BEST ELECTRONICS SRL
B-dul INDEPENDENTEI, bl. Y6, et. P, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 175 mii lei, profit net 65 mii lei, 1 angajați.
Despre BEST ELECTRONICS SRL
BEST ELECTRONICS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 1993 cu numărul J22/2631/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 4858008, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4740). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 175 mii lei (-31% față de 2024), un profit net de 65 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 100 mii lei la 175 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 4858008
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/2631/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 octombrie 1993
- EUID
- ROONRC.J22/2631/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 175 mii lei
- Profit net
- 65 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 107 mii lei
- Datorii
- 41 mii lei
- Active totale
- 148 mii lei
- Marjă netă
- 37,2%
- Cifră / angajat
- 175 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 147 mii | 124 mii | 95 mii | 106 mii | 107 mii | 100 mii | 116 mii | 140 mii | 255 mii | 175 mii |
| Venituri totale | 147 mii | 124 mii | 99 mii | 106 mii | 107 mii | 100 mii | 116 mii | 140 mii | 255 mii | 175 mii |
| Cheltuieli totale | 61 mii | 77 mii | 94 mii | 79 mii | 82 mii | 77 mii | 93 mii | 106 mii | 112 mii | 108 mii |
| Profit / pierdere brută | 86 mii | 47 mii | 4.609 | 27 mii | 25 mii | 23 mii | 22 mii | 33 mii | 143 mii | 67 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 46 mii | 3.621 | 26 mii | 24 mii | 22 mii | 21 mii | 32 mii | 140 mii | 65 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 67 mii | 66 mii | 65 mii | 63 mii | 62 mii | 61 mii | 60 mii | 58 mii | 57 mii | 56 mii |
| Active circulante | 20 mii | 29 mii | 12 mii | 14 mii | 19 mii | 55 mii | 10 mii | 4.403 | 37 mii | 92 mii |
| din care stocuri | 0 | 202 | 1.050 | — | — | — | — | 1.187 | — | — |
| creanțe | 14 | 26 | 76 | 4.962 | 61 | 50 mii | 1.048 | 95 | 34 mii | 88 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 29 mii | 11 mii | 8.781 | 19 mii | 4.678 | 9.035 | 3.121 | 3.857 | 3.445 |
| Datorii | 129 mii | 91 mii | 69 mii | 44 mii | 24 mii | 36 mii | 59 mii | 97 mii | 53 mii | 41 mii |
| Capitaluri proprii | -42 mii | 3.609 | 7.230 | 33 mii | 57 mii | 79 mii | 10 mii | -34 mii | 42 mii | 107 mii |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 33 din 50 în județul Iași și locul 1.019 din 1.482 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.
Firme similare din județul Iași
- ROMKRAFT SRL · Iași222 mii lei · 1 ang.
- IMAGE FORGE S.R.L. · Iași202 mii lei · 0 ang.
- SUUIRAM S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)179 mii lei · 0 ang.
- SMART EXPLORER SRL · Iași175 mii lei · 1 ang.
- ANCIENT GAMES S.R.L. · Pietrosu (com. Tătăruși)175 mii lei · 1 ang.
- ROTO SERVICE GSM S.R.L. · Iași168 mii lei · 0 ang.
- MATRIX DIGITAL S.R.L. · Iași164 mii lei · 0 ang.
- EURO TEHNIC AS SRL · Iași159 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 42536/299/202308.11.2023
validare poprire DOSAR EXECUTARE NR. 716/2018
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre BEST ELECTRONICS SRL
Care este CUI-ul firmei BEST ELECTRONICS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BEST ELECTRONICS SRL este 4858008, iar codul de TVA este RO4858008. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/2631/1993, iar codul EUID este ROONRC.J22/2631/1993.
Unde are sediul BEST ELECTRONICS SRL?
Sediul social al firmei BEST ELECTRONICS SRL este în B-dul INDEPENDENTEI, bl. Y6, et. P, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BEST ELECTRONICS SRL?
Activitatea principală a firmei BEST ELECTRONICS SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4740. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BEST ELECTRONICS SRL?
BEST ELECTRONICS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 1993, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BEST ELECTRONICS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 584). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BEST ELECTRONICS SRL?
În 2025, BEST ELECTRONICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 175 mii lei și un profit net de 65 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BEST ELECTRONICS SRL plătitoare de TVA?
Da. BEST ELECTRONICS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.