AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.
POPORULUI, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 665 mii lei, profit net 479 mii lei, 1 angajați.
Despre AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.
AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2014 cu numărul J2014000860139 și codul unic de înregistrare (CUI) 33100146, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 665 mii lei (+343% față de 2024), un profit net de 479 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 21 mii lei la 665 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 33100146
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000860139
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 aprilie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000860139
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 17.09.2025
din 01.04.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 665 mii lei
- Profit net
- 479 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 479 mii lei
- Datorii
- 46 mii lei
- Active totale
- 525 mii lei
- Marjă netă
- 72%
- Cifră / angajat
- 665 mii lei
+343% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 27 mii | 35 mii | 42 mii | 31 mii | 38 mii | 21 mii | 31 mii | 18 mii | 150 mii | 665 mii |
| Venituri totale | 32 mii | 35 mii | 53 mii | 31 mii | 53 mii | 29 mii | 31 mii | 19 mii | 150 mii | 665 mii |
| Cheltuieli totale | 30 mii | 30 mii | 52 mii | 47 mii | 41 mii | 28 mii | 33 mii | 5.743 | 46 mii | 172 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.937 | 4.911 | 1.026 | -15 mii | 12 mii | 1.079 | -1.848 | 13 mii | 104 mii | 494 mii |
| Profit / pierdere netă | 970 | 3.865 | 515 | -16 mii | 11 mii | 1.079 | -1.848 | 11 mii | 88 mii | 479 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | — | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 7.250 | 4.250 | 26 mii | 16 mii | 5.833 | 0 | 0 | — | — | 10 mii |
| Active circulante | — | 1.179 | 878 | 1.985 | 100 | 883 | 28 | 15 mii | 101 mii | 515 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 100 | — | — | — | 11 mii | — |
| creanțe | — | 1.179 | — | — | — | 708 | — | — | 57 mii | 357 mii |
| casa și conturi la bănci | — | — | 878 | 1.985 | — | 175 | 28 | 15 mii | 33 mii | 158 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 164 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 5.300 | 1.356 | 22 mii | 29 mii | 6.591 | 298 | 1.421 | 5.196 | 13 mii | 46 mii |
| Capitaluri proprii | 1.950 | 4.073 | 4.588 | -11 mii | -494 | 585 | -1.393 | 9.575 | 88 mii | 479 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 307 din 805 în județul Constanța și locul 7.913 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Constanța
- TC EXPERT ALPIN URBAN DESIGNE SRL · Ovidiu682 mii lei · 4 ang.
- DANUBISS UTIL INVEST SRL · Cernavodă672 mii lei · 5 ang.
- ADYPREST UNIC SRL · Satu Nou (com. Mircea Vodă)663 mii lei · 1 ang.
- DAF OBJECTIVE S.R.L. · Constanța660 mii lei · 1 ang.
- AVA GLU BEST CONSTRUCT S.R.L. · Năvodari654 mii lei · 0 ang.
- DDC WORK S.R.L. · Constanța651 mii lei · 0 ang.
- RUSTIC AMBIENTAL S.R.L. · Ciobanu649 mii lei · 6 ang.
- PROJECT SISTEM GRUP CONSTRUCT S.R.L. · Constanța644 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. este 33100146, iar codul de TVA este RO33100146. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000860139, iar codul EUID este ROONRC.J2014000860139.
Unde are sediul AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. este în POPORULUI, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.?
AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 173). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 665 mii lei și un profit net de 479 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. AVAL INTER CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 17 septembrie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.