BARRACUDA GUARD SECURITY SRL
Minsk, ap. 1, Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Timiș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 15,8 mil lei, profit net 2,7 mil lei, 174 angajați.
Despre BARRACUDA GUARD SECURITY SRL
BARRACUDA GUARD SECURITY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2016 cu numărul J2016001498353 și codul unic de înregistrare (CUI) 35137664, cu sediul în Moșnița Nouă, județul Timiș. Activitatea principală este „Activități de investigații și servicii private de protecție” (cod CAEN 8001). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,8 mil lei (+71% față de 2024), un profit net de 2,7 mil lei și 174 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,5 mil lei la 15,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 martie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 35137664
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016001498353
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 mai 2016
- EUID
- ROONRC.J2016001498353
- Cod poștal
- 307285
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 13.03.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,8 mil lei
- Profit net
- 2,7 mil lei
- Angajați (medie)
- 174
- Capitaluri proprii
- 2,7 mil lei
- Datorii
- 3,9 mil lei
- Active totale
- 6,6 mil lei
- Marjă netă
- 17,2%
- Cifră / angajat
- 91 mii lei
+71% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 3,5 mil | 4,7 mil | 7 mil | 9,3 mil | 15,8 mil |
| Venituri totale | 0 | 1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 3,5 mil | 4,7 mil | 7 mil | 9,4 mil | 15,9 mil |
| Cheltuieli totale | 1.390 | 924 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,3 mil | 3,5 mil | 5,6 mil | 8,5 mil | 12,6 mil |
| Profit / pierdere brută | -1.390 | 79 mii | 307 mii | 498 mii | 634 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 877 mii | 3,2 mil |
| Profit / pierdere netă | -1.390 | 69 mii | 293 mii | 482 mii | 613 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 725 mii | 2,7 mil |
| Număr mediu de angajați | — | 39 | 41 | 42 | 45 | 61 | 57 | 94 | 121 | 174 |
| Active imobilizate | — | — | 98 mii | 90 mii | 272 mii | 946 mii | 756 mii | 725 mii | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 310 | 198 mii | 457 mii | 978 mii | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 5,5 mil |
| din care stocuri | — | — | — | 537 | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | 29 mii | 18 mii | 61 mii | 1,3 mil | 144 mii | 35 mii | 1,8 mil | 1,7 mil | 5,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 310 | 169 mii | 439 mii | 917 mii | 479 mii | 1,6 mil | 1,3 mil | 18 mii | 54 mii | 51 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 1.077 | — | 2.397 | 6.514 | — | 19 mii | — | — | — |
| Datorii | 1.500 | 129 mii | 190 mii | 223 mii | 588 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 3,9 mil |
| Capitaluri proprii | -1.190 | 71 mii | 365 mii | 847 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 742 mii | 944 mii | 358 mii | 2,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 57 în județul Timiș și locul 90 din 1.084 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție.
Firme similare din județul Timiș
- SBK SECURITY GRUP SRL · Timișoara19 mil lei · 252 ang.
- SAR SECURITY SRL · Timișoara15,1 mil lei · 125 ang.
- WBC BEST GUARD SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Peciu Nou14,3 mil lei · 134 ang.
- CITY LOCK SECURITY SRL · Timișoara11,8 mil lei · 120 ang.
- BLITZ LAND SRL · Timișoara10,9 mil lei · 117 ang.
- ZIMBRII NEGRI SRL · Lugoj10,6 mil lei · 126 ang.
- M2C SECURITY SOLUTIONS SRL · Timișoara9,5 mil lei · 122 ang.
- NEXTRON SECURITY GUARD S.R.L. · Moșnița Nouă6,7 mil lei · 90 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu
Întrebări frecvente despre BARRACUDA GUARD SECURITY SRL
Care este CUI-ul firmei BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BARRACUDA GUARD SECURITY SRL este 35137664, iar codul de TVA este RO35137664. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001498353, iar codul EUID este ROONRC.J2016001498353.
Unde are sediul BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
Sediul social al firmei BARRACUDA GUARD SECURITY SRL este în Minsk, ap. 1, Sat Moșnița Nouă, Comuna Moșnița Nouă, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307285, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
Activitatea principală a firmei BARRACUDA GUARD SECURITY SRL este „Activități de investigații și servicii private de protecție”, cod CAEN 8001. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
BARRACUDA GUARD SECURITY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 989). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BARRACUDA GUARD SECURITY SRL?
În 2025, BARRACUDA GUARD SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,8 mil lei și un profit net de 2,7 mil lei, cu 174 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BARRACUDA GUARD SECURITY SRL plătitoare de TVA?
Da. BARRACUDA GUARD SECURITY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 martie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.