AUTO LUX TRADING SRL
SOVEJA, bl. DR31, sc. C, et. 1, ap. 38, Municipiul Constanța, Constanța
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 18,9 mil lei, profit net 915 mii lei, 99 angajați.
Despre AUTO LUX TRADING SRL
AUTO LUX TRADING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2004 cu numărul J2004008147134 și codul unic de înregistrare (CUI) 16909717, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic” (cod CAEN 4931). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 18,9 mil lei (+26% față de 2024), un profit net de 915 mii lei și 99 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6,5 mil lei la 18,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 16909717
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004008147134
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 noiembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004008147134
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.04.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 18,9 mil lei
- Profit net
- 915 mii lei
- Angajați (medie)
- 99
- Capitaluri proprii
- 2,3 mil lei
- Datorii
- 6,4 mil lei
- Active totale
- 8,7 mil lei
- Marjă netă
- 4,8%
- Cifră / angajat
- 191 mii lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,5 mil | 4,8 mil | 6,9 mil | 9,7 mil | 4,6 mil | 6,5 mil | 12,6 mil | 14 mil | 15 mil | 18,9 mil |
| Venituri totale | 3,5 mil | 5 mil | 7,1 mil | 9,8 mil | 5,1 mil | 7,7 mil | 12,8 mil | 14,2 mil | 15,6 mil | 19,8 mil |
| Cheltuieli totale | 3,1 mil | 4,4 mil | 6,7 mil | 9,6 mil | 6,5 mil | 7,6 mil | 11,6 mil | 13,4 mil | 15,4 mil | 18,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 427 mii | 584 mii | 370 mii | 210 mii | -1,4 mil | 82 mii | 1,2 mil | 828 mii | 235 mii | 1 mil |
| Profit / pierdere netă | 427 mii | 522 mii | 317 mii | 167 mii | -1,4 mil | 82 mii | 1,2 mil | 706 mii | 195 mii | 915 mii |
| Număr mediu de angajați | 37 | 49 | 58 | 68 | 53 | 49 | 68 | 87 | 90 | 99 |
| Active imobilizate | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 4,8 mil | 3,1 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 5,9 mil | 5,8 mil | 7,3 mil |
| Active circulante | 107 mii | 114 mii | 176 mii | 269 mii | 173 mii | 355 mii | 496 mii | 664 mii | 859 mii | 1 mil |
| din care stocuri | 6.574 | 3.795 | — | 39 mii | 14 mii | 39 mii | 97 mii | 57 mii | 111 mii | 202 mii |
| creanțe | 83 mii | 70 mii | 115 mii | 121 mii | 81 mii | 116 mii | 162 mii | 464 mii | 501 mii | 732 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 40 mii | 61 mii | 109 mii | 77 mii | 200 mii | 237 mii | 143 mii | 247 mii | 111 mii |
| Cheltuieli în avans | 32 mii | 24 mii | 29 mii | 45 mii | 27 mii | 73 mii | 120 mii | 146 mii | 197 mii | 328 mii |
| Datorii | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 4,4 mil | 4,1 mil | 2,8 mil | 2 mil | 5,5 mil | 5,4 mil | 6,4 mil |
| Capitaluri proprii | -306 mii | 216 mii | 533 mii | 700 mii | -784 mii | -709 mii | 506 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 2,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 240 | 240 | 240 | 240 | 240 | 240 | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 41 în județul Constanța și locul 60 din 1.114 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic.
Firme similare din județul Constanța
- METROPOLITAN SRL · Ovidiu28,2 mil lei · 146 ang.
- TRACE TRANS CORPORATION SRL · Ovidiu8,4 mil lei · 25 ang.
- A.M.A. ACTIVE TRANSPORT S.R.L. · Năvodari8,2 mil lei · 47 ang.
- FILBUS TRAVEL AGENCY S.R.L. · Constanța3,4 mil lei · 19 ang.
- AUTOKAMPA TRANS SRL · Medgidia3,2 mil lei · 8 ang.
- MARCON STAR SRL · Constanța2,4 mil lei · 24 ang.
- NORDIANA-NIS SRL · 2 Mai (com. Limanu)2,2 mil lei · 14 ang.
- SHERIF SRL · Constanța1,9 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 21 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24399/212/202609.07.2026
validare poprire 115/BS/2019
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 6882/256/202612.06.2026
delapidarea (art.295 NCP) alin.1 Cod penal, rap. la art.308 alin.1 Cod penal
Judecătoria Medgidia · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 6882/256/2026/a112.06.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Medgidia · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 13417/212/202623.04.2026
validare poprire 3063/GA/2025
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 20325/212/202526.01.2026
validare poprire 2908/BSL/2024
Tribunalul Constanta · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 30287/212/202529.09.2025
validare poprire 1812/B/2025
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 9392/256/202511.09.2025
validare poprire ds.1530/2025 al SCPEJ STOICA & RUSU
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 20325/212/202507.07.2025
validare poprire 2908/BSL/2024
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 20233/212/202504.07.2025
validare poprire 1376/NM/2023
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 14436/212/202520.05.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4931 – Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
Întrebări frecvente despre AUTO LUX TRADING SRL
Care este CUI-ul firmei AUTO LUX TRADING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AUTO LUX TRADING SRL este 16909717, iar codul de TVA este RO16909717. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004008147134, iar codul EUID este ROONRC.J2004008147134.
Unde are sediul AUTO LUX TRADING SRL?
Sediul social al firmei AUTO LUX TRADING SRL este în SOVEJA, bl. DR31, sc. C, et. 1, ap. 38, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AUTO LUX TRADING SRL?
Activitatea principală a firmei AUTO LUX TRADING SRL este „Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic”, cod CAEN 4931. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AUTO LUX TRADING SRL?
AUTO LUX TRADING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AUTO LUX TRADING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0788 *** 624). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AUTO LUX TRADING SRL?
În 2025, AUTO LUX TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 18,9 mil lei și un profit net de 915 mii lei, cu 99 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AUTO LUX TRADING SRL plătitoare de TVA?
Da. AUTO LUX TRADING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.