AUDITCONT EXAL SRL
Str. MIHAI EMINESCU, bl. C2, ap. 44, Municipiul Deva, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 257 mii lei, profit net 18 mii lei, 1 angajați.
Despre AUDITCONT EXAL SRL
AUDITCONT EXAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2003 cu numărul J20/1185/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15769828, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 257 mii lei (-7% față de 2024), un profit net de 18 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 295 mii lei la 257 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15769828
- Nr. Registrul Comerțului
- J20/1185/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 septembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J20/1185/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.06.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 257 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 63 mii lei
- Datorii
- 63 mii lei
- Active totale
- 126 mii lei
- Marjă netă
- 7,2%
- Cifră / angajat
- 257 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 276 mii | 249 mii | 270 mii | 278 mii | 374 mii | 295 mii | 299 mii | 417 mii | 276 mii | 257 mii |
| Venituri totale | 276 mii | 258 mii | 275 mii | 279 mii | 374 mii | 296 mii | 299 mii | 418 mii | 278 mii | 266 mii |
| Cheltuieli totale | 268 mii | 246 mii | 243 mii | 233 mii | 269 mii | 236 mii | 216 mii | 291 mii | 266 mii | 244 mii |
| Profit / pierdere brută | 8.609 | 12 mii | 33 mii | 45 mii | 104 mii | 60 mii | 84 mii | 126 mii | 12 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | 5.845 | 9.228 | 30 mii | 43 mii | 101 mii | 57 mii | 81 mii | 122 mii | 9.140 | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 46 mii | 34 mii | 23 mii | 18 mii | 31 mii | 33 mii | 41 mii | 34 mii | 26 mii | 19 mii |
| Active circulante | 86 mii | 46 mii | 93 mii | 91 mii | 135 mii | 164 mii | 206 mii | 353 mii | 181 mii | 107 mii |
| din care stocuri | — | — | 300 | 300 | 300 | 0 | — | — | — | — |
| creanțe | 86 mii | 46 mii | 50 mii | 83 mii | 125 mii | 155 mii | 199 mii | 243 mii | 175 mii | 134 mii |
| casa și conturi la bănci | 330 | 200 | 43 mii | 7.548 | 9.612 | 9.133 | 6.168 | 110 mii | 6.644 | -27 mii |
| Cheltuieli în avans | 60 mii | 25 mii | — | — | — | — | — | — | 10 mii | — |
| Datorii | 57 mii | 43 mii | 65 mii | 46 mii | 64 mii | 120 mii | 134 mii | 234 mii | 166 mii | 63 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | 12 mii | 11 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 135 mii | 61 mii | 50 mii | 63 mii | 103 mii | 77 mii | 101 mii | 142 mii | 51 mii | 63 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 49 din 144 în județul Hunedoara și locul 5.759 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Hunedoara
- CONTROLEX SRL · Hunedoara267 mii lei · 2 ang.
- COST ANALYSIS SRL · Hunedoara266 mii lei · 2 ang.
- LUCA TAX ACCOUNTING S.R.L. · Deva262 mii lei · 1 ang.
- CONT EXPERT & RESURSE UMANE SRL · Hunedoara262 mii lei · 2 ang.
- CONT SRL · Deva255 mii lei · 1 ang.
- PADEMI DECOR SRL · Deva254 mii lei · 1 ang.
- FLORY ACCOUNT PRO S.R.L. · Deva251 mii lei · 2 ang.
- FERM EXPERT CONTAB SRL · Hunedoara247 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6420 Activități ale holdingurilor
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre AUDITCONT EXAL SRL
Care este CUI-ul firmei AUDITCONT EXAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AUDITCONT EXAL SRL este 15769828, iar codul de TVA este RO15769828. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J20/1185/2003, iar codul EUID este ROONRC.J20/1185/2003.
Unde are sediul AUDITCONT EXAL SRL?
Sediul social al firmei AUDITCONT EXAL SRL este în Str. MIHAI EMINESCU, bl. C2, ap. 44, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AUDITCONT EXAL SRL?
Activitatea principală a firmei AUDITCONT EXAL SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AUDITCONT EXAL SRL?
AUDITCONT EXAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AUDITCONT EXAL SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru AUDITCONT EXAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Deva sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are AUDITCONT EXAL SRL?
În 2025, AUDITCONT EXAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 257 mii lei și un profit net de 18 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AUDITCONT EXAL SRL plătitoare de TVA?
Da. AUDITCONT EXAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.