BENZELIM SRL
Str. GARII, Sat Nușfalău, Comuna Nușfalău, Sălaj
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 14,3 mil lei, profit net 243 mii lei, 8 angajați.
Despre BENZELIM SRL
BENZELIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 1995 cu numărul J1995000276317 și codul unic de înregistrare (CUI) 7858045, cu sediul în Nușfalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 14,3 mil lei (+1% față de 2024), un profit net de 243 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11,5 mil lei la 14,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 7858045
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000276317
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 septembrie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000276317
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 09.11.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sălaj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 14,3 mil lei
- Profit net
- 243 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 3,1 mil lei
- Marjă netă
- 1,7%
- Cifră / angajat
- 1,8 mil lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,9 mil | 6,3 mil | 7,5 mil | 9,7 mil | 8,8 mil | 11,5 mil | 16,4 mil | 16,5 mil | 14,2 mil | 14,3 mil |
| Venituri totale | 6 mil | 6,5 mil | 7,5 mil | 9,8 mil | 9 mil | 11,8 mil | 16,7 mil | 16,8 mil | 14,3 mil | 14,4 mil |
| Cheltuieli totale | 6,2 mil | 6,3 mil | 7,5 mil | 10,1 mil | 8,6 mil | 11,6 mil | 16,2 mil | 16,2 mil | 13,7 mil | 14,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -235 mii | 172 mii | 49 mii | -298 mii | 388 mii | 245 mii | 520 mii | 520 mii | 541 mii | 295 mii |
| Profit / pierdere netă | -235 mii | 172 mii | 49 mii | -298 mii | 376 mii | 204 mii | 451 mii | 445 mii | 470 mii | 243 mii |
| Număr mediu de angajați | 21 | 15 | 10 | 10 | 13 | 12 | 12 | 10 | 8 | 8 |
| Active imobilizate | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Active circulante | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 3 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 271 mii | 401 mii | 328 mii | 192 mii | 545 mii | 822 mii | 555 mii | 742 mii | 637 mii | 634 mii |
| creanțe | 1,2 mil | 969 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 847 mii | 705 mii | 1,3 mil | 1 mil | 748 mii | 676 mii |
| casa și conturi la bănci | 130 mii | 36 mii | 120 mii | 112 mii | 305 mii | 180 mii | 268 mii | 1,2 mil | 66 mii | 79 mii |
| Datorii | 2,2 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 144 mii | 93 mii | 41 mii | 320 mii | 293 mii | 257 mii |
| Capitaluri proprii | 558 mii | 810 mii | 845 mii | 539 mii | 883 mii | 992 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 70 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii | 150 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 587 în județul Sălaj și locul 934 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sălaj
- DOSA DANIEL VET SRL · Jibou18 mil lei · 30 ang.
- MAR TRANS COMPANY SRL · Port (com. Marca)14,4 mil lei · 13 ang.
- TRANSEX SRL · Zalău14,4 mil lei · 38 ang.
- CRYMOL SRL · Zalău14,2 mil lei · 18 ang.
- COR & GAB TRANS SRL · Șimleu Silvaniei13 mil lei · 5 ang.
- DANDONIA TRANZIT SRL · Hereclean12,1 mil lei · 25 ang.
- DELTA MOBIL SERVICE SRL · Șeredeiu (com. Horoatu Crasnei)11,5 mil lei · 9 ang.
- ROAD ASFALT TOUR S.R.L. · Marca10,7 mil lei · 11 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 2363 Fabricarea betonului
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre BENZELIM SRL
Care este CUI-ul firmei BENZELIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BENZELIM SRL este 7858045, iar codul de TVA este RO7858045. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000276317, iar codul EUID este ROONRC.J1995000276317.
Unde are sediul BENZELIM SRL?
Sediul social al firmei BENZELIM SRL este în Str. GARII, Sat Nușfalău, Comuna Nușfalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BENZELIM SRL?
Activitatea principală a firmei BENZELIM SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BENZELIM SRL?
BENZELIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BENZELIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 091). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BENZELIM SRL?
În 2025, BENZELIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 14,3 mil lei și un profit net de 243 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BENZELIM SRL plătitoare de TVA?
Da. BENZELIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.