AURION SRL
Sat Mârșa, Comuna Mârșa, Giurgiu
În 2025: cifra de afaceri 123 mii lei, pierdere netă 38 mii lei, 1 angajați.
Despre AURION SRL
AURION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2007 cu numărul J2007000646526 și codul unic de înregistrare (CUI) 22382270, cu sediul în Mârșa, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 123 mii lei (-49% față de 2024), o pierdere netă de 38 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 184 mii lei la 123 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 22382270
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000646526
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 septembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000646526
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 14.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 123 mii lei
- Pierdere netă
- 38 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -62 mii lei
- Datorii
- 99 mii lei
- Active totale
- 37 mii lei
- Marjă netă
- -30,7%
- Cifră / angajat
- 123 mii lei
-49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (267%); cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 136 mii | 154 mii | 236 mii | 211 mii | 195 mii | 184 mii | 165 mii | 164 mii | 239 mii | 123 mii |
| Venituri totale | 136 mii | 154 mii | 236 mii | 211 mii | 195 mii | 184 mii | 165 mii | 164 mii | 239 mii | 123 mii |
| Cheltuieli totale | 152 mii | 167 mii | 246 mii | 224 mii | 197 mii | 189 mii | 188 mii | 207 mii | 285 mii | 160 mii |
| Profit / pierdere brută | -16 mii | -14 mii | -9.520 | -13 mii | -2.172 | -5.694 | -23 mii | -43 mii | -45 mii | -37 mii |
| Profit / pierdere netă | -17 mii | -15 mii | -12 mii | -15 mii | -4.118 | -7.530 | -25 mii | -45 mii | -48 mii | -38 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 2.472 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 177 mii | 170 mii | 141 mii | 138 mii | 168 mii | 154 mii | 96 mii | 83 mii | 39 mii | 37 mii |
| din care stocuri | 148 mii | 142 mii | 94 mii | 92 mii | 121 mii | 90 mii | 68 mii | 62 mii | 17 mii | 21 mii |
| creanțe | 1.023 | 2.374 | 22 | — | 3.104 | — | 8 | 395 | 1.241 | 2.880 |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 25 mii | 47 mii | 45 mii | 43 mii | 65 mii | 28 mii | 20 mii | 20 mii | 13 mii |
| Datorii | 42 mii | 47 mii | 30 mii | 41 mii | 76 mii | 70 mii | 36 mii | 67 mii | 72 mii | 99 mii |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 123 mii | 111 mii | 96 mii | 92 mii | 84 mii | 60 mii | 15 mii | -33 mii | -62 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 81 din 121 în județul Giurgiu și locul 6.728 din 10.466 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Giurgiu
- FELICIA SRL · Giurgiu136 mii lei · 2 ang.
- MELYS COMERȚ SRL · Ogrezeni136 mii lei · 1 ang.
- GEO MOB STAR S.R.L. · Giurgiu135 mii lei · 2 ang.
- P&D CAFE SRL · Giurgiu132 mii lei · 1 ang.
- MA LAGHARI S.R.L. · Giurgiu130 mii lei · 0 ang.
- ISPAS TRADE CATALINA S.R.L. · Mihai Bravu129 mii lei · 0 ang.
- MARVI SRL · Giurgiu114 mii lei · 0 ang.
- DMS CONFORT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Malu112 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24756/245/202418.07.2024
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 2051/118/2023/a128.05.2024
antrenare raspundere
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Reclamant
- 3141/292/201129.02.2024
succesiune lămurire dispozitiv
Tribunalul Teleorman · Recurs · Civil · calitate: Intimat Intervenient în numele altei persoane
- 2051/118/202315.03.2023
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre AURION SRL
Care este CUI-ul firmei AURION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AURION SRL este 22382270. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000646526, iar codul EUID este ROONRC.J2007000646526.
Unde are sediul AURION SRL?
Sediul social al firmei AURION SRL este în Sat Mârșa, Comuna Mârșa, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AURION SRL?
Activitatea principală a firmei AURION SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AURION SRL?
AURION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AURION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 773). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AURION SRL?
În 2025, AURION SRL a raportat o cifră de afaceri de 123 mii lei și o pierdere netă de 38 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AURION SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, AURION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.