B2 DATA S.R.L.
Locotenent Ioan Petra Oașia, Loc. Sibiel, Oraș Săliște, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 662 mii lei, profit net 558 mii lei, 2 angajați.
Despre B2 DATA S.R.L.
B2 DATA S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2024 cu numărul J2024013204406 și codul unic de înregistrare (CUI) 50325475, cu sediul în Sibiel (oraș Săliște), județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de secretariat și servicii suport” (cod CAEN 8210). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 662 mii lei (+149% față de 2024), un profit net de 558 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2025.
Date de identificare
- CUI
- 50325475
- Nr. Registrul Comerțului
- J2024013204406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 2024
- EUID
- ROONRC.J2024013204406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sălişte
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 662 mii lei
- Profit net
- 558 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 559 mii lei
- Datorii
- 57 mii lei
- Active totale
- 625 mii lei
- Marjă netă
- 84,4%
- Cifră / angajat
- 331 mii lei
+149% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 265 mii | 662 mii |
| Venituri totale | 265 mii | 679 mii |
| Cheltuieli totale | 23 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere brută | 243 mii | 575 mii |
| Profit / pierdere netă | 240 mii | 558 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 |
| Active circulante | 248 mii | 625 mii |
| creanțe | 173 mii | 424 mii |
| casa și conturi la bănci | 75 mii | 201 mii |
| Datorii | 7.800 | 57 mii |
| Venituri în avans | — | 9.675 |
| Capitaluri proprii | 240 mii | 559 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 36 în județul Sibiu și locul 111 din 1.879 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8210 – Activități de secretariat și servicii suport.
Firme similare din județul Sibiu
- JOBNEXXT SERVICES S.R.L. · Sibiu633 mii lei · 2 ang.
- LINPARTNER SRL · Sibiu614 mii lei · 3 ang.
- SPM SUPPORT HUB S.R.L. · Sibiu566 mii lei · 0 ang.
- MERIDIAN SIB SRL · Sibiu481 mii lei · 4 ang.
- CONTA HERMANNSTADT S.R.L. · Sibiu395 mii lei · 1 ang.
- MADO PROIECT S.R.L. · Sibiu345 mii lei · 1 ang.
- EXCLUSIVE EXPERT CONSULTING SRL · Sibiu334 mii lei · 2 ang.
- ZEGLOM SERVICES S.R.L. · Sibiu283 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8210 – Activități de secretariat și servicii suport
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre B2 DATA S.R.L.
Care este CUI-ul firmei B2 DATA S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei B2 DATA S.R.L. este 50325475, iar codul de TVA este RO50325475. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2024013204406, iar codul EUID este ROONRC.J2024013204406.
Unde are sediul B2 DATA S.R.L.?
Sediul social al firmei B2 DATA S.R.L. este în Locotenent Ioan Petra Oașia, Loc. Sibiel, Oraș Săliște, Sibiu, Sibiel (oraș Săliște), județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are B2 DATA S.R.L.?
Activitatea principală a firmei B2 DATA S.R.L. este „Activități de secretariat și servicii suport”, cod CAEN 8210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată B2 DATA S.R.L.?
B2 DATA S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2024, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma B2 DATA S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 521). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are B2 DATA S.R.L.?
În 2025, B2 DATA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 662 mii lei și un profit net de 558 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este B2 DATA S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. B2 DATA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.