BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.
TITU MAIORESCU, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 17,6 mil lei, profit net 733 mii lei, 23 angajați.
Despre BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.
BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2020 cu numărul J2020003147227 și codul unic de înregistrare (CUI) 43463254, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 17,6 mil lei (+64% față de 2024), un profit net de 733 mii lei și 23 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,4 mil lei la 17,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 43463254
- Nr. Registrul Comerțului
- J2020003147227
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 decembrie 2020
- EUID
- ROONRC.J2020003147227
- Cod poștal
- 700461
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.04.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 17,6 mil lei
- Profit net
- 733 mii lei
- Angajați (medie)
- 23
- Capitaluri proprii
- 733 mii lei
- Datorii
- 5,6 mil lei
- Active totale
- 6,3 mil lei
- Marjă netă
- 4,2%
- Cifră / angajat
- 765 mii lei
+64% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,4 mil | 6,5 mil | 9,4 mil | 10,7 mil | 17,6 mil |
| Venituri totale | 2,5 mil | 6,5 mil | 9,4 mil | 10,2 mil | 17,6 mil |
| Cheltuieli totale | 2,1 mil | 5,5 mil | 10,6 mil | 8,6 mil | 16,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 356 mii | 970 mii | -1,2 mil | 1,6 mil | 997 mii |
| Profit / pierdere netă | 332 mii | 811 mii | -1,2 mil | 1,3 mil | 733 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 8 | 23 | 18 | 23 |
| Active imobilizate | 51 mii | 437 mii | 2 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| Active circulante | 665 mii | 2,2 mil | 1,1 mil | 2,8 mil | 4,5 mil |
| din care stocuri | 217 mii | 102 mii | 296 mii | 2 mil | 2,4 mil |
| creanțe | 106 mii | 1,5 mil | 767 mii | 704 mii | 2 mil |
| casa și conturi la bănci | 342 mii | 639 mii | 19 mii | 87 mii | 58 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.437 | 2.437 | 2.437 | 2.437 | 0 |
| Datorii | 387 mii | 1,9 mil | 3,5 mil | 3,6 mil | 5,6 mil |
| Capitaluri proprii | 332 mii | 811 mii | -402 mii | 893 mii | 733 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 800 în județul Iași și locul 782 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- BAU MARKT SRL · Iași19,2 mil lei · 104 ang.
- GRAL CONSTRUCT SRL · Iași18,8 mil lei · 16 ang.
- DSG UTILAJ S.R.L. · Iași18,4 mil lei · 26 ang.
- GOLDEXO TEAM S.R.L. · Coarnele Caprei18,2 mil lei · 14 ang.
- METODSISTEM S.R.L. · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)16,7 mil lei · 37 ang.
- ZAFIT S.R.L. · Uricani (com. Miroslava)16,2 mil lei · 17 ang.
- SIGMA APS CONSTRUCT SRL · Iași15,9 mil lei · 28 ang.
- TECH CONFORT SRL · Iași15,8 mil lei · 25 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. este 43463254, iar codul de TVA este RO43463254. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020003147227, iar codul EUID este ROONRC.J2020003147227.
Unde are sediul BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. este în TITU MAIORESCU, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700461, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.?
BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2020, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BIG NISH CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 17,6 mil lei și un profit net de 733 mii lei, cu 23 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. BIG NISH CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.