AURETANIC SRL
NUFĂRULUI, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 556 mii lei, profit net 8.191 lei, 2 angajați.
Despre AURETANIC SRL
AURETANIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 2012 cu numărul J2012000015094 și codul unic de înregistrare (CUI) 29529833, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Activități ale unităților mobile de alimentație” (cod CAEN 5612). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 556 mii lei (+87% față de 2024), un profit net de 8.191 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 137 mii lei la 556 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 29529833
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000015094
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 ianuarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000015094
- Cod poștal
- 810161
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.09.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 556 mii lei
- Profit net
- 8.191 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -104 mii lei
- Datorii
- 157 mii lei
- Active totale
- 52 mii lei
- Marjă netă
- 1,5%
- Cifră / angajat
- 278 mii lei
+87% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (299%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 143 mii | 140 mii | 148 mii | 108 mii | 137 mii | 194 mii | 248 mii | 298 mii | 556 mii |
| Venituri totale | 0 | 144 mii | 140 mii | 148 mii | 108 mii | 137 mii | 194 mii | 248 mii | 298 mii | 556 mii |
| Cheltuieli totale | 1.285 | 101 mii | 119 mii | 123 mii | 95 mii | 142 mii | 210 mii | 362 mii | 285 mii | 531 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.285 | 43 mii | 22 mii | 25 mii | 14 mii | -5.395 | -16 mii | -114 mii | 12 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.285 | 41 mii | 21 mii | 23 mii | 12 mii | -6.761 | -18 mii | -116 mii | 3.519 | 8.191 |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 12 mii | 9.722 | 7.833 | 35 mii |
| Active circulante | — | 34 mii | 106 mii | 105 mii | 83 mii | 241 mii | 182 mii | 20 mii | 1.842 | 17 mii |
| din care stocuri | — | 396 | — | — | 1.121 | 2.267 | 19 | — | 459 | 1.345 |
| creanțe | — | — | 61 mii | 39 mii | 29 mii | 15 mii | — | 30 | — | — |
| casa și conturi la bănci | — | 34 mii | 45 mii | 66 mii | 53 mii | 224 mii | 182 mii | 20 mii | 1.383 | 16 mii |
| Datorii | 9.519 | 2.635 | 74 mii | 59 mii | 35 mii | 200 mii | 171 mii | 146 mii | 122 mii | 157 mii |
| Capitaluri proprii | -9.519 | 32 mii | 32 mii | 46 mii | 48 mii | 41 mii | 23 mii | -116 mii | -112 mii | -104 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 9 în județul Brăila și locul 50 din 574 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5612 – Activități ale unităților mobile de alimentație.
Firme similare din județul Brăila
- TRIAPEDIA SRL · Brăila421 mii lei · 2 ang.
- PINK CANDY S.R.L. · Brăila112 mii lei · 0 ang.
- CHISAMIA GRILL S.R.L. · Brăila50 mii lei · 1 ang.
- SILVIU FOOD TRUCK S.R.L. · Sat Plopu, Oraș Ianca48 mii lei · 0 ang.
- GASTROSISTEM FOOD PLUS S.R.L. · Colțea (com. Rosiori)37 mii lei · 2 ang.
- CLATITE LA ONUTZ S.R.L. · Scorțaru Nou (com. Scortaru Nou)16 mii lei · 1 ang.
- ANDRA FOREVER S.R.L. · Brăila9.696 lei · 0 ang.
- BIANLIDA SRL · Brăila4.706 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5612 – Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Întrebări frecvente despre AURETANIC SRL
Care este CUI-ul firmei AURETANIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AURETANIC SRL este 29529833, iar codul de TVA este RO29529833. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000015094, iar codul EUID este ROONRC.J2012000015094.
Unde are sediul AURETANIC SRL?
Sediul social al firmei AURETANIC SRL este în NUFĂRULUI, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810161, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AURETANIC SRL?
Activitatea principală a firmei AURETANIC SRL este „Activități ale unităților mobile de alimentație”, cod CAEN 5612. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AURETANIC SRL?
AURETANIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AURETANIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 194). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AURETANIC SRL?
În 2025, AURETANIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 556 mii lei și un profit net de 8.191 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AURETANIC SRL plătitoare de TVA?
Da. AURETANIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.