Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA24 ani pe piață

BET CONSTRUCT SRL

CUI 14350120J2001000427392

Loc. Mărășești, Oraș Mărășești, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 563 mii lei, 4 angajați.

Despre BET CONSTRUCT SRL

BET CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2001 cu numărul J2001000427392 și codul unic de înregistrare (CUI) 14350120, cu sediul în Mărășești, județul Vrancea. Activitatea principală este „Fabricarea produselor din beton pentru construcții” (cod CAEN 2361). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-30% față de 2024), un profit net de 563 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1 mil lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2002.

Date de identificare

CUI
14350120
Nr. Registrul Comerțului
J2001000427392
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 decembrie 2001
EUID
ROONRC.J2001000427392
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2002

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Adjud

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1 mil lei

-30% față de 2024

Profit net
563 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
753 mii lei
Datorii
847 mii lei
Active totale
1,6 mil lei
Marjă netă
54,1%
Cifră / angajat
260 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 783.574 lei; profit net 337.556 lei20162017: cifra de afaceri 914.352 lei; profit net 402.999 lei20172018: cifra de afaceri 344.679 lei; profit net 30.698 lei20182019: cifra de afaceri 765.318 lei; profit net 233.694 lei20192020: cifra de afaceri 699.326 lei; profit net 326.210 lei20202021: cifra de afaceri 1.041.480 lei; profit net 545.251 lei20212022: cifra de afaceri 865.867 lei; profit net 396.891 lei20222023: cifra de afaceri 1.325.595 lei; profit net 585.883 lei20232024: cifra de afaceri 1.477.805 lei; profit net 725.469 lei20242025: cifra de afaceri 1.039.829 lei; profit net 562.590 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă784 mii914 mii345 mii765 mii699 mii1 mil866 mii1,3 mil1,5 mil1 mil
Venituri totale749 mii956 mii410 mii746 mii664 mii1,1 mil847 mii1,4 mil1,5 mil1,2 mil
Cheltuieli totale355 mii544 mii376 mii505 mii330 mii496 mii441 mii769 mii729 mii573 mii
Profit / pierdere brută394 mii412 mii34 mii241 mii333 mii556 mii406 mii599 mii770 mii670 mii
Profit / pierdere netă338 mii403 mii31 mii234 mii326 mii545 mii397 mii586 mii725 mii563 mii
Număr mediu de angajați3455444544
Active imobilizate91 mii161 mii160 mii107 mii50 mii179 mii155 mii136 mii218 mii167 mii
Active circulante568 mii727 mii556 mii794 mii788 mii927 mii1,2 mil1,4 mil2,4 mil1,4 mil
din care stocuri40 mii56 mii132 mii92 mii56 mii62 mii99 mii109 mii169 mii317 mii
creanțe164 mii130 mii37 mii107 mii139 mii39 mii269 mii75 mii762 mii572 mii
casa și conturi la bănci364 mii541 mii387 mii595 mii593 mii826 mii812 mii1,2 mil1,4 mil543 mii
Cheltuieli în avans1.5271.2010———————
Datorii158 mii321 mii521 mii442 mii72 mii70 mii774 mii783 mii1,7 mil847 mii
Venituri în avans———30 mii11 mii—————
Capitaluri proprii502 mii568 mii195 mii429 mii755 mii1 mil562 mii751 mii890 mii753 mii
din care capital subscris vărsat500500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 15 în județul Vrancea și locul 161 din 710 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2361 – Fabricarea produselor din beton pentru construcții.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 5809/740/202603.08.2026

    anulare proces verbal de contravenţie seria PR nr. 0036737

    Judecătoria Alexandria · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent

  • 10621/278/202514.10.2025

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

    Judecătoria Petrosani · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată

  • 16780/196/202524.09.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Braila · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 774/113/202424.04.2024

    deschiderea procedurii la cererea debitorului

    Tribunalul Braila · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2361 – Fabricarea produselor din beton pentru construcții

  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții

Întrebări frecvente despre BET CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei BET CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BET CONSTRUCT SRL este 14350120, iar codul de TVA este RO14350120. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000427392, iar codul EUID este ROONRC.J2001000427392.

Unde are sediul BET CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei BET CONSTRUCT SRL este în Loc. Mărășești, Oraș Mărășești, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BET CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei BET CONSTRUCT SRL este „Fabricarea produselor din beton pentru construcții”, cod CAEN 2361.

Când a fost înființată BET CONSTRUCT SRL?

BET CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2001, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BET CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 145). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are BET CONSTRUCT SRL?

În 2025, BET CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 563 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BET CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. BET CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează