B PROGRAMMER SRL
ION MINULESCU, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 30 mii lei, pierdere netă 129 mii lei, 1 angajați.
Despre B PROGRAMMER SRL
B PROGRAMMER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 2017 cu numărul J2017002017408 și codul unic de înregistrare (CUI) 37089466, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (cod CAEN 6310). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 30 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 129 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 7,1 mil lei la 30 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37089466
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017002017408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 februarie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017002017408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.08.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 30 mii lei
- Pierdere netă
- 129 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -54 mii lei
- Datorii
- 275 mii lei
- Active totale
- 221 mii lei
- Marjă netă
- -427,5%
- Cifră / angajat
- 30 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (124%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 2,2 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 7,1 mil | 4,6 mil | 33 mii | 32 mii | 30 mii |
| Venituri totale | 1,1 mil | 2,2 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 7,1 mil | 4,6 mil | 40 mii | 295 mii | 30 mii |
| Cheltuieli totale | 299 mii | 614 mii | 930 mii | 1,7 mil | 2,5 mil | 4 mil | 374 mii | 366 mii | 160 mii |
| Profit / pierdere brută | 754 mii | 1,6 mil | 3,5 mil | 3 mil | 4,6 mil | 584 mii | -334 mii | -70 mii | -129 mii |
| Profit / pierdere netă | 743 mii | 1,6 mil | 3,4 mil | 2,9 mil | 4,3 mil | 484 mii | -334 mii | -74 mii | -129 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 6 | 6 | 7 | 2 | — | — | 1 |
| Active imobilizate | 23 mii | 54 mii | 467 mii | 394 mii | 610 mii | 971 mii | 359 mii | 96 mii | 9.870 |
| Active circulante | 837 mii | 1,7 mil | 4,2 mil | 4 mil | 4,6 mil | 1,4 mil | 260 mii | 210 mii | 210 mii |
| din care stocuri | — | — | 4.985 | 209 | — | — | — | 1.531 | 1.976 |
| creanțe | 88 mii | 347 mii | 2,1 mil | 290 mii | 2 mil | 228 mii | 213 mii | 204 mii | 204 mii |
| casa și conturi la bănci | 749 mii | 1,4 mil | 2,1 mil | 3,7 mil | 2,6 mil | 1,1 mil | 47 mii | 4.461 | 4.161 |
| Cheltuieli în avans | — | 4.533 | 28 mii | 22 mii | 35 mii | 5.641 | 7.253 | 860 | 1.432 |
| Datorii | 117 mii | 73 mii | 410 mii | 94 mii | 419 mii | 1,9 mil | 477 mii | 232 mii | 275 mii |
| Capitaluri proprii | 743 mii | 1,7 mil | 4,3 mil | 4,3 mil | 4,8 mil | 484 mii | 150 mii | 76 mii | -54 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 722 din 809 în județul București și locul 2.122 din 2.414 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.
Firme similare din județul București
- JOLYNE DIGITAL S.R.L. · București Sector 133 mii lei · 0 ang.
- KEKSHOST S.R.L. · București Sector 332 mii lei · 0 ang.
- IT NETWORKS SERVICES SRL · București Sector 130 mii lei · 0 ang.
- SATORI LINE S.R.L. · București Sector 430 mii lei · 1 ang.
- NOREXTER SOLUTIONS SRL · București Sector 329 mii lei · 0 ang.
- COMPANY DA CONSULTING SRL · București Sector 229 mii lei · 0 ang.
- SEODEV MARKETING S.R.L. · București Sector 229 mii lei · 0 ang.
- DIGITAL KHAMELEO S.R.L. · București Sector 128 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre B PROGRAMMER SRL
Care este CUI-ul firmei B PROGRAMMER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei B PROGRAMMER SRL este 37089466, iar codul de TVA este RO37089466. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017002017408, iar codul EUID este ROONRC.J2017002017408.
Unde are sediul B PROGRAMMER SRL?
Sediul social al firmei B PROGRAMMER SRL este în ION MINULESCU, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are B PROGRAMMER SRL?
Activitatea principală a firmei B PROGRAMMER SRL este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe”, cod CAEN 6310. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată B PROGRAMMER SRL?
B PROGRAMMER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma B PROGRAMMER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 250). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are B PROGRAMMER SRL?
În 2025, B PROGRAMMER SRL a raportat o cifră de afaceri de 30 mii lei și o pierdere netă de 129 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este B PROGRAMMER SRL plătitoare de TVA?
Da. B PROGRAMMER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.