BACO BRANDS SRL
DR. NICOLAE TOMESCU, et. 1, ap. 2, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 820 mii lei, profit net 714 mii lei, 1 angajați.
Despre BACO BRANDS SRL
BACO BRANDS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 2017 cu numărul J40/15354/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 38182074, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 820 mii lei (+17% față de 2024), un profit net de 714 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 460 mii lei la 820 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 38182074
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/15354/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J40/15354/2017
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 820 mii lei
- Profit net
- 714 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 714 mii lei
- Datorii
- 718 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 87%
- Cifră / angajat
- 820 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 320 mii | 420 mii | 460 mii | 480 mii | 480 mii | 700 mii | 820 mii |
| Venituri totale | 0 | 320 mii | 420 mii | 460 mii | 480 mii | 480 mii | 700 mii | 820 mii |
| Cheltuieli totale | 1.300 | 35 mii | 22 mii | 32 mii | 26 mii | 78 mii | 58 mii | 88 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.300 | 285 mii | 398 mii | 428 mii | 454 mii | 402 mii | 642 mii | 732 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.300 | 275 mii | 386 mii | 415 mii | 440 mii | 397 mii | 626 mii | 714 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 550 mii | 550 mii | 550 mii | 550 mii | 550 mii | 550 mii | 550 mii |
| Active circulante | — | 347 | 146 mii | 95 mii | 66 mii | 10 mii | 158 mii | 882 mii |
| creanțe | — | 113 | 141 mii | 80 mii | 51 mii | 5.123 | 147 mii | 871 mii |
| casa și conturi la bănci | — | 234 | 4.830 | 14 mii | 15 mii | 5.193 | 11 mii | 11 mii |
| Datorii | 1.027 | 276 mii | 37 mii | 39 mii | 39 mii | 66 mii | 67 mii | 718 mii |
| Capitaluri proprii | -1.027 | 274 mii | 660 mii | 605 mii | 577 mii | 495 mii | 641 mii | 714 mii |
| din care capital subscris vărsat | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | — | — | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 374 din 1.657 în județul București și locul 1.867 din 6.495 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..
Firme similare din județul București
- DYDA INVEST CONSULTING S.R.L. · București Sector 5827 mii lei · 8 ang.
- YELLOW DROP SRL · București Sector 1826 mii lei · 1 ang.
- SAMALEX S.R.L. · București Sector 4822 mii lei · 9 ang.
- ROPOT BOUTIQUE SRL · București Sector 2820 mii lei · 6 ang.
- SPARKBIZ S.R.L. · București Sector 3816 mii lei · 3 ang.
- RUSU SERV BUSINESS S.R.L. · București Sector 5814 mii lei · 8 ang.
- LCCC SUNRISE S.R.L. · București Sector 6812 mii lei · 9 ang.
- ARIA 21 SRL · București Sector 2810 mii lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre BACO BRANDS SRL
Care este CUI-ul firmei BACO BRANDS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BACO BRANDS SRL este 38182074, iar codul de TVA este RO38182074. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/15354/2017, iar codul EUID este ROONRC.J40/15354/2017.
Unde are sediul BACO BRANDS SRL?
Sediul social al firmei BACO BRANDS SRL este în DR. NICOLAE TOMESCU, et. 1, ap. 2, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BACO BRANDS SRL?
Activitatea principală a firmei BACO BRANDS SRL este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8299.
Când a fost înființată BACO BRANDS SRL?
BACO BRANDS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BACO BRANDS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BACO BRANDS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BACO BRANDS SRL?
În 2025, BACO BRANDS SRL a raportat o cifră de afaceri de 820 mii lei și un profit net de 714 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BACO BRANDS SRL plătitoare de TVA?
Da. BACO BRANDS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.