BELL CONSTRUCȚII SRL
Ghencea, bl. 1, et. 2, ap. 12, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 56 mii lei, 5 angajați.
Despre BELL CONSTRUCȚII SRL
BELL CONSTRUCȚII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2003 cu numărul J2003000436406 și codul unic de înregistrare (CUI) 15131837, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 56 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 938 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 ianuarie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15131837
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000436406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 ianuarie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000436406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 16.01.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 56 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 56 mii lei
- Datorii
- 105 mii lei
- Active totale
- 161 mii lei
- Marjă netă
- 4,9%
- Cifră / angajat
- 227 mii lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 65% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 632 mii | 350 mii | 412 mii | 581 mii | 3,5 mil | 938 mii | 805 mii | 810 mii | 996 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 632 mii | 350 mii | 434 mii | 584 mii | 3,5 mil | 938 mii | 805 mii | 811 mii | 1 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 225 mii | 270 mii | 393 mii | 480 mii | 799 mii | 678 mii | 767 mii | 600 mii | 784 mii | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 408 mii | 80 mii | 40 mii | 105 mii | 2,7 mil | 260 mii | 38 mii | 211 mii | 244 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere netă | 367 mii | 76 mii | 36 mii | 99 mii | 2,7 mil | 251 mii | 31 mii | 203 mii | 216 mii | 56 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 5 | 5 | 15 | 7 | 6 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 1.082 | 8.658 | 6.781 | 46 mii | 36 mii | 21 mii | 5.850 | 1.975 | 7.346 | 6.495 |
| Active circulante | 532 mii | 472 mii | 540 mii | 518 mii | 2,7 mil | 320 mii | 191 mii | 275 mii | 295 mii | 154 mii |
| creanțe | 107 mii | 12 mii | 34 mii | 25 mii | 140 mii | 63 mii | 183 mii | 190 mii | 32 mii | 3.642 |
| casa și conturi la bănci | 425 mii | 460 mii | 507 mii | 493 mii | 2,6 mil | 257 mii | 8.397 | 86 mii | 263 mii | 151 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.143 | — | — | 1.866 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 163 mii | 30 mii | 61 mii | 89 mii | 103 mii | 89 mii | 165 mii | 74 mii | 86 mii | 105 mii |
| Capitaluri proprii | 373 mii | 450 mii | 486 mii | 477 mii | 2,7 mil | 252 mii | 32 mii | 203 mii | 216 mii | 56 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.130 din 2.888 în județul București și locul 6.051 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- DDD AEDIFICIA AETERNAM CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 61,1 mil lei · 10 ang.
- NICOARA VISION CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 31,1 mil lei · 3 ang.
- IONIX TEAM SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 61,1 mil lei · 3 ang.
- DMR EURO CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 21,1 mil lei · 3 ang.
- GHIDEL CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 31,1 mil lei · 2 ang.
- ALBRING SRL · București Sector 11,1 mil lei · 9 ang.
- NOVAROM SRL · București Sector 31,1 mil lei · 0 ang.
- B-ZONE PRO CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 41,1 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Întrebări frecvente despre BELL CONSTRUCȚII SRL
Care este CUI-ul firmei BELL CONSTRUCȚII SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BELL CONSTRUCȚII SRL este 15131837, iar codul de TVA este RO15131837. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000436406, iar codul EUID este ROONRC.J2003000436406.
Unde are sediul BELL CONSTRUCȚII SRL?
Sediul social al firmei BELL CONSTRUCȚII SRL este în Ghencea, bl. 1, et. 2, ap. 12, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BELL CONSTRUCȚII SRL?
Activitatea principală a firmei BELL CONSTRUCȚII SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BELL CONSTRUCȚII SRL?
BELL CONSTRUCȚII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BELL CONSTRUCȚII SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BELL CONSTRUCȚII SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BELL CONSTRUCȚII SRL?
În 2025, BELL CONSTRUCȚII SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 56 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BELL CONSTRUCȚII SRL plătitoare de TVA?
Da. BELL CONSTRUCȚII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 ianuarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.