BEST PROCUREMENT SRL
TROTUȘULUI, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 4,7 mil lei, profit net 3,9 mil lei, 12 angajați.
Despre BEST PROCUREMENT SRL
BEST PROCUREMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2008 cu numărul J2008015142401 și codul unic de înregistrare (CUI) 24431825, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,7 mil lei (-29% față de 2024), un profit net de 3,9 mil lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 4,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24431825
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008015142401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 septembrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008015142401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 10.09.2008
din 01.08.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,7 mil lei
- Profit net
- 3,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 3,9 mil lei
- Datorii
- 3,1 mil lei
- Active totale
- 7 mil lei
- Marjă netă
- 83,4%
- Cifră / angajat
- 391 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 8,4 mil | 9,4 mil | 6,6 mil | 4,7 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 8,4 mil | 9,5 mil | 6,6 mil | 8,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 685 mii | 442 mii | 659 mii | 832 mii | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 3,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 20 mii | 690 mii | 941 mii | 864 mii | 1,1 mil | 954 mii | 6,8 mil | 6,9 mil | 4,1 mil | 4,6 mil |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 676 mii | 927 mii | 849 mii | 1,1 mil | 928 mii | 6 mil | 6 mil | 3,5 mil | 3,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 8 | 9 | 12 | 12 | 12 |
| Active imobilizate | 263 mii | 221 mii | 190 mii | 169 mii | 140 mii | 180 mii | 362 mii | 310 mii | 265 mii | 339 mii |
| Active circulante | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 1,9 mil | 8,4 mil | 11,2 mil | 10,1 mil | 6,7 mil |
| creanțe | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 1,6 mil | 6,9 mil | 5,4 mil | 5,8 mil | 3,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 801 | 158 mii | 30 mii | 48 mii | 338 mii | 277 mii | 1,4 mil | 5,8 mil | 4,2 mil | 3,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 15 mii | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 mii | 0 | 608 | 704 | 677 |
| Datorii | 855 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 499 mii | 479 mii | 436 mii | 2,7 mil | 1,4 mil | 6 mil | 3,1 mil |
| Provizioane | 60 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii |
| Capitaluri proprii | 663 mii | 690 mii | 1,6 mil | 2 mil | 2,1 mil | 1,6 mil | 6 mil | 10,1 mil | 4,3 mil | 3,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 268 din 3.462 în județul București și locul 632 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- BRIDGE BLUE CONSULTANCY SRL · București Sector 44,8 mil lei · 13 ang.
- EXPERT PROIECT 2002 SRL · București Sector 34,8 mil lei · 4 ang.
- MOLLER TECH SRL · București Sector 64,7 mil lei · 20 ang.
- T.I.S. GMBH | TESTING & INSPECTION SERVICES S.R.L. · București Sector 24,7 mil lei · 2 ang.
- YUDO ROMANIA SRL · București Sector 34,7 mil lei · 6 ang.
- DIGO STRUCTURI S.R.L. · București Sector 24,7 mil lei · 11 ang.
- GLOBAL PROIECT SRL · București Sector 44,6 mil lei · 8 ang.
- VCE VIENNA CONSULTING ENGINEERS SRL · București Sector 44,6 mil lei · 14 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 23426/3/202320.03.2025
pretenţii
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 23426/3/202302.08.2023
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Întrebări frecvente despre BEST PROCUREMENT SRL
Care este CUI-ul firmei BEST PROCUREMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BEST PROCUREMENT SRL este 24431825, iar codul de TVA este RO24431825. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008015142401, iar codul EUID este ROONRC.J2008015142401.
Unde are sediul BEST PROCUREMENT SRL?
Sediul social al firmei BEST PROCUREMENT SRL este în TROTUȘULUI, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BEST PROCUREMENT SRL?
Activitatea principală a firmei BEST PROCUREMENT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BEST PROCUREMENT SRL?
BEST PROCUREMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BEST PROCUREMENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 162). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BEST PROCUREMENT SRL?
În 2025, BEST PROCUREMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,7 mil lei și un profit net de 3,9 mil lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BEST PROCUREMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. BEST PROCUREMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.