BELCIU SRL
Sat Bentu, Comuna Gălbinași, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 129 mii lei, pierdere netă 90 mii lei, 3 angajați.
Despre BELCIU SRL
BELCIU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2007 cu numărul J2007000895106 și codul unic de înregistrare (CUI) 22159784, cu sediul în Bentu (com. Gălbinași), județul Buzău. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 129 mii lei (-50% față de 2024), o pierdere netă de 90 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 501 mii lei la 129 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 22159784
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000895106
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 iulie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000895106
- Cod poștal
- 127241
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.11.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 129 mii lei
- Pierdere netă
- 90 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -340 mii lei
- Datorii
- 397 mii lei
- Active totale
- 57 mii lei
- Marjă netă
- -69,4%
- Cifră / angajat
- 43 mii lei
-50% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (696%); cifra de afaceri a scăzut cu 50% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 543 mii | 528 mii | 776 mii | 803 mii | 501 mii | 515 mii | 368 mii | 260 mii | 129 mii |
| Venituri totale | 703 mii | 604 mii | 886 mii | 804 mii | 607 mii | 523 mii | 520 mii | 262 mii | 162 mii |
| Cheltuieli totale | 586 mii | 595 mii | 873 mii | 593 mii | 923 mii | 459 mii | 457 mii | 315 mii | 250 mii |
| Profit / pierdere brută | 116 mii | 8.953 | 13 mii | 211 mii | -316 mii | 64 mii | 63 mii | -53 mii | -88 mii |
| Profit / pierdere netă | 110 mii | 3.306 | 4.228 | 203 mii | -322 mii | 59 mii | 58 mii | -55 mii | -90 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 61 mii | 166 mii | 268 mii | 151 mii | 91 mii | 2.853 | 26 mii | 26 mii | 26 mii |
| Active circulante | 103 mii | 138 mii | 224 mii | 605 mii | 216 mii | 166 mii | 80 mii | 56 mii | 31 mii |
| din care stocuri | 24 mii | 41 mii | 30 mii | 30 mii | 41 mii | 29 mii | — | 4.086 | — |
| creanțe | 74 mii | 94 mii | 137 mii | 490 mii | 112 mii | 133 mii | 77 mii | 51 mii | 31 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.440 | 3.268 | 57 mii | 86 mii | 64 mii | 3.253 | 2.462 | 329 | 142 |
| Datorii | 159 mii | 295 mii | 479 mii | 540 mii | 566 mii | 549 mii | 409 mii | 333 mii | 397 mii |
| Capitaluri proprii | 5.750 | 9.056 | 13 mii | 216 mii | -258 mii | -380 mii | -303 mii | -251 mii | -340 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 566 din 743 în județul Buzău și locul 27.690 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Buzău
- VIȘINESCU SPEED LOGISTIC S.R.L. · Buzău132 mii lei · 1 ang.
- SLAVASTON TRANSPORT S.R.L. · Râmnicu Sărat132 mii lei · 1 ang.
- ANDRE TRANS TRUK SRL · Unguriu131 mii lei · 1 ang.
- MARIO RAPID SRL · Buzău130 mii lei · 1 ang.
- VERALEX TRANS SPED SRL · Râmnicu Sărat130 mii lei · 0 ang.
- COMARTRANS SERVICES SRL · Buzău128 mii lei · 1 ang.
- RAZANT TRANS SRL · Vernești127 mii lei · 1 ang.
- ISA CLUB SRL · Râmnicu Sărat126 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 71 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 36745/3/2025/a118.09.2026
completare dispozitiv Sentinţă 4749/15.09.2026, pronunţată în dosar 36754/3/2025
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Reclamant
- 5983/287/202624.08.2026
validare poprire DOS EX 387/2026
Judecătoria Ramnicusarat · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 4163/299/2026/a222.07.2026
cerere de ajutor public judiciar
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1030/105/2018/a516.06.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Curtea de Apel Ploiesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat LICHIDATOR JUDICIAR
- 1030/105/2018/a515.06.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului apel împotriva încheierii din 05.06.2026 de înlocuire lichidar judiciar
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 1030/105/2018/a615.06.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Intimat Debitor
- 18531/212/202628.05.2026
legea 112/1995
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 31872/3/2018/a125.05.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 3999/270/202618.05.2026
pretenţii
Judecătoria Onesti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 4163/299/2026/a108.05.2026
reexaminare taxe de timbru
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre BELCIU SRL
Care este CUI-ul firmei BELCIU SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BELCIU SRL este 22159784, iar codul de TVA este RO22159784. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000895106, iar codul EUID este ROONRC.J2007000895106.
Unde are sediul BELCIU SRL?
Sediul social al firmei BELCIU SRL este în Sat Bentu, Comuna Gălbinași, Buzău, Bentu (com. Gălbinași), județul Buzău, cod poștal 127241, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BELCIU SRL?
Activitatea principală a firmei BELCIU SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată BELCIU SRL?
BELCIU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BELCIU SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 435). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BELCIU SRL?
În 2025, BELCIU SRL a raportat o cifră de afaceri de 129 mii lei și o pierdere netă de 90 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BELCIU SRL plătitoare de TVA?
Da. BELCIU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.