BCT TOP CONSTRUCT SRL
GEORGE COȘBUC, Loc. Panciu, Oraș Panciu, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 245 mii lei, 1 angajați.
Despre BCT TOP CONSTRUCT SRL
BCT TOP CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 2013 cu numărul J39/146/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31366819, cu sediul în Panciu, județul Vrancea. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+62% față de 2024), un profit net de 245 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 751 mii lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2016.
Date de identificare
- CUI
- 31366819
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/146/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 martie 2013
- EUID
- ROONRC.J39/146/2013
- Cod poștal
- 625400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Panciu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 245 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 562 mii lei
- Datorii
- 460 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 10%
- Cifră / angajat
- 2,4 mil lei
+62% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 360 mii | 517 mii | 317 mii | 348 mii | 388 mii | 751 mii | 837 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 360 mii | 517 mii | 317 mii | 349 mii | 391 mii | 751 mii | 845 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 352 mii | 510 mii | 393 mii | 330 mii | 356 mii | 689 mii | 684 mii | 853 mii | 1,4 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.021 | 7.871 | -76 mii | 19 mii | 35 mii | 63 mii | 161 mii | 325 mii | 79 mii | 298 mii |
| Profit / pierdere netă | 819 | 2.697 | -79 mii | 15 mii | 31 mii | 55 mii | 154 mii | 314 mii | 42 mii | 245 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 14 mii | 65 mii | 55 mii | 44 mii | 32 mii | 291 mii | 437 mii | 391 mii | 218 mii | 177 mii |
| Active circulante | 35 mii | 71 mii | 46 mii | 75 mii | 50 mii | 218 mii | 373 mii | 640 mii | 947 mii | 845 mii |
| din care stocuri | 16 mii | 31 mii | 13 mii | 14 mii | 15 mii | 31 mii | 251 mii | 196 mii | 435 mii | 336 mii |
| creanțe | 13 mii | 24 mii | 7.754 | 30 mii | 11 mii | 30 mii | 97 mii | 207 mii | 423 mii | 481 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.004 | 16 mii | 25 mii | 30 mii | 23 mii | 157 mii | 25 mii | 237 mii | 90 mii | 28 mii |
| Datorii | 16 mii | 100 mii | 144 mii | 146 mii | 79 mii | 451 mii | 598 mii | 506 mii | 599 mii | 460 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | -744 | -745 | -745 | — |
| Capitaluri proprii | 33 mii | 36 mii | -43 mii | -28 mii | 3.437 | 58 mii | 212 mii | 526 mii | 567 mii | 562 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 42 din 225 în județul Vrancea și locul 3.672 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Vrancea
- GRUP GRIND SRL · Focșani2,7 mil lei · 0 ang.
- CAVIZ CONSTRUCT S.R.L. · Golești2,6 mil lei · 1 ang.
- CIKPALVIC CONSTRUCT SRL · Suraia2,6 mil lei · 3 ang.
- RAREȘ CONSTRUCT SRL · Câmpineanca2,5 mil lei · 3 ang.
- INSPECON SRL · Focșani2,5 mil lei · 23 ang.
- SODACO SA · Focșani2,4 mil lei · 5 ang.
- DANKO SERV SRL · Focșani2,1 mil lei · 3 ang.
- M&M NORTH SIDE BUSINESS S.R.L. · Focșani2,1 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1580/275/202518.12.2025
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Vrancea · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 1580/275/202510.06.2025
plângere contravenţională SERIA ITM VN nr.0006488 din 28.05.2025
Judecătoria Panciu · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre BCT TOP CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei BCT TOP CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BCT TOP CONSTRUCT SRL este 31366819, iar codul de TVA este RO31366819. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/146/2013, iar codul EUID este ROONRC.J39/146/2013.
Unde are sediul BCT TOP CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei BCT TOP CONSTRUCT SRL este în GEORGE COȘBUC, Loc. Panciu, Oraș Panciu, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 625400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BCT TOP CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei BCT TOP CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BCT TOP CONSTRUCT SRL?
BCT TOP CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BCT TOP CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 249). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BCT TOP CONSTRUCT SRL?
În 2025, BCT TOP CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 245 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BCT TOP CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. BCT TOP CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.