Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

AVA TOP ANVELOPE SRL

CUI 37829009J3/1534/2017

PĂIȘEȘTI-DEAL, Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș

În 2024: cifra de afaceri 3,8 mil lei, profit net 364 mii lei, 2 angajați.

Despre AVA TOP ANVELOPE SRL

AVA TOP ANVELOPE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2017 cu numărul J3/1534/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37829009, cu sediul în Bascov, județul Argeș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4532). Firma are 9 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,8 mil lei (+43% față de 2023), un profit net de 364 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 42 mii lei la 3,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iulie 2017.

Date de identificare

CUI
37829009
Nr. Registrul Comerțului
J3/1534/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 iunie 2017
EUID
ROONRC.J3/1534/2017
Cod poștal
117045

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 12.07.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
3,8 mil lei

+43% față de 2023

Profit net
364 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
1,3 mil lei
Datorii
339 mii lei
Active totale
1,6 mil lei
Marjă netă
9,6%
Cifră / angajat
1,9 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 21% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil4 mil2017: cifra de afaceri 11.004 lei; pierdere netă 4.433 lei20172018: cifra de afaceri 36.807 lei; profit net 909 lei20182019: cifra de afaceri 47.313 lei; profit net 14.857 lei20192020: cifra de afaceri 41.624 lei; profit net 21.903 lei20202021: cifra de afaceri 136.147 lei; profit net 66.232 lei20212022: cifra de afaceri 1.628.537 lei; profit net 430.131 lei20222023: cifra de afaceri 2.666.305 lei; profit net 451.296 lei20232024: cifra de afaceri 3.804.940 lei; profit net 364.002 lei2024
Indicator (lei)20172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă11 mii37 mii47 mii42 mii136 mii1,6 mil2,7 mil3,8 mil
Venituri totale11 mii37 mii52 mii42 mii137 mii1,7 mil2,7 mil3,9 mil
Cheltuieli totale15 mii35 mii36 mii19 mii67 mii1,2 mil2,2 mil3,4 mil
Profit / pierdere brută-4.1752.01416 mii23 mii70 mii455 mii491 mii433 mii
Profit / pierdere netă-4.43390915 mii22 mii66 mii430 mii451 mii364 mii
Număr mediu de angajați21———112
Active imobilizate1.4085.84310 mii11 mii16 mii27 mii52 mii61 mii
Active circulante14 mii15 mii20 mii51 mii176 mii681 mii1 mil1,6 mil
din care stocuri13 mii13 mii13 mii32 mii93 mii455 mii720 mii1 mil
creanțe875728791378 mii85 mii112 mii410 mii
casa și conturi la bănci8191.6446.51618 mii5.427141 mii190 mii165 mii
Cheltuieli în avans——————11 mii—
Datorii20 mii27 mii21 mii31 mii95 mii181 mii107 mii339 mii
Capitaluri proprii-4.233-5.7769.08130 mii97 mii527 mii978 mii1,3 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 67 în județul Argeș și locul 61 din 1.770 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4532 – Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule.

Firme similare din județul Argeș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4532 – Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre AVA TOP ANVELOPE SRL

Care este CUI-ul firmei AVA TOP ANVELOPE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AVA TOP ANVELOPE SRL este 37829009, iar codul de TVA este RO37829009. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J3/1534/2017, iar codul EUID este ROONRC.J3/1534/2017.

Unde are sediul AVA TOP ANVELOPE SRL?

Sediul social al firmei AVA TOP ANVELOPE SRL este în PĂIȘEȘTI-DEAL, Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș, județul Argeș, cod poștal 117045, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are AVA TOP ANVELOPE SRL?

Activitatea principală a firmei AVA TOP ANVELOPE SRL este „Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule”, cod CAEN 4532. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată AVA TOP ANVELOPE SRL?

AVA TOP ANVELOPE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma AVA TOP ANVELOPE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AVA TOP ANVELOPE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bascov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are AVA TOP ANVELOPE SRL?

În 2024, AVA TOP ANVELOPE SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,8 mil lei și un profit net de 364 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este AVA TOP ANVELOPE SRL plătitoare de TVA?

Da. AVA TOP ANVELOPE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 iulie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează