BELADONA SRL
Str. TEILOR, Sat Supuru De Jos, Comuna Supur, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 2,3 mil lei, profit net 94 mii lei, 3 angajați.
Despre BELADONA SRL
BELADONA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 1992 cu numărul J1992000507300 și codul unic de înregistrare (CUI) 671707, cu sediul în Supuru De Jos (com. Supur), județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 94 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 2,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 671707
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000507300
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 martie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000507300
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.11.1997
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Tăşnad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,3 mil lei
- Profit net
- 94 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 974 mii lei
- Datorii
- 371 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 4,1%
- Cifră / angajat
- 768 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 603 mii | 873 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,3 mil |
| Venituri totale | 603 mii | 873 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 567 mii | 863 mii | 962 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 36 mii | 11 mii | 99 mii | 110 mii | 154 mii | 196 mii | 101 mii | 91 mii | 186 mii | 108 mii |
| Profit / pierdere netă | 30 mii | 1.787 | 89 mii | 97 mii | 143 mii | 185 mii | 88 mii | 77 mii | 125 mii | 94 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 20 mii | 90 mii | 90 mii | 76 mii | 75 mii | 242 mii | 545 mii | 628 mii | 703 mii | 669 mii |
| Active circulante | 158 mii | 246 mii | 298 mii | 295 mii | 412 mii | 453 mii | 464 mii | 545 mii | 599 mii | 672 mii |
| din care stocuri | 108 mii | 115 mii | 143 mii | 170 mii | 191 mii | 210 mii | 206 mii | 266 mii | 328 mii | 327 mii |
| creanțe | 22 mii | 113 mii | 143 mii | 112 mii | 176 mii | 196 mii | 230 mii | 225 mii | 180 mii | 156 mii |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 19 mii | 11 mii | 13 mii | 44 mii | 46 mii | 28 mii | 54 mii | 91 mii | 189 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 3.066 | 847 | 970 | — | — | 1.632 | 3.294 |
| Datorii | 48 mii | 234 mii | 197 mii | 86 mii | 85 mii | 108 mii | 331 mii | 417 mii | 424 mii | 371 mii |
| Capitaluri proprii | 130 mii | 101 mii | 190 mii | 287 mii | 403 mii | 588 mii | 678 mii | 755 mii | 880 mii | 974 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 49 în județul Satu Mare și locul 1.181 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Satu Mare
- FARMA CONT SRL · Negrești-Oaș2,5 mil lei · 4 ang.
- STATIM FARM SRL · Satu Mare2,5 mil lei · 3 ang.
- ARINA FARM SRL · Botiz2,4 mil lei · 6 ang.
- GLORIA FARM SRL · Satu Mare2,3 mil lei · 5 ang.
- BIHARI FARM SRL · Acâș2,2 mil lei · 3 ang.
- FARMACIA ESSENTIAL SRL · Satu Mare2 mil lei · 6 ang.
- PHARMA OAS S.R.L. · Trip (com. Bixad)1,9 mil lei · 1 ang.
- FARMACIA TURULUNG SRL · Turulung1,9 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12685/296/2025/a517.06.2026
verificare măsuri preventive (art.208 NCPP)
Curtea de Apel Oradea · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 12685/296/2025/a406.05.2026
verificare măsuri preventive (art.208 NCPP)
Curtea de Apel Oradea · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 12685/296/202523.04.2026
înşelăciunea (art.244 NCP)
Curtea de Apel Oradea · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 12685/296/202529.09.2025
înşelăciunea (art.244 NCP)
Judecătoria Satumare · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 12685/296/2025/a129.09.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Satumare · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Întrebări frecvente despre BELADONA SRL
Care este CUI-ul firmei BELADONA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BELADONA SRL este 671707, iar codul de TVA este RO671707. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000507300, iar codul EUID este ROONRC.J1992000507300.
Unde are sediul BELADONA SRL?
Sediul social al firmei BELADONA SRL este în Str. TEILOR, Sat Supuru De Jos, Comuna Supur, Satu Mare, Supuru De Jos (com. Supur), județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BELADONA SRL?
Activitatea principală a firmei BELADONA SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BELADONA SRL?
BELADONA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BELADONA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 334). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BELADONA SRL?
În 2025, BELADONA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și un profit net de 94 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BELADONA SRL plătitoare de TVA?
Da. BELADONA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.