BIOFLOR.BC SRL
MAGNOLIILOR, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, profit net 95 mii lei, 6 angajați.
Despre BIOFLOR.BC SRL
BIOFLOR.BC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2014 cu numărul J4/105/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32745454, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (-19% față de 2024), un profit net de 95 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,3 mil lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32745454
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/105/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 februarie 2014
- EUID
- ROONRC.J4/105/2014
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 27.03.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,6 mil lei
- Profit net
- 95 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 616 mii lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 3,6%
- Cifră / angajat
- 441 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 4,1 mil | 3,6 mil | 3,3 mil | 2,6 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 4,1 mil | 3,7 mil | 3,4 mil | 2,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 102 mii | 182 mii | 534 mii | 530 mii | 536 mii | 808 mii | 670 mii | 529 mii | 199 mii | 111 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 165 mii | 511 mii | 504 mii | 509 mii | 784 mii | 638 mii | 484 mii | 175 mii | 95 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1 mil | 898 mii | 754 mii | 609 mii | 683 mii | 522 mii | 387 mii | 196 mii | 138 mii |
| Active circulante | 486 mii | 606 mii | 523 mii | 1,3 mil | 800 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,5 mil | 1,9 mil |
| din care stocuri | 347 mii | 490 mii | 346 mii | 915 mii | 496 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 1,7 mil |
| creanțe | 124 mii | 73 mii | 112 mii | 161 mii | 58 mii | 75 mii | 48 mii | 82 mii | 171 mii | 106 mii |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 44 mii | 64 mii | 178 mii | 245 mii | 4.273 | 6.621 | 2.361 | 20 mii | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.109 | 1.169 | 4.138 | 3.141 | 4.824 | 1.384 |
| Datorii | 1,5 mil | 1,4 mil | 684 mii | 767 mii | 555 mii | 648 mii | 1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 616 mii |
| Capitaluri proprii | 86 mii | 226 mii | 737 mii | 1,2 mil | 855 mii | 1,2 mil | 887 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 280 | 280 | 280 | 280 | 280 | 280 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 29 din 121 în județul Bacău și locul 1.723 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Bacău
- VERYFIX SOLUTIONS S.R.L. · Măgura3,2 mil lei · 3 ang.
- SILDAN SRL · Moinești2,9 mil lei · 6 ang.
- BAHLOGISTIC SRL · Bacău2,8 mil lei · 0 ang.
- JM ORIENTAL FOODS S.R.L. · Bogdănești2,5 mil lei · 1 ang.
- CRISAGEO IMPEX SRL · Letea Veche2,3 mil lei · 3 ang.
- BETAFER SMART S.R.L. · Letea Veche1,9 mil lei · 2 ang.
- WEAR SPARE PARTS S.R.L. · Bacău1,9 mil lei · 2 ang.
- CARLETONE S.R.L. · Lilieci (com. Hemeiuș)1,7 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5210 Depozitări
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre BIOFLOR.BC SRL
Care este CUI-ul firmei BIOFLOR.BC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIOFLOR.BC SRL este 32745454, iar codul de TVA este RO32745454. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/105/2014, iar codul EUID este ROONRC.J4/105/2014.
Unde are sediul BIOFLOR.BC SRL?
Sediul social al firmei BIOFLOR.BC SRL este în MAGNOLIILOR, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIOFLOR.BC SRL?
Activitatea principală a firmei BIOFLOR.BC SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIOFLOR.BC SRL?
BIOFLOR.BC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIOFLOR.BC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0754 *** 255). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BIOFLOR.BC SRL?
În 2025, BIOFLOR.BC SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și un profit net de 95 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIOFLOR.BC SRL plătitoare de TVA?
Da. BIOFLOR.BC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.