BIJU VISION SRL
TOAMNEI, bl. 4, sc. B, et. parter, ap. 1, birou 1, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 535 mii lei, pierdere netă 51 mii lei, 2 angajați.
Despre BIJU VISION SRL
BIJU VISION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2013 cu numărul J8/88/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31127706, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 535 mii lei (+22% față de 2024), o pierdere netă de 51 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 266 mii lei la 535 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2024.
Date de identificare
- CUI
- 31127706
- Nr. Registrul Comerțului
- J8/88/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 ianuarie 2013
- EUID
- ROONRC.J8/88/2013
- Cod poștal
- 500223
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 535 mii lei
- Pierdere netă
- 51 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -53 mii lei
- Datorii
- 409 mii lei
- Active totale
- 357 mii lei
- Marjă netă
- -9,5%
- Cifră / angajat
- 268 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (115%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 213 mii | 225 mii | 2.889 | 275 mii | 299 mii | 266 mii | 281 mii | 278 mii | 437 mii | 535 mii |
| Venituri totale | 214 mii | 235 mii | 2.889 | 282 mii | 303 mii | 294 mii | 282 mii | 278 mii | 437 mii | 535 mii |
| Cheltuieli totale | 147 mii | 211 mii | 72 mii | 212 mii | 207 mii | 211 mii | 222 mii | 317 mii | 457 mii | 586 mii |
| Profit / pierdere brută | 67 mii | 25 mii | -69 mii | 70 mii | 96 mii | 83 mii | 59 mii | -39 mii | -20 mii | -51 mii |
| Profit / pierdere netă | 65 mii | 22 mii | -69 mii | 67 mii | 93 mii | 81 mii | 57 mii | -41 mii | -20 mii | -51 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 51 mii | 41 mii | 31 mii | 22 mii | 14 mii | 5.030 | 2.500 | 2.083 | 204 mii | 151 mii |
| Active circulante | 44 mii | 18 mii | 9.064 | 170 mii | 123 mii | 135 mii | 85 mii | 252 mii | 377 mii | 191 mii |
| din care stocuri | 43 mii | 8.707 | 7.526 | 165 mii | 59 mii | 129 mii | 41 mii | 235 mii | 342 mii | 134 mii |
| creanțe | 500 | 2.252 | 1.506 | 1.187 | 3.405 | 3.721 | 5.943 | 3.004 | 29 mii | 38 mii |
| casa și conturi la bănci | 150 | 6.718 | 32 | 3.825 | 60 mii | 2.734 | 38 mii | 13 mii | 6.083 | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | — | — | — | — | 27 mii | 15 mii |
| Datorii | 30 mii | 36 mii | 87 mii | 172 mii | 43 mii | 59 mii | 28 mii | 236 mii | 611 mii | 409 mii |
| Capitaluri proprii | 65 mii | 23 mii | -47 mii | 21 mii | 93 mii | 82 mii | 59 mii | 18 mii | -2.008 | -53 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 94 în județul Brașov și locul 1.153 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.
Firme similare din județul Brașov
- TAVITE PERSONALIZATE S.R.L. · Cristian651 mii lei · 1 ang.
- SHADOW COM SRL · Făgăraș615 mii lei · 2 ang.
- AGRO-HUB CONSULT S.R.L. · Codlea600 mii lei · 1 ang.
- BRL MAGNETIC START S.R.L. · Brașov596 mii lei · 2 ang.
- BIJUOPTIC SRL · Brașov525 mii lei · 2 ang.
- 2 OPTIK SRL · Săcele460 mii lei · 0 ang.
- ALMUNIA SRL · Sânpetru401 mii lei · 2 ang.
- DGR.RO S.R.L. · Brașov395 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre BIJU VISION SRL
Care este CUI-ul firmei BIJU VISION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIJU VISION SRL este 31127706, iar codul de TVA este RO31127706. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J8/88/2013, iar codul EUID este ROONRC.J8/88/2013.
Unde are sediul BIJU VISION SRL?
Sediul social al firmei BIJU VISION SRL este în TOAMNEI, bl. 4, sc. B, et. parter, ap. 1, birou 1, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500223, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIJU VISION SRL?
Activitatea principală a firmei BIJU VISION SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIJU VISION SRL?
BIJU VISION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIJU VISION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0238 *** 448). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BIJU VISION SRL?
În 2025, BIJU VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 535 mii lei și o pierdere netă de 51 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIJU VISION SRL plătitoare de TVA?
Da. BIJU VISION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.