BIOLIN FAM SRL
CHIȘINĂULUI, et. 1, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 787 mii lei, profit net 92 mii lei, 1 angajați.
Despre BIOLIN FAM SRL
BIOLIN FAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 2011 cu numărul J2011001255225 și codul unic de înregistrare (CUI) 28691690, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Alte activități de design specializat” (cod CAEN 7414). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 787 mii lei (-65% față de 2024), un profit net de 92 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,7 mil lei la 787 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 octombrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 28691690
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001255225
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 iunie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001255225
- Cod poștal
- 700179
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 26.10.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 787 mii lei
- Profit net
- 92 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -198 mii lei
- Datorii
- 3,7 mil lei
- Active totale
- 5,6 mil lei
- Marjă netă
- 11,6%
- Cifră / angajat
- 787 mii lei
-65% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; cifra de afaceri a scăzut cu 65% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,5 mil | 6,5 mil | 6,5 mil | 6,5 mil | 2,4 mil | 3,7 mil | 6,3 mil | 6,1 mil | 2,3 mil | 787 mii |
| Venituri totale | 4,3 mil | 6,6 mil | 6,6 mil | 6,5 mil | 2,9 mil | 4,1 mil | 6,3 mil | 6,2 mil | 2,6 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 4,2 mil | 6,6 mil | 6,4 mil | 5,7 mil | 2,7 mil | 3,5 mil | 5,1 mil | 6 mil | 3,5 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 70 mii | 48 mii | 165 mii | 837 mii | 191 mii | 638 mii | 1,2 mil | 231 mii | -815 mii | 109 mii |
| Profit / pierdere netă | 54 mii | 48 mii | 53 mii | 756 mii | 163 mii | 613 mii | 1,2 mil | 183 mii | -815 mii | 92 mii |
| Număr mediu de angajați | 46 | 72 | 61 | 55 | 25 | 40 | 43 | 40 | 20 | 1 |
| Active imobilizate | 162 mii | 128 mii | 86 mii | 109 mii | 74 mii | 40 mii | 137 mii | 5,4 mil | 4,9 mil | 4,4 mil |
| Active circulante | 1,5 mil | 900 mii | 940 mii | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 4,6 mil | 1,9 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 185 mii | 68 mii | 52 mii | 36 mii | 43 mii | 41 mii | 42 mii | 29 mii | 577 mii | 352 mii |
| creanțe | 707 mii | 649 mii | 587 mii | 559 mii | 1,1 mil | 875 mii | 634 mii | 3,2 mil | 552 mii | 720 mii |
| casa și conturi la bănci | 572 mii | 183 mii | 301 mii | 1,3 mil | 279 mii | 971 mii | 2 mil | 1,3 mil | 775 mii | 82 mii |
| Cheltuieli în avans | 172 mii | 311 mii | 120 mii | — | — | 79 mii | — | — | — | 14 mii |
| Datorii | 1,4 mil | 1 mil | 963 mii | 1 mil | 676 mii | 460 mii | 1,6 mil | 6,1 mil | 4,8 mil | 3,7 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 419 mii | 567 mii | 9.123 | 2,4 mil | 2,3 mil | 2 mil |
| Capitaluri proprii | 382 mii | 302 mii | 183 mii | 939 mii | 366 mii | 978 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | -290 mii | -198 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Iași
- KARIBU STUDIO SRL · Iași834 mii lei · 2 ang.
- PARAMETRIC CUBE S.R.L. · Tomești773 mii lei · 2 ang.
- I WOOD BE S.R.L. · Pașcani556 mii lei · 1 ang.
- DRAG AND DROP SRL · Iași393 mii lei · 1 ang.
- SEPTEMBER STUDIO SRL · Valea Lupului373 mii lei · 1 ang.
- DESIGNISH S.R.L. · Iași364 mii lei · 2 ang.
- MICROCONSTRUCTII 3D IASI S.R.L. · Iași350 mii lei · 0 ang.
- ANDS3D S.R.L. · Iași331 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1076/193/2025/a107.09.2026
îndreptare eroare materială
Judecătoria Botosani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 1076/193/202527.01.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Botosani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 19396/245/202405.06.2024
Cerere în anulare (OUG 119/2007)
Judecătoria Iasi · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2579/40/2021/a315.12.2023
alte cereri aprobare raport final
Tribunalul Botosani · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 37596/245/202308.12.2023
plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP)
Judecătoria Iasi · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 36145/245/202324.11.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Iasi · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 16811/193/202324.11.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Botosani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 8284/193/202217.08.2023
pretenţii
Tribunalul Botosani · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 8284/193/202219.07.2022
pretenţii
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 655/40/202225.03.2022
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Botosani · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7414 – Alte activități de design specializat
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
- 1723 Fabricarea articolelor de papetărie
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 5210 Depozitări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre BIOLIN FAM SRL
Care este CUI-ul firmei BIOLIN FAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIOLIN FAM SRL este 28691690, iar codul de TVA este RO28691690. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001255225, iar codul EUID este ROONRC.J2011001255225.
Unde are sediul BIOLIN FAM SRL?
Sediul social al firmei BIOLIN FAM SRL este în CHIȘINĂULUI, et. 1, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700179, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIOLIN FAM SRL?
Activitatea principală a firmei BIOLIN FAM SRL este „Alte activități de design specializat”, cod CAEN 7414. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIOLIN FAM SRL?
BIOLIN FAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIOLIN FAM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 200). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BIOLIN FAM SRL?
În 2025, BIOLIN FAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 787 mii lei și un profit net de 92 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIOLIN FAM SRL plătitoare de TVA?
Da. BIOLIN FAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 octombrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/28691690API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.