mii lei · 1 ang.
- REISBACH SRL · Brașov563 mii lei · 1 ang.
- CAMSA TECHNICS S.R.L. · Brașov553 mii lei · 1 ang.
- LAURALEX SRL · Săcele547 mii lei · 1 ang.
- KOGAION COM SRL · Brașov457 mii lei · 4 ang.
- SHINDER FAMILY CONCEPT S.R.L. · Sânpetru421 mii lei · 1 ang.
- ARIES COMERT & INDUSTRIE SRL · Brașov415 mii lei · 2 ang.
- ARES VISION S.R.L. · Brașov394 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Întrebări frecvente despre BLAUTECH INDUSTRIAL SRL
Care este CUI-ul firmei BLAUTECH INDUSTRIAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BLAUTECH INDUSTRIAL SRL este 32720115, iar codul de TVA este RO32720115. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000126088, iar codul EUID este ROONRC.J2014000126088.
Unde are sediul BLAUTECH INDUSTRIAL SRL?
Sediul social al firmei BLAUTECH INDUSTRIAL SRL este în MORARULUI, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BLAUTECH INDUSTRIAL SRL?
Activitatea principală a firmei BLAUTECH INDUSTRIAL SRL este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente”, cod CAEN 4664. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BLAUTECH INDUSTRIAL SRL?
BLAUTECH INDUSTRIAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BLAUTECH INDUSTRIAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0734 *** 294). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BLAUTECH INDUSTRIAL SRL?
În 2025, BLAUTECH INDUSTRIAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 515 mii lei și un profit net de 136 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BLAUTECH INDUSTRIAL SRL plătitoare de TVA?
Da. BLAUTECH INDUSTRIAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 martie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.