BIO-PAK SRL
Republicii, Sat Satu Nou De Jos, Comuna Groși, Maramureș
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 4,7 mil lei, profit net 1,9 mil lei, 14 angajați.
Despre BIO-PAK SRL
BIO-PAK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2002 cu numărul J2002000534246 și codul unic de înregistrare (CUI) 14912040, cu sediul în Satu Nou De Jos (com. Groși), județul Maramureș. Activitatea principală este „Colectarea deșeurilor nepericuloase” (cod CAEN 3811). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,7 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 1,9 mil lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,2 mil lei la 4,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 14912040
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002000534246
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 septembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002000534246
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.10.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,7 mil lei
- Profit net
- 1,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- 3,1 mil lei
- Datorii
- 2,7 mil lei
- Active totale
- 5,8 mil lei
- Marjă netă
- 41,1%
- Cifră / angajat
- 335 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 47% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 1,9 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 4,2 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 4,8 mil | 4,7 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,9 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 4,7 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 4,9 mil | 6,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,4 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3 mil | 3,1 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 4,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 214 mii | 531 mii | 1,2 mil | 924 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 183 mii | 508 mii | 1,2 mil | 893 mii | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 11 | — | 4 | 15 | 16 | 15 | 13 | 13 | 15 | 14 |
| Active imobilizate | 792 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 3,7 mil | 5,5 mil |
| Active circulante | 554 mii | 717 mii | 1,1 mil | 940 mii | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 887 mii | 358 mii |
| din care stocuri | 23 mii | 61 mii | 222 mii | 50 mii | 53 mii | 25 mii | 5.247 | 5.701 | 7.345 | 2.072 |
| creanțe | 312 mii | 447 mii | 603 mii | 542 mii | 595 mii | 388 mii | 1,2 mil | 408 mii | 407 mii | 292 mii |
| casa și conturi la bănci | 218 mii | 209 mii | 255 mii | 348 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 402 mii | 1,1 mil | 472 mii | 64 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 69 | 59 | 59 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 824 mii | 715 mii | 821 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 2,3 mil | 3,1 mil | 2,7 mil |
| Venituri în avans | — | 274 | 274 | 274 | 479 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 522 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 3,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 16 în județul Maramureș și locul 175 din 795 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase.
Firme similare din județul Maramureș
- OIL REDUCT S.R.L. · Baia Mare7,3 mil lei · 9 ang.
- YANCOM-WASTE SRL · Sighetu Marmației762 mii lei · 6 ang.
- ROTMIT SRL · Baia Mare709 mii lei · 2 ang.
- ECO MANDELA OIL SRL · Recea375 mii lei · 1 ang.
- DALELIV PRESTARI SERVICII S.R.L. · Buciumi (oraș Șomcuta Mare)255 mii lei · 1 ang.
- WASTE-HUB MARAMURES S.R.L. · Tăuții-Măgherăus134 mii lei · 0 ang.
- ECO GRG OIL S.R.L. · Recea85 mii lei · 1 ang.
- UCO RECYCLING S.R.L. · Baia Mare21 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 14 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 31925/211/202613.10.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 632/33/202602.06.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 1470/C9/438, 475, 1186, 1187 din data de 08.05.2026
Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 456/35/2025/a116.03.2026
Alte cereri în materia achiziţiilor publice cauţiune
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 559/35/202510.12.2025
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. 2621/C7/2635/2679/05.09.2025
Curtea de Apel Oradea · Revizuire - Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 15163/182/202523.10.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Baiamare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 1552/112/202515.10.2025
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 456/35/202523.09.2025
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. 2621/C7/2635/2679/05.09.2025
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 263/35/2025/a117.09.2025
Alte cereri în materia achiziţiilor publice cauţiune
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 263/35/202502.06.2025
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. 1305/C7/917/932/13.05.2025
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 9893/296/2023*28.11.2024
pretenţii REJUDECARE
Judecătoria Satumare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
- 3900 Activități și servicii de decontaminare
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre BIO-PAK SRL
Care este CUI-ul firmei BIO-PAK SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIO-PAK SRL este 14912040, iar codul de TVA este RO14912040. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000534246, iar codul EUID este ROONRC.J2002000534246.
Unde are sediul BIO-PAK SRL?
Sediul social al firmei BIO-PAK SRL este în Republicii, Sat Satu Nou De Jos, Comuna Groși, Maramureș, Satu Nou De Jos (com. Groși), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIO-PAK SRL?
Activitatea principală a firmei BIO-PAK SRL este „Colectarea deșeurilor nepericuloase”, cod CAEN 3811. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIO-PAK SRL?
BIO-PAK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIO-PAK SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 643). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BIO-PAK SRL?
În 2025, BIO-PAK SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,7 mil lei și un profit net de 1,9 mil lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIO-PAK SRL plătitoare de TVA?
Da. BIO-PAK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.