AVIO LUCOS SRL
Str. DAN DEFLEURY, Sat Mihaita, Comuna Coțofenii Din Dos, Dolj
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1.168 lei, profit net 6.102 lei.
Despre AVIO LUCOS SRL
AVIO LUCOS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 2010 cu numărul J2010000725168 și codul unic de înregistrare (CUI) 27103423, cu sediul în Mihaita (com. Coțofenii Din Dos), județul Dolj. Activitatea principală este „Activități auxiliare pentru producția vegetală” (cod CAEN 0161). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1.168 lei (-95% față de 2024), un profit net de 6.102 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 244 mii lei la 1.168 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 august 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27103423
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000725168
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 iunie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000725168
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 05.08.2013
din 05.08.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Filiaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1.168 lei
- Profit net
- 6.102 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 3.916 lei
- Datorii
- 70 mii lei
- Active totale
- 74 mii lei
- Marjă netă
- 522,4%
-95% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 95% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 131 mii | 198 mii | 322 mii | 389 mii | 186 mii | 244 mii | 336 mii | 74 mii | 22 mii | 1.168 |
| Venituri totale | 243 mii | 309 mii | 434 mii | 501 mii | 297 mii | 356 mii | 384 mii | 267 mii | 27 mii | 49 mii |
| Cheltuieli totale | 235 mii | 294 mii | 327 mii | 360 mii | 233 mii | 241 mii | 206 mii | 100 mii | 25 mii | 42 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.897 | 15 mii | 106 mii | 141 mii | 64 mii | 114 mii | 177 mii | 167 mii | 2.335 | 7.264 |
| Profit / pierdere netă | 6.586 | 13 mii | 103 mii | 136 mii | 62 mii | 112 mii | 174 mii | 140 mii | 1.961 | 6.102 |
| Număr mediu de angajați | — | 4 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | 905 mii | 792 mii | 576 mii | 415 mii | 251 mii | 87 mii | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
| Active circulante | 111 mii | 97 mii | 306 mii | 551 mii | 638 mii | 788 mii | 1,1 mil | 83 mii | 57 mii | 70 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 7.186 | 7.017 | 12 mii | 16 mii |
| creanțe | 109 mii | 96 mii | 305 mii | 550 mii | 634 mii | 785 mii | 1,1 mil | 5.463 | 27 mii | 30 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.636 | 1.449 | 1.303 | 1.211 | 4.513 | 2.157 | 1.502 | 70 mii | 18 mii | 24 mii |
| Datorii | 70 mii | 42 mii | 44 mii | 104 mii | 76 mii | 61 mii | 124 mii | 49 mii | 53 mii | 70 mii |
| Venituri în avans | 599 mii | 487 mii | 376 mii | 264 mii | 153 mii | 41 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 347 mii | 360 mii | 463 mii | 598 mii | 661 mii | 773 mii | 946 mii | 38 mii | 8.318 | 3.916 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 40 în județul Dolj și locul 958 din 970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală.
Firme similare din județul Dolj
- RTC AGRO PREST SRL · Craiova0 lei · 0 ang.
- MANSTAN - AGRO SRL · Popanzalești (com. Dragotești)0 lei · 0 ang.
- BADALEX SRL · Tartal (com. Teslui)0 lei · 0 ang.
- ONSANTIN AGROSERV SRL · Ghidici0 lei · 0 ang.
- PONTEAGRO SOLUTION SRL · Lipovu0 lei · 0 ang.
- DOTON COM SRL · Craiova0 lei · 0 ang.
- AGROMEC LIVEZI SA · Livezi (com. Podari)0 lei · 0 ang.
- P.I.P. AGROPREST SRL · Băilești0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
Întrebări frecvente despre AVIO LUCOS SRL
Care este CUI-ul firmei AVIO LUCOS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AVIO LUCOS SRL este 27103423, iar codul de TVA este RO27103423. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000725168, iar codul EUID este ROONRC.J2010000725168.
Unde are sediul AVIO LUCOS SRL?
Sediul social al firmei AVIO LUCOS SRL este în Str. DAN DEFLEURY, Sat Mihaita, Comuna Coțofenii Din Dos, Dolj, Mihaita (com. Coțofenii Din Dos), județul Dolj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AVIO LUCOS SRL?
Activitatea principală a firmei AVIO LUCOS SRL este „Activități auxiliare pentru producția vegetală”, cod CAEN 0161. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AVIO LUCOS SRL?
AVIO LUCOS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AVIO LUCOS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 036). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AVIO LUCOS SRL?
În 2025, AVIO LUCOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.168 lei și un profit net de 6.102 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AVIO LUCOS SRL plătitoare de TVA?
Da. AVIO LUCOS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 august 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.