Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA29 ani pe piață

B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA

CUI 9307999J1997000321354

Str. LOUIS PASTEUR, Municipiul Timișoara, Timiș

În 2025: cifra de afaceri 61 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 170 angajați.

Despre B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA

B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 1997 cu numărul J1997000321354 și codul unic de înregistrare (CUI) 9307999, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Fabricarea produselor farmaceutice de bază” (cod CAEN 2110). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 61 mil lei (+23% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 170 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 45,6 mil lei la 61 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997.

Date de identificare

CUI
9307999
Nr. Registrul Comerțului
J1997000321354
Formă juridică
SA
Data înregistrării
20 martie 1997
EUID
ROONRC.J1997000321354
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.1997

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
61 mil lei

+23% față de 2024

Profit net
1,2 mil lei
Angajați (medie)
170
Capitaluri proprii
112 mil lei
Datorii
64,1 mil lei
Active totale
179 mil lei
Marjă netă
2%
Cifră / angajat
359 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-20 mil020 mil40 mil60 mil80 mil2016: cifra de afaceri 36.413.134 lei; profit net 2.393.925 lei20162017: cifra de afaceri 37.065.840 lei; profit net 1.307.412 lei20172018: cifra de afaceri 40.042.110 lei; profit net 476.548 lei20182019: cifra de afaceri 47.011.306 lei; pierdere netă 7.425.539 lei20192020: cifra de afaceri 43.915.947 lei; pierdere netă 6.606.108 lei20202021: cifra de afaceri 45.639.749 lei; pierdere netă 8.561.003 lei20212022: cifra de afaceri 55.073.653 lei; pierdere netă 11.322.506 lei20222023: cifra de afaceri 56.019.858 lei; pierdere netă 2.834.507 lei20232024: cifra de afaceri 49.557.009 lei; pierdere netă 4.646.944 lei20242025: cifra de afaceri 61.033.443 lei; profit net 1.225.556 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă36,4 mil37,1 mil40 mil47 mil43,9 mil45,6 mil55,1 mil56 mil49,6 mil61 mil
Venituri totale38,2 mil40,8 mil42,2 mil51 mil46 mil49,9 mil132 mil78,7 mil61,7 mil72,7 mil
Cheltuieli totale35,2 mil39,1 mil41,4 mil58,3 mil52,6 mil58,4 mil143 mil81,5 mil66,4 mil71,4 mil
Profit / pierdere brută3 mil1,7 mil773 mii-7,3 mil-6,6 mil-8,6 mil-11,3 mil-2,8 mil-4,6 mil1,3 mil
Profit / pierdere netă2,4 mil1,3 mil477 mii-7,4 mil-6,6 mil-8,6 mil-11,3 mil-2,8 mil-4,6 mil1,2 mil
Număr mediu de angajați163169195241231181181170170170
Active imobilizate35,6 mil39,8 mil125 mil187 mil221 mil242 mil163 mil143 mil146 mil139 mil
Active circulante23,5 mil57 mil27,6 mil20,6 mil16,5 mil24,9 mil106 mil42,9 mil29 mil37,7 mil
din care stocuri5 mil5,4 mil5,1 mil6,7 mil7,4 mil7,3 mil7,5 mil7,4 mil7 mil8,4 mil
creanțe15,8 mil8,2 mil20,5 mil11,4 mil7,3 mil16,3 mil97,1 mil33 mil20,4 mil28,2 mil
casa și conturi la bănci2,6 mil43,4 mil2 mil2,5 mil1,9 mil1,2 mil1,7 mil2,5 mil1,6 mil1,1 mil
Cheltuieli în avans85 mii167 mii133 mii421 mii1,6 mil1,4 mil1,1 mil1,8 mil1,7 mil1,7 mil
Datorii38 mil6,4 mil61,9 mil125 mil172 mil135 mil149 mil69,3 mil62,9 mil64,1 mil
Venituri în avans————35 mii68 mii54 mii28 mii35 mii21 mii
Provizioane670 mii452 mii325 mii703 mii353 mii1,6 mil1,6 mil1,1 mil2,7 mil2,6 mil
Capitaluri proprii20,4 mil90,1 mil90,6 mil82,6 mil67,2 mil131 mil120 mil117 mil111 mil112 mil
din care capital subscris vărsat4,3 mil72,7 mil72,7 mil72,7 mil69,4 mil142 mil142 mil142 mil142 mil142 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 1 în județul Timiș și locul 6 din 26 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2110 – Fabricarea produselor farmaceutice de bază.

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 220/59/202201.03.2022

    anulare act

    Curtea de Apel Timisoara · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2110 – Fabricarea produselor farmaceutice de bază

  • 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază
  • 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
  • 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Întrebări frecvente despre B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA

Care este CUI-ul firmei B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA este 9307999, iar codul de TVA este RO9307999. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997000321354, iar codul EUID este ROONRC.J1997000321354.

Unde are sediul B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA?

Sediul social al firmei B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA este în Str. LOUIS PASTEUR, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA?

Activitatea principală a firmei B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA este „Fabricarea produselor farmaceutice de bază”, cod CAEN 2110. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA?

B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 1997, deci are 29 ani de activitate.

Cum pot contacta firma B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 991). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA?

În 2025, B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA a raportat o cifră de afaceri de 61 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 170 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA plătitoare de TVA?

Da. B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează