BDV PROJECT TEAM S.R.L.
SALCÎMILOR, Sat Chețani, Comuna Chețani, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 1.429 lei, pierdere netă 8.143 lei.
Despre BDV PROJECT TEAM S.R.L.
BDV PROJECT TEAM S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 1992 cu numărul J1992000303124 și codul unic de înregistrare (CUI) 237806, cu sediul în Chețani, județul Mureș. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1.429 lei, o pierdere netă de 8.143 lei. Între 2018 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 306 mii lei la 1.429 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 237806
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000303124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 ianuarie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000303124
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.02.2005
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1.429 lei
- Pierdere netă
- 8.143 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -7.834 lei
- Datorii
- 8.935 lei
- Active totale
- 1.101 lei
- Marjă netă
- -569,8%
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (812%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 315 mii | 261 mii | 306 mii | 445 mii | 268 mii | 73 mii | — | — | — | 1.429 |
| Venituri totale | 315 mii | 261 mii | 306 mii | 450 mii | 270 mii | 810 mii | 0 | 0 | 0 | 1.429 |
| Cheltuieli totale | 306 mii | 282 mii | 354 mii | 461 mii | 302 mii | 154 mii | 2.915 | 1.295 | 520 | 9.572 |
| Profit / pierdere brută | 9.833 | -21 mii | -48 mii | -11 mii | -32 mii | 656 mii | -2.915 | -1.295 | -520 | -8.143 |
| Profit / pierdere netă | 6.679 | -24 mii | -51 mii | -16 mii | -33 mii | 647 mii | -2.915 | -1.295 | -520 | -8.143 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 122 mii | 122 mii | 122 mii | 118 mii | 77 mii | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 87 mii | 72 mii | 60 mii | 7.813 | 3.016 | 455 mii | 2.125 | 830 | 569 | 1.101 |
| din care stocuri | 28 mii | 51 mii | 54 mii | 731 | 294 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 29 mii | 944 | 1.357 | — | — | — | 226 | 350 | 425 | 1.038 |
| casa și conturi la bănci | 29 mii | 20 mii | 4.282 | 7.082 | 2.722 | 455 mii | 1.899 | 480 | 144 | 63 |
| Datorii | 275 mii | 284 mii | 323 mii | 283 mii | 270 mii | 0 | 0 | 0 | 260 | 8.935 |
| Capitaluri proprii | -66 mii | -90 mii | -141 mii | -157 mii | -190 mii | 455 mii | 2.125 | 830 | 309 | -7.834 |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 222 din 224 în județul Mureș și locul 9.877 din 9.974 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Mureș
- RAMIR AUTO CMR S.R.L. · Ideciu De Jos1.115 lei · 1 ang.
- VULCDAV MOBIL S.R.L. · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)820 lei · 1 ang.
- TRAILER SERVICE PAM GOLD SPEDITION S.R.L. · Târnăveni0 lei · 0 ang.
- NEW RICHI GARAGE S.R.L. · Corunca0 lei · 1 ang.
- LAUR SERVAUTO SRL · Suseni0 lei · 0 ang.
- BODYCRAFT AUTO S.R.L. · Târgu Mureș0 lei · 0 ang.
- S.F.A AUTO CAR EXPERT S.R.L. · Deda0 lei · 0 ang.
- CRM DETAILING S.R.L. · Curteni (com. Sântana De Mureș)0 lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre BDV PROJECT TEAM S.R.L.
Care este CUI-ul firmei BDV PROJECT TEAM S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BDV PROJECT TEAM S.R.L. este 237806, iar codul de TVA este RO237806. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000303124, iar codul EUID este ROONRC.J1992000303124.
Unde are sediul BDV PROJECT TEAM S.R.L.?
Sediul social al firmei BDV PROJECT TEAM S.R.L. este în SALCÎMILOR, Sat Chețani, Comuna Chețani, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BDV PROJECT TEAM S.R.L.?
Activitatea principală a firmei BDV PROJECT TEAM S.R.L. este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BDV PROJECT TEAM S.R.L.?
BDV PROJECT TEAM S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BDV PROJECT TEAM S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 854). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BDV PROJECT TEAM S.R.L.?
În 2025, BDV PROJECT TEAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.429 lei și o pierdere netă de 8.143 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BDV PROJECT TEAM S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. BDV PROJECT TEAM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.