Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA20 ani pe piață

BGS EVENTS SRL

CUI 18075340J2005018033400

VALEA BUZĂULUI, bl. G7, sc. F, et. 2, ap. 67, București Sectorul 3, București

În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 31 mii lei, 1 angajați.

Despre BGS EVENTS SRL

BGS EVENTS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2005 cu numărul J2005018033400 și codul unic de înregistrare (CUI) 18075340, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de investigații și servicii private de protecție” (cod CAEN 8001). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-66% față de 2024), un profit net de 31 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,4 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 octombrie 2005.

Date de identificare

CUI
18075340
Nr. Registrul Comerțului
J2005018033400
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 octombrie 2005
EUID
ROONRC.J2005018033400
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 31.10.2005

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,3 mil lei

-66% față de 2024

Profit net
31 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
43 mii lei
Datorii
216 mii lei
Active totale
258 mii lei
Marjă netă
2,3%
Cifră / angajat
1,3 mil lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 66% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 1.258.017 lei; profit net 159.384 lei20162017: cifra de afaceri 993.751 lei; profit net 71.028 lei20172018: cifra de afaceri 778.599 lei; profit net 60.436 lei20182019: cifra de afaceri 1.757.055 lei; profit net 397.459 lei20192020: cifra de afaceri 60.605 lei; pierdere netă 69.721 lei20202021: cifra de afaceri 1.419.271 lei; profit net 321.845 lei20212022: cifra de afaceri 1.763.341 lei; profit net 415.435 lei20222023: cifra de afaceri 4.186.695 lei; profit net 682.792 lei20232024: cifra de afaceri 3.845.203 lei; profit net 757.344 lei20242025: cifra de afaceri 1.308.687 lei; profit net 30.515 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,3 mil994 mii779 mii1,8 mil61 mii1,4 mil1,8 mil4,2 mil3,8 mil1,3 mil
Venituri totale1,3 mil1 mil779 mii1,8 mil61 mii1,4 mil1,8 mil4,2 mil3,8 mil1,3 mil
Cheltuieli totale1,1 mil922 mii710 mii1,3 mil130 mii1,1 mil1,3 mil3,4 mil3 mil1,3 mil
Profit / pierdere brută190 mii81 mii69 mii415 mii-69 mii336 mii428 mii760 mii877 mii35 mii
Profit / pierdere netă159 mii71 mii60 mii397 mii-70 mii322 mii415 mii683 mii757 mii31 mii
Număr mediu de angajați5432223321
Active circulante193 mii98 mii152 mii461 mii29 mii260 mii427 mii713 mii762 mii257 mii
creanțe90 mii57 mii29 mii28 mii19 mii98 mii75 mii18 mii51 mii26 mii
casa și conturi la bănci104 mii41 mii122 mii433 mii9.501162 mii351 mii695 mii711 mii231 mii
Cheltuieli în avans1.0961.56132933731870977386132 mii969
Datorii33 mii24 mii89 mii61 mii96 mii6.3857.58423 mii13 mii216 mii
Venituri în avans—1.394—————1.93815 mii—
Capitaluri proprii162 mii73 mii63 mii400 mii-67 mii255 mii420 mii689 mii766 mii43 mii
din care capital subscris vărsat2.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 166 din 317 în județul București și locul 589 din 1.084 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.

Întrebări frecvente despre BGS EVENTS SRL

Care este CUI-ul firmei BGS EVENTS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BGS EVENTS SRL este 18075340, iar codul de TVA este RO18075340. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005018033400, iar codul EUID este ROONRC.J2005018033400.

Unde are sediul BGS EVENTS SRL?

Sediul social al firmei BGS EVENTS SRL este în VALEA BUZĂULUI, bl. G7, sc. F, et. 2, ap. 67, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BGS EVENTS SRL?

Activitatea principală a firmei BGS EVENTS SRL este „Activități de investigații și servicii private de protecție”, cod CAEN 8001. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BGS EVENTS SRL?

BGS EVENTS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2005, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BGS EVENTS SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BGS EVENTS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are BGS EVENTS SRL?

În 2025, BGS EVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 31 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BGS EVENTS SRL plătitoare de TVA?

Da. BGS EVENTS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 octombrie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează