BESTDROP SRL
GHIOCEILOR, bl. A13, sc. 2, et. 2, ap. 42, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 281 mii lei, 6 angajați.
Despre BESTDROP SRL
BESTDROP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2014 cu numărul J2014000142097 și codul unic de înregistrare (CUI) 32897274, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al băuturilor” (cod CAEN 4634). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (+27% față de 2024), un profit net de 281 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,2 mil lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 martie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32897274
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000142097
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 martie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000142097
- Cod poștal
- 810217
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 17.03.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Profit net
- 281 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 335 mii lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 10,1%
- Cifră / angajat
- 462 mii lei
+27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2 mil | 3 mil | 2,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 2 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 2,8 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 67 mii | 213 mii | 218 mii | 121 mii | 151 mii | 169 mii | 151 mii | 54 mii | 101 mii | 338 mii |
| Profit / pierdere netă | 56 mii | 178 mii | 191 mii | 101 mii | 133 mii | 148 mii | 132 mii | 33 mii | 81 mii | 281 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 2 | 3 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 135 mii | 183 mii | 154 mii | 88 mii | 48 mii | 14 mii | 124 mii | 103 mii | 61 mii | 35 mii |
| Active circulante | 741 mii | 912 mii | 949 mii | 1,1 mil | 891 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 114 mii | 297 mii | 210 mii | 207 mii | 177 mii | 360 mii | 358 mii | 373 mii | 344 mii | 390 mii |
| creanțe | 454 mii | 464 mii | 399 mii | 520 mii | 494 mii | 631 mii | 544 mii | 644 mii | 634 mii | 859 mii |
| casa și conturi la bănci | 173 mii | 151 mii | 340 mii | 381 mii | 220 mii | 97 mii | 238 mii | 684 mii | 685 mii | 954 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.424 | 6.424 | 6.424 | 6.424 | 6.424 | 6.424 | 6.424 | — | — | 6.825 |
| Datorii | 826 mii | 878 mii | 873 mii | 1,1 mil | 666 mii | 681 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,9 mil |
| Capitaluri proprii | 56 mii | 223 mii | 236 mii | 147 mii | 280 mii | 428 mii | 186 mii | 219 mii | 300 mii | 335 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 5 în județul Brăila și locul 188 din 618 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4634 – Comerț cu ridicata al băuturilor.
Firme similare din județul Brăila
- FICUS TRADE SRL · Brăila55,4 mil lei · 65 ang.
- ORIGINAL SERV SRL · Cazasu50,4 mil lei · 59 ang.
- WATERTOP SRL · Lacu Sărat (com. Chiscani)374 mii lei · 1 ang.
- GIMALIS COM SRL · Brăila212 mii lei · 0 ang.
- I.C. & COMPANY TRADING SRL · Gradistea0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4634 – Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre BESTDROP SRL
Care este CUI-ul firmei BESTDROP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BESTDROP SRL este 32897274, iar codul de TVA este RO32897274. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000142097, iar codul EUID este ROONRC.J2014000142097.
Unde are sediul BESTDROP SRL?
Sediul social al firmei BESTDROP SRL este în GHIOCEILOR, bl. A13, sc. 2, et. 2, ap. 42, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810217, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BESTDROP SRL?
Activitatea principală a firmei BESTDROP SRL este „Comerț cu ridicata al băuturilor”, cod CAEN 4634. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BESTDROP SRL?
BESTDROP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BESTDROP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 948). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BESTDROP SRL?
În 2025, BESTDROP SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 281 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BESTDROP SRL plătitoare de TVA?
Da. BESTDROP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 martie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.