AUTO WASH IMPEX SRL
B-dul UVERTURII, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 12,8 mil lei, profit net 711 mii lei, 51 angajați.
Despre AUTO WASH IMPEX SRL
AUTO WASH IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2005 cu numărul J2005011131402 și codul unic de înregistrare (CUI) 17717698, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,8 mil lei (+28% față de 2024), un profit net de 711 mii lei și 51 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,7 mil lei la 12,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iunie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17717698
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005011131402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iunie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005011131402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 27.06.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,8 mil lei
- Profit net
- 711 mii lei
- Angajați (medie)
- 51
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 3,1 mil lei
- Active totale
- 4,7 mil lei
- Marjă netă
- 5,5%
- Cifră / angajat
- 251 mii lei
+28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,5 mil | 3,2 mil | 4,9 mil | 4,9 mil | 4,5 mil | 5,7 mil | 5,9 mil | 8,2 mil | 10 mil | 12,8 mil |
| Venituri totale | 2,6 mil | 3,2 mil | 4,9 mil | 5,1 mil | 4,8 mil | 5,8 mil | 6,2 mil | 8,3 mil | 10,1 mil | 12,9 mil |
| Cheltuieli totale | 2,5 mil | 2,9 mil | 4,7 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 5,7 mil | 5,7 mil | 7,2 mil | 9,4 mil | 12,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 104 mii | 290 mii | 249 mii | 749 mii | 91 mii | 85 mii | 463 mii | 1,1 mil | 656 mii | 808 mii |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 244 mii | 209 mii | 647 mii | 78 mii | 71 mii | 398 mii | 895 mii | 602 mii | 711 mii |
| Număr mediu de angajați | 20 | 27 | 40 | 37 | 39 | 38 | 40 | 39 | 42 | 51 |
| Active imobilizate | 209 mii | 199 mii | 333 mii | 359 mii | 253 mii | 453 mii | 400 mii | 607 mii | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 3,4 mil |
| din care stocuri | 88 mii | 5.673 | -12 mii | 24 mii | 289 mii | 134 mii | 99 mii | 14 mii | 22 mii | 16 mii |
| creanțe | 796 mii | 843 mii | 611 mii | 997 mii | 689 mii | 738 mii | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 346 mii | 632 mii | 1,1 mil | 365 mii | 254 mii | 407 mii | 603 mii | 871 mii | 901 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli în avans | 283 | 2.034 | -857 | — | — | — | — | -8.666 | — | 8.782 |
| Datorii | 750 mii | 859 mii | 1 mil | 883 mii | 763 mii | 956 mii | 1 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 3,1 mil |
| Venituri în avans | 113 mii | 93 mii | 75 mii | 58 mii | 41 mii | 22 mii | 4.629 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 576 mii | 729 mii | 938 mii | 804 mii | 682 mii | 753 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 1.208 în județul București și locul 109 din 9.970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul București
- TRANSPORTURI AUTO FILARET SA · București Sector 513,8 mil lei · 63 ang.
- NESTY AUTO SERVICE SRL · București Sector 413,8 mil lei · 30 ang.
- KMG LINE AUTO CENTER SRL · București Sector 513,8 mil lei · 34 ang.
- AUTOMATICO REPAIR SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 613,6 mil lei · 25 ang.
- BOOM CAR SERVICE SRL · București Sector 312,9 mil lei · 13 ang.
- ROMTRAILER SERVICE SRL · București Sector 612,6 mil lei · 30 ang.
- AVR CUSTOM SERVICE S.R.L. · București Sector 611,8 mil lei · 28 ang.
- TIMAS SRL · București Sector 211,7 mil lei · 37 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 93 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8047/299/202505.10.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 33302/299/202422.09.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 20133/299/2026/a1.118.09.2026
abţinere
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 55806/299/202617.09.2026
cerere de valoare redusă 989,45 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 4351/299/202528.08.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 46367/299/202625.08.2026
cerere de valoare redusă 3116,92 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 25425/299/202417.08.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 16171/299/202517.08.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 19939/300/202505.08.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 16170/299/202530.07.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
Întrebări frecvente despre AUTO WASH IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei AUTO WASH IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AUTO WASH IMPEX SRL este 17717698, iar codul de TVA este RO17717698. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005011131402, iar codul EUID este ROONRC.J2005011131402.
Unde are sediul AUTO WASH IMPEX SRL?
Sediul social al firmei AUTO WASH IMPEX SRL este în B-dul UVERTURII, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AUTO WASH IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei AUTO WASH IMPEX SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AUTO WASH IMPEX SRL?
AUTO WASH IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AUTO WASH IMPEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AUTO WASH IMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AUTO WASH IMPEX SRL?
În 2025, AUTO WASH IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,8 mil lei și un profit net de 711 mii lei, cu 51 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AUTO WASH IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. AUTO WASH IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iunie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.