BIAVIN PROD COM SRL
Sat Suciu De Sus, Comuna Suciu De Sus, Maramureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 418 mii lei, profit net 17 mii lei, 3 angajați.
Despre BIAVIN PROD COM SRL
BIAVIN PROD COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 1994 cu numărul J1994001795245 și codul unic de înregistrare (CUI) 6226385, cu sediul în Suciu De Sus, județul Maramureș. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 418 mii lei (+35% față de 2024), un profit net de 17 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 331 mii lei la 418 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6226385
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001795245
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 septembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001795245
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.07.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Tîrgu Lăpuş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 418 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 488 mii lei
- Datorii
- 589 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 139 mii lei
+35% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 196 mii | 178 mii | 229 mii | 328 mii | 406 mii | 331 mii | 332 mii | 289 mii | 309 mii | 418 mii |
| Venituri totale | 286 mii | 268 mii | 253 mii | 361 mii | 449 mii | 367 mii | 441 mii | 435 mii | 475 mii | 561 mii |
| Cheltuieli totale | 273 mii | 261 mii | 239 mii | 300 mii | 270 mii | 278 mii | 329 mii | 382 mii | 452 mii | 533 mii |
| Profit / pierdere brută | 13 mii | 6.322 | 14 mii | 61 mii | 179 mii | 89 mii | 111 mii | 53 mii | 23 mii | 29 mii |
| Profit / pierdere netă | 11 mii | 3.805 | 12 mii | 59 mii | 176 mii | 86 mii | 108 mii | 51 mii | 13 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 5 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1 mil | 969 mii | 921 mii | 874 mii | 863 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 108 mii | 95 mii | 117 mii | 182 mii | 295 mii | 304 mii | 383 mii | 343 mii | 372 mii | 216 mii |
| din care stocuri | 82 mii | 70 mii | 59 mii | 46 mii | 50 mii | 49 mii | 49 mii | 156 mii | 19 mii | 30 mii |
| creanțe | 14 mii | 13 mii | 37 mii | 58 mii | 32 mii | 51 mii | 276 mii | 136 mii | 307 mii | 74 mii |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 12 mii | 21 mii | 78 mii | 213 mii | 204 mii | 57 mii | 51 mii | 46 mii | 112 mii |
| Cheltuieli în avans | 21 mii | 21 mii | 21 mii | — | — | — | 23 mii | 14 mii | 763 | 3.667 |
| Datorii | 530 mii | 489 mii | 466 mii | 436 mii | 360 mii | 305 mii | 958 mii | 395 mii | 804 mii | 589 mii |
| Venituri în avans | 527 mii | 494 mii | 461 mii | 428 mii | 395 mii | 362 mii | 329 mii | 772 mii | 852 mii | 742 mii |
| Capitaluri proprii | 165 mii | 168 mii | 180 mii | 239 mii | 414 mii | 500 mii | 608 mii | 658 mii | 472 mii | 488 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.015 | 1.015 | 1.015 | 1.015 | 1.015 | 1.015 | 1.015 | 1.015 | 1.015 | 1.015 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 238 în județul Maramureș și locul 1.057 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.
Firme similare din județul Maramureș
- PENSIUNEA CASA BUSTA S.R.L. · Bogdan Vodă462 mii lei · 2 ang.
- GLODEANCA SRL · Glod (com. Strâmtura)460 mii lei · 1 ang.
- ALPINA DELUXE RESORT SRL · Moisei442 mii lei · 1 ang.
- EURO PROFI SRL · Moisei439 mii lei · 0 ang.
- EDYROB SERVICE SRL · Borsa (oraș Borșa)415 mii lei · 3 ang.
- MARAMUREȘ FEELINGS S.R.L. · Desești379 mii lei · 1 ang.
- BERINTA DOME S.R.L. · Ciocotiș (com. Cernești)378 mii lei · 2 ang.
- BIO FERM CRIS SRL · Ferești (com. Giulești)366 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 958/33/202626.08.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Decizia CNSC nr. 2509/C2/2145 din data de 03.08.2026
Curtea de Apel Cluj · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre BIAVIN PROD COM SRL
Care este CUI-ul firmei BIAVIN PROD COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BIAVIN PROD COM SRL este 6226385, iar codul de TVA este RO6226385. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001795245, iar codul EUID este ROONRC.J1994001795245.
Unde are sediul BIAVIN PROD COM SRL?
Sediul social al firmei BIAVIN PROD COM SRL este în Sat Suciu De Sus, Comuna Suciu De Sus, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BIAVIN PROD COM SRL?
Activitatea principală a firmei BIAVIN PROD COM SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BIAVIN PROD COM SRL?
BIAVIN PROD COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BIAVIN PROD COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 129). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BIAVIN PROD COM SRL?
În 2025, BIAVIN PROD COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 418 mii lei și un profit net de 17 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BIAVIN PROD COM SRL plătitoare de TVA?
Da. BIAVIN PROD COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Suciu De Sus
- Firme cu CAEN 5520 din județul Maramureș
- CAEN 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- Top firme din județul Maramureș
- Top firme cu CAEN 5520
- Firme noi din județul Maramureș
- Beneficiari de fonduri din județul Maramureș
- Compară BIAVIN PROD COM SRL cu alte firme