AUTO MAVI SRL
Calea GUSTERITEI, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2024: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 129 mii lei, 1 angajați.
Despre AUTO MAVI SRL
AUTO MAVI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 1996 cu numărul J1996000344325 și codul unic de înregistrare (CUI) 8570341, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4782). Firma are 30 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-2% față de 2023), un profit net de 129 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 733 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 8570341
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996000344325
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996000344325
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.05.1997
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 129 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 293 mii lei
- Datorii
- 115 mii lei
- Active totale
- 409 mii lei
- Marjă netă
- 12,3%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
-2% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 899 mii | 998 mii | 975 mii | 898 mii | 733 mii | 914 mii | 977 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 900 mii | 998 mii | 975 mii | 901 mii | 754 mii | 916 mii | 977 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 903 mii | 970 mii | 952 mii | 917 mii | 740 mii | 880 mii | 978 mii | 1 mil | 899 mii |
| Profit / pierdere brută | -3.236 | 28 mii | 23 mii | -16 mii | 14 mii | 36 mii | -1.010 | 29 mii | 155 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.236 | 19 mii | 13 mii | -25 mii | 7.351 | 27 mii | -8.273 | 19 mii | 129 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 5.493 | 3.332 | 1.666 | 70 mii | 50 mii | 30 mii | 10 mii | — | — |
| Active circulante | 464 mii | 421 mii | 403 mii | 456 mii | 404 mii | 424 mii | 541 mii | 479 mii | 409 mii |
| din care stocuri | 298 mii | 309 mii | 304 mii | 327 mii | 317 mii | 336 mii | 337 mii | 262 mii | 275 mii |
| creanțe | 157 mii | 104 mii | 94 mii | 124 mii | 85 mii | 86 mii | 133 mii | 122 mii | 131 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.927 | 8.359 | 6.092 | 4.365 | 2.214 | 1.531 | 72 mii | 95 mii | 2.872 |
| Datorii | 292 mii | 228 mii | 196 mii | 342 mii | 262 mii | 284 mii | 404 mii | 315 mii | 115 mii |
| Capitaluri proprii | 178 mii | 196 mii | 209 mii | 185 mii | 192 mii | 171 mii | 147 mii | 164 mii | 293 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Sibiu
- DUMA TRUCK PARTS SRL · Mediaș34 mii lei · 0 ang.
- NOMADIC RUSH S.R.L. · Mediaș9.531 lei · 0 ang.
- HGM AUTO BUSINESS S.R.L. · Mediaș8.510 lei · 0 ang.
- DXP GARAGE S.R.L. · Sibiu6.999 lei · 0 ang.
- NC MOTORS S.R.L. · Vurpăr3.500 lei · 0 ang.
- ATCWHEELS S.R.L. · Cisnădie1.500 lei · 1 ang.
- AUTO SPORT ONE SRL · Sibiel (oraș Săliște)0 lei · 0 ang.
- FASHION XOBSTAR SRL · Sibiu0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre AUTO MAVI SRL
Care este CUI-ul firmei AUTO MAVI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AUTO MAVI SRL este 8570341, iar codul de TVA este RO8570341. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000344325, iar codul EUID este ROONRC.J1996000344325.
Unde are sediul AUTO MAVI SRL?
Sediul social al firmei AUTO MAVI SRL este în Calea GUSTERITEI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AUTO MAVI SRL?
Activitatea principală a firmei AUTO MAVI SRL este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AUTO MAVI SRL?
AUTO MAVI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AUTO MAVI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 777). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AUTO MAVI SRL?
În 2024, AUTO MAVI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 129 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AUTO MAVI SRL plătitoare de TVA?
Da. AUTO MAVI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.