AURORA MAMAIA SRL
HOTEL AURORA, Loc. Mamaia, Municipiul Constanța, Constanța
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 11 mil lei, profit net 282 mii lei, 39 angajați.
Despre AURORA MAMAIA SRL
AURORA MAMAIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 1991 cu numărul J1991001478138 și codul unic de înregistrare (CUI) 1900019, cu sediul în Mamaia (mun. Constanța), județul Constanța. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11 mil lei (-7% față de 2024), un profit net de 282 mii lei și 39 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9,8 mil lei la 11 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1900019
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991001478138
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 mai 1991
- EUID
- ROONRC.J1991001478138
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11 mil lei
- Profit net
- 282 mii lei
- Angajați (medie)
- 39
- Capitaluri proprii
- 31,1 mil lei
- Datorii
- 7,6 mil lei
- Active totale
- 40,5 mil lei
- Marjă netă
- 2,6%
- Cifră / angajat
- 283 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 19% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,7 mil | 7,8 mil | 8,7 mil | 10,3 mil | 9,3 mil | 9,8 mil | 10,6 mil | 10,7 mil | 11,9 mil | 11 mil |
| Venituri totale | 7,9 mil | 8 mil | 8,8 mil | 10,9 mil | 10,5 mil | 10,1 mil | 10,9 mil | 10,9 mil | 12,1 mil | 11,2 mil |
| Cheltuieli totale | 7,2 mil | 6,6 mil | 7,6 mil | 9,6 mil | 8,2 mil | 9,2 mil | 10,2 mil | 10,7 mil | 11,4 mil | 10,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 731 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 2,3 mil | 869 mii | 614 mii | 145 mii | 742 mii | 657 mii |
| Profit / pierdere netă | 287 mii | 1 mil | 764 mii | 955 mii | 2 mil | 495 mii | 245 mii | 41 mii | 361 mii | 282 mii |
| Număr mediu de angajați | 53 | 53 | 51 | 53 | 51 | 51 | 51 | 51 | 47 | 39 |
| Active imobilizate | 36 mil | 36,1 mil | 37 mil | 37,8 mil | 37,9 mil | 38 mil | 38,1 mil | 37 mil | 38,1 mil | 38,7 mil |
| Active circulante | 2,5 mil | 2,8 mil | 1,8 mil | 4,1 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 5,1 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 137 mii | 145 mii | 145 mii | 145 mii | 144 mii | 312 mii | 174 mii | 285 mii | 156 mii | 175 mii |
| creanțe | 1,3 mil | 1,1 mil | 945 mii | 879 mii | 1 mil | 370 mii | 180 mii | 692 mii | 2,1 mil | 844 mii |
| casa și conturi la bănci | 1,1 mil | 1,6 mil | 748 mii | 3,1 mil | 2,7 mil | 4,1 mil | 2,8 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 712 mii |
| Cheltuieli în avans | 15 mii | 4.232 | 9.422 | 14 mii | 22 mii | 21 mii | 24 mii | 26 mii | 34 mii | 41 mii |
| Datorii | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 5 mil | 3,2 mil | 5 mil | 4 mil | 4,4 mil | 9,1 mil | 7,6 mil |
| Venituri în avans | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,7 mil |
| Capitaluri proprii | 33,7 mil | 34 mil | 34 mil | 35,3 mil | 37 mil | 36,4 mil | 35,7 mil | 34,8 mil | 32,8 mil | 31,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 340 în județul Constanța și locul 195 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.
Firme similare din județul Constanța
- TURQUOISE EVENTS TEAM S.R.L. · Constanța11,9 mil lei · 28 ang.
- NEPTUN HOTELS S.R.L. · Eforie Sud (oraș Eforie)11,6 mil lei · 26 ang.
- SULINA INTERNATIONAL SRL · Mamaia (mun. Constanța)11,4 mil lei · 35 ang.
- MODERN TASTE SRL · Constanța11,3 mil lei · 20 ang.
- OPAL SA · Jupiter (mun. Mangalia)11,1 mil lei · 46 ang.
- VICTORIA RESORT S.R.L. · Constanța11,1 mil lei · 36 ang.
- VENUS HOLIDAY 2000 SA · Venus (mun. Mangalia)10,6 mil lei · 40 ang.
- TISMANA CLUB S.R.L. · Constanța9,9 mil lei · 19 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24177/212/202313.09.2023
validare poprire 144/BSL/2022
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 20933/212/202309.08.2023
autorizare desfiinţare lucrări (legea 50/1991)
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Intervenient
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
Întrebări frecvente despre AURORA MAMAIA SRL
Care este CUI-ul firmei AURORA MAMAIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AURORA MAMAIA SRL este 1900019, iar codul de TVA este RO1900019. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991001478138, iar codul EUID este ROONRC.J1991001478138.
Unde are sediul AURORA MAMAIA SRL?
Sediul social al firmei AURORA MAMAIA SRL este în HOTEL AURORA, Loc. Mamaia, Municipiul Constanța, Constanța, Mamaia (mun. Constanța), județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AURORA MAMAIA SRL?
Activitatea principală a firmei AURORA MAMAIA SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AURORA MAMAIA SRL?
AURORA MAMAIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AURORA MAMAIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 280). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AURORA MAMAIA SRL?
În 2025, AURORA MAMAIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 11 mil lei și un profit net de 282 mii lei, cu 39 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AURORA MAMAIA SRL plătitoare de TVA?
Da. AURORA MAMAIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.