AUTO BIMBO SRL
AEROPORTULUI, bl. 4, sc. G, et. 2, ap. 7, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 144 mii lei, profit net 28 mii lei, 1 angajați.
Despre AUTO BIMBO SRL
AUTO BIMBO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2014 cu numărul J2014000896048 și codul unic de înregistrare (CUI) 33637019, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Școli de conducere (pilotaj)” (cod CAEN 8553). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 144 mii lei (-15% față de 2024), un profit net de 28 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 117 mii lei la 144 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 33637019
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000896048
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 septembrie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000896048
- Cod poștal
- 600324
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 144 mii lei
- Profit net
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 73 mii lei
- Datorii
- 42 mii lei
- Active totale
- 115 mii lei
- Marjă netă
- 19,3%
- Cifră / angajat
- 144 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 63 mii | 78 mii | 78 mii | 88 mii | 136 mii | 117 mii | 80 mii | 195 mii | 170 mii | 144 mii |
| Venituri totale | 63 mii | 78 mii | 78 mii | 101 mii | 136 mii | 117 mii | 83 mii | 196 mii | 170 mii | 155 mii |
| Cheltuieli totale | 61 mii | 50 mii | 75 mii | 92 mii | 76 mii | 100 mii | 113 mii | 129 mii | 145 mii | 126 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.027 | 28 mii | 2.888 | 9.445 | 60 mii | 16 mii | -31 mii | 67 mii | 24 mii | 29 mii |
| Profit / pierdere netă | 520 | 26 mii | 2.105 | 8.433 | 58 mii | 15 mii | -32 mii | 65 mii | 23 mii | 28 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 8.996 | 6.389 | 6.345 | 4.628 | 23 mii | 30 mii | 28 mii | 37 mii | 42 mii | 46 mii |
| Active circulante | 4.511 | 24 mii | 31 mii | 21 mii | 62 mii | 54 mii | 35 mii | 92 mii | 41 mii | 69 mii |
| din care stocuri | 3.420 | 5.317 | 8.904 | 12 mii | 12 mii | 13 mii | 15 mii | 21 mii | 30 mii | 26 mii |
| creanțe | — | — | 20 mii | 358 | 49 mii | 34 mii | 19 mii | 42 mii | 6.692 | 1.956 |
| casa și conturi la bănci | 1.091 | 19 mii | 1.388 | 8.673 | 972 | 6.640 | 566 | 30 mii | 4.833 | 41 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 5.000 | 5.000 | — | — | — |
| Datorii | 13 mii | 3.683 | 7.781 | 8.695 | 11 mii | 15 mii | 25 mii | 21 mii | 28 mii | 42 mii |
| Capitaluri proprii | 937 | 27 mii | 29 mii | 17 mii | 75 mii | 74 mii | 43 mii | 108 mii | 56 mii | 73 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 52 în județul Bacău și locul 1.168 din 1.525 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8553 – Școli de conducere (pilotaj).
Firme similare din județul Bacău
- AUTO EDI DRIVE S.R.L. · Onești164 mii lei · 2 ang.
- ASK SMART ABC SRL · Bacău147 mii lei · 2 ang.
- RODANI DRIVE S.R.L. · Bacău139 mii lei · 1 ang.
- EURO DRIVE GROUP S.R.L. · Bacău139 mii lei · 1 ang.
- TEOSEB AUTOTRANS SRL · Târgu Ocna135 mii lei · 2 ang.
- SMART DRIVING SRL · Bacău135 mii lei · 6 ang.
- ROMEXPRES AUTO S.R.L. · Racova125 mii lei · 1 ang.
- LEARN2DRIVE S.R.L. · Onești117 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8553 – Școli de conducere (pilotaj)
- 8553 Școli de conducere (pilotaj)
Întrebări frecvente despre AUTO BIMBO SRL
Care este CUI-ul firmei AUTO BIMBO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AUTO BIMBO SRL este 33637019. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000896048, iar codul EUID este ROONRC.J2014000896048.
Unde are sediul AUTO BIMBO SRL?
Sediul social al firmei AUTO BIMBO SRL este în AEROPORTULUI, bl. 4, sc. G, et. 2, ap. 7, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600324, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AUTO BIMBO SRL?
Activitatea principală a firmei AUTO BIMBO SRL este „Școli de conducere (pilotaj)”, cod CAEN 8553.
Când a fost înființată AUTO BIMBO SRL?
AUTO BIMBO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 septembrie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AUTO BIMBO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 394). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AUTO BIMBO SRL?
În 2025, AUTO BIMBO SRL a raportat o cifră de afaceri de 144 mii lei și un profit net de 28 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AUTO BIMBO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, AUTO BIMBO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.