AV CONSTRUCT SRL
loc. SIMERIA, Sat Uroi, Oraș Simeria, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 117 mii lei, profit net 71 mii lei.
Despre AV CONSTRUCT SRL
AV CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 1994 cu numărul J20/553/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5599521, cu sediul în Sat Uroi, Oraș Simeria, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 117 mii lei (+284% față de 2024), un profit net de 71 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 65 mii lei la 117 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 5599521
- Nr. Registrul Comerțului
- J20/553/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 aprilie 1994
- EUID
- ROONRC.J20/553/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 117 mii lei
- Profit net
- 71 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 171 mii lei
- Datorii
- 7.745 lei
- Active totale
- 178 mii lei
- Marjă netă
- 60,2%
+284% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28 mii | 14 mii | 68 mii | 79 mii | 63 mii | 65 mii | 95 mii | 79 mii | 31 mii | 117 mii |
| Venituri totale | 69 mii | 15 mii | 68 mii | 81 mii | 63 mii | 65 mii | 101 mii | 82 mii | 31 mii | 117 mii |
| Cheltuieli totale | 44 mii | 41 mii | 43 mii | 51 mii | 43 mii | 35 mii | 32 mii | 44 mii | 36 mii | 34 mii |
| Profit / pierdere brută | 26 mii | -27 mii | 25 mii | 31 mii | 20 mii | 30 mii | 68 mii | 38 mii | -5.438 | 84 mii |
| Profit / pierdere netă | 24 mii | -27 mii | 23 mii | 28 mii | 18 mii | 28 mii | 66 mii | 32 mii | -5.438 | 71 mii |
| Active imobilizate | 240 mii | 218 mii | 196 mii | 178 mii | 156 mii | 140 mii | 139 mii | 131 mii | 124 mii | 122 mii |
| Active circulante | 93 mii | 87 mii | 99 mii | 121 mii | 142 mii | 92 mii | 51 mii | 54 mii | 44 mii | 57 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 2.000 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| creanțe | 52 mii | 51 mii | 53 mii | 56 mii | 55 mii | 41 mii | 42 mii | 37 mii | 37 mii | 37 mii |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 36 mii | 46 mii | 63 mii | 86 mii | 52 mii | 8.812 | 17 mii | 6.896 | 20 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 96 | — | 375 | 0 | 312 | 542 | 560 | — | — |
| Datorii | 195 mii | 187 mii | 162 mii | 138 mii | 118 mii | 25 mii | 5.850 | 38 mii | 27 mii | 7.745 |
| Venituri în avans | — | 7.358 | — | — | 0 | 0 | 4.875 | 1.625 | — | — |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 111 mii | 133 mii | 161 mii | 180 mii | 208 mii | 179 mii | 146 mii | 140 mii | 171 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 132 din 258 în județul Hunedoara și locul 10.457 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Hunedoara
- VALDAR IDEAL CONSTRUCT S.R.L. · Petros (com. Baru)121 mii lei · 1 ang.
- RAZVAN & DANIEL SRL · Crișan (com. Ribița)120 mii lei · 3 ang.
- ANTUM TUDOR CONSTRUCT S.R.L. · Răscoala (oraș Petrila)120 mii lei · 2 ang.
- LOLOCONSTRUCT S.R.L. · Petroșani120 mii lei · 1 ang.
- PROSPER INTERIOR DECORATIONS S.R.L. · Deva119 mii lei · 1 ang.
- IZOMAT COMATEX SRL · Bretea Mureșană (com. Ilia)117 mii lei · 1 ang.
- TRIF STRUCT AVG S.R.L. · Orăștie116 mii lei · 1 ang.
- BCD EDILITARE S.R.L. · Deva114 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 27202/3/202313.09.2023
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 4154/221/202220.06.2022
Comisie rogatorie internaţională
Judecătoria Deva · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 10507/215/202106.05.2021
pretenţii
Judecătoria Craiova · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre AV CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei AV CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AV CONSTRUCT SRL este 5599521. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J20/553/1994, iar codul EUID este ROONRC.J20/553/1994.
Unde are sediul AV CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei AV CONSTRUCT SRL este în loc. SIMERIA, Sat Uroi, Oraș Simeria, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AV CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei AV CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AV CONSTRUCT SRL?
AV CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AV CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 348). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AV CONSTRUCT SRL?
În 2025, AV CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 117 mii lei și un profit net de 71 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, AV CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.