BIOCONSTRUCT SRL
Florența, et. 1, ap. 6, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 313 mii lei, profit net 40 mii lei, 1 angajați.
Despre BIOCONSTRUCT SRL
BIOCONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2007 cu numărul J2007003974354 și codul unic de înregistrare (CUI) 22643961, cu sediul în Dumbrăvița, județul Timiș. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 313 mii lei (-27% față de 2024), un profit net de 40 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 81 mii lei la 313 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 22643961
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007003974354
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 octombrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007003974354
- Cod poștal
- 307160
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 16.10.2026
din 01.09.2021
reactivat 16.11.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 313 mii lei
- Profit net
- 40 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 271 mii lei
- Datorii
- 19 mii lei
- Active totale
- 290 mii lei
- Marjă netă
- 12,6%
- Cifră / angajat
- 313 mii lei
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | 81 mii | 326 mii | 391 mii | 430 mii | 313 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 81 mii | 403 mii | 481 mii | 431 mii | 313 mii |
| Cheltuieli totale | — | — | — | — | 35 mii | 51 mii | 276 mii | 375 mii | 359 mii | 270 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | 0 | 0 | -35 mii | 30 mii | 127 mii | 105 mii | 71 mii | 43 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | 0 | 0 | -35 mii | 28 mii | 120 mii | 101 mii | 63 mii | 40 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 4.839 | 4.839 | 4.839 | 197 | 197 | — | 20 mii | 54 mii | 90 mii | 71 mii |
| Active circulante | 115 | 115 | 115 | 52 | 68 mii | 17 mii | 55 mii | 188 mii | 181 mii | 219 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 66 mii | 5.084 | 5.800 | 23 mii | 7.381 | 49 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 761 | 7.968 | 91 mii | 1.744 | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 115 | 115 | 115 | 52 | 2.023 | 11 mii | 41 mii | 74 mii | 172 mii | 156 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 64 mii | 111 mii | 38 mii | — | — |
| Datorii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 2.300 | 105 mii | 88 mii | 72 mii | 66 mii | 14 mii | 19 mii |
| Capitaluri proprii | -11 mii | -11 mii | -11 mii | -2.051 | -37 mii | -7.429 | 113 mii | 214 mii | 258 mii | 271 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 400 din 929 în județul Timiș și locul 6.034 din 14.559 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Timiș
- UNIRII RENT S.R.L. · Timișoara317 mii lei · 1 ang.
- FLAMY - DENTA S.R.L. · Denta317 mii lei · 1 ang.
- FAMICAS SRL · Timișoara313 mii lei · 1 ang.
- SUPER CLUB AS S.R.L. · Dumbrăvița311 mii lei · 1 ang.
- COMEAIBO SRL · Dumbrăvița311 mii lei · 2 ang.
- ARISS LOOK SRL · Timișoara310 mii lei · 1 ang.
- ILEA SRL · Timișoara309 mii lei · 1 ang.
- GILAL SRL · Timișoara309 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Întrebări frecvente despre BIOCONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei BIOCONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIOCONSTRUCT SRL este 22643961, iar codul de TVA este RO22643961. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007003974354, iar codul EUID este ROONRC.J2007003974354.
Unde are sediul BIOCONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei BIOCONSTRUCT SRL este în Florența, et. 1, ap. 6, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307160, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIOCONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei BIOCONSTRUCT SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIOCONSTRUCT SRL?
BIOCONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIOCONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 385). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BIOCONSTRUCT SRL?
În 2025, BIOCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 313 mii lei și un profit net de 40 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIOCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. BIOCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 16 octombrie 2026.