BIVARIA GRUP SRL
Str. EROILOR, Municipiul Hunedoara, Hunedoara
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 79,1 mil lei, profit net 27,3 mil lei, 52 angajați.
Despre BIVARIA GRUP SRL
BIVARIA GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2001 cu numărul J2001000327201 și codul unic de înregistrare (CUI) 13833576, cu sediul în Hunedoara, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale” (cod CAEN 4646). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 79,1 mil lei (+31% față de 2024), un profit net de 27,3 mil lei și 52 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 53,9 mil lei la 79,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2001.
Date de identificare
- CUI
- 13833576
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000327201
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 aprilie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000327201
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.05.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 79,1 mil lei
- Profit net
- 27,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 52
- Capitaluri proprii
- 80 mil lei
- Datorii
- 16,8 mil lei
- Active totale
- 96,8 mil lei
- Marjă netă
- 34,4%
- Cifră / angajat
- 1,5 mil lei
+31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15,2 mil | 16,8 mil | 18,5 mil | 24,7 mil | 29,9 mil | 53,9 mil | 44,5 mil | 49,6 mil | 60,5 mil | 79,1 mil |
| Venituri totale | 15,9 mil | 17,4 mil | 19 mil | 25,5 mil | 31,3 mil | 56,8 mil | 47,5 mil | 51,8 mil | 63 mil | 81,8 mil |
| Cheltuieli totale | 12,5 mil | 13,8 mil | 14,9 mil | 19,4 mil | 23,5 mil | 34,1 mil | 34,4 mil | 34,4 mil | 39,7 mil | 50,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 3,4 mil | 3,6 mil | 4,1 mil | 6,2 mil | 7,8 mil | 22,7 mil | 13,1 mil | 17,4 mil | 23,3 mil | 31,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 2,9 mil | 3,1 mil | 3,5 mil | 5,3 mil | 6,6 mil | 19,5 mil | 11,3 mil | 15,1 mil | 20,2 mil | 27,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 28 | 29 | 32 | 34 | 36 | 39 | 41 | 46 | 49 | 52 |
| Active imobilizate | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 7 mil | 6,5 mil | 8 mil | 5,3 mil | 8,2 mil | 13,2 mil | 18,6 mil |
| Active circulante | 11,7 mil | 13,1 mil | 16,2 mil | 15,1 mil | 21,3 mil | 40,1 mil | 47,2 mil | 51,6 mil | 64,1 mil | 78,1 mil |
| din care stocuri | 5,9 mil | 5,6 mil | 8,2 mil | 4,4 mil | 6,8 mil | 10,9 mil | 11,9 mil | 13,3 mil | 15,8 mil | 17,9 mil |
| creanțe | 5 mil | 5,1 mil | 6,2 mil | 7,6 mil | 8,4 mil | 23,9 mil | 15,6 mil | 19,1 mil | 23,5 mil | 33,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 823 mii | 2,5 mil | 1,8 mil | 3 mil | 6 mil | 5,3 mil | 19,7 mil | 19,2 mil | 24,8 mil | 26,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 146 mii | 0 | — | 227 mii | 332 mii | 0 | — | — | — | — |
| Datorii | 3,9 mil | 6,1 mil | 6,7 mil | 4,9 mil | 4,9 mil | 7,5 mil | 15,8 mil | 10 mil | 13,4 mil | 16,8 mil |
| Venituri în avans | — | 659 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Provizioane | 13 mii | 37 mii | 21 mii | 13 mii | 13 mii | 65 mii | 45 mii | 18 mii | 12 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 10,2 mil | 9,3 mil | 12,1 mil | 17,4 mil | 23,2 mil | 40,5 mil | 36,7 mil | 49,7 mil | 63,8 mil | 80 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 16 în județul Hunedoara și locul 125 din 1.411 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale.
Firme similare din județul Hunedoara
- CORALIS FARM S.R.L. · Deva90,7 mil lei · 54 ang.
- SANOFARM L.G. SRL · Deva5,7 mil lei · 11 ang.
- LASER TRIODENTAL S.R.L. · Deva3,8 mil lei · 12 ang.
- IC MEDICAL LOGISTIC S.R.L. · Deva1,3 mil lei · 2 ang.
- R&R DENTAL LINE S.R.L. · Deva280 mii lei · 1 ang.
- TRIOMED EXPERT S.R.L. · Petrila190 mii lei · 1 ang.
- LENSALL VISION GROUP S.R.L. · Deva178 mii lei · 1 ang.
- ORTO TEHNOLOGI PROFIL S.R.L. · Petroșani89 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 17 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 10848/221/202612.10.2026
rectificare carte funciară
Judecătoria Deva · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 771/97/2026/a407.10.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar contestaţie împotriva măsurii administratorului judiciar de respingere parţială a cererii de plată a creanţei curente, consemnată în Raportul lunar de activitate nr.23/28.09.2026
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Contestator Creditor
- 771/97/2026/a324.08.2026
reziliere/rezoluţiune/despăgubiri/impreviziune/contracte cerere reziliere contract închiriere şi evacuare
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Reclamant
- 771/97/2026/a211.08.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Contestator
- 14948/212/202605.05.2026
plângere contravenţională DGAF 0039525
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Petent
- 771/97/202623.03.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3578/320/202514.03.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 1109/243/202511.03.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Hunedoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 1110/243/202511.03.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Hunedoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 967/243/202503.03.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Hunedoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 2660 Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapie
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre BIVARIA GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei BIVARIA GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIVARIA GRUP SRL este 13833576, iar codul de TVA este RO13833576. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000327201, iar codul EUID este ROONRC.J2001000327201.
Unde are sediul BIVARIA GRUP SRL?
Sediul social al firmei BIVARIA GRUP SRL este în Str. EROILOR, Municipiul Hunedoara, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIVARIA GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei BIVARIA GRUP SRL este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale”, cod CAEN 4646. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIVARIA GRUP SRL?
BIVARIA GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIVARIA GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0254 *** 680). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BIVARIA GRUP SRL?
În 2025, BIVARIA GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 79,1 mil lei și un profit net de 27,3 mil lei, cu 52 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIVARIA GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. BIVARIA GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.