ASS AUTO SRL
Școală, Sat Aninosani, Comuna Cândești, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 574 mii lei, profit net 8.670 lei, 1 angajați.
Despre ASS AUTO SRL
ASS AUTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2006 cu numărul J2006000517151 și codul unic de înregistrare (CUI) 18670321, cu sediul în Aninosani (com. Cândești), județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 574 mii lei (+51% față de 2024), un profit net de 8.670 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 319 mii lei la 574 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18670321
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000517151
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 mai 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000517151
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 574 mii lei
- Profit net
- 8.670 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 103 mii lei
- Datorii
- 79 mii lei
- Active totale
- 182 mii lei
- Marjă netă
- 1,5%
- Cifră / angajat
- 574 mii lei
+51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 682 mii | 710 mii | 682 mii | 760 mii | 423 mii | 319 mii | 296 mii | 360 mii | 382 mii | 574 mii |
| Venituri totale | 683 mii | 711 mii | 682 mii | 775 mii | 424 mii | 319 mii | 298 mii | 361 mii | 382 mii | 588 mii |
| Cheltuieli totale | 635 mii | 677 mii | 724 mii | 746 mii | 409 mii | 386 mii | 287 mii | 283 mii | 318 mii | 569 mii |
| Profit / pierdere brută | 48 mii | 34 mii | -42 mii | 29 mii | 15 mii | -66 mii | 12 mii | 78 mii | 64 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 39 mii | 26 mii | -49 mii | 21 mii | 10 mii | -70 mii | 8.594 | 74 mii | 59 mii | 8.670 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 4.000 | 3.000 | — | — | 49 mii | 37 mii |
| Active circulante | 209 mii | 157 mii | 196 mii | 140 mii | 171 mii | 88 mii | 99 mii | 116 mii | 126 mii | 146 mii |
| din care stocuri | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 15 mii | 63 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 115 mii | 185 mii | 163 mii | 115 mii | 106 mii | 85 mii | 93 mii | 92 mii | 73 mii | 79 mii |
| casa și conturi la bănci | 69 mii | -54 mii | 7.601 | 9.228 | 65 mii | 3.625 | 6.200 | 23 mii | 53 mii | 67 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 3.315 | 3.980 | — |
| Datorii | 153 mii | 117 mii | 205 mii | 128 mii | 152 mii | 138 mii | 138 mii | 83 mii | 84 mii | 79 mii |
| Capitaluri proprii | 56 mii | 40 mii | -8.898 | 12 mii | 22 mii | -47 mii | -39 mii | 36 mii | 95 mii | 103 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 378 din 1.129 în județul Dâmbovița și locul 14.239 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Dâmbovița
- MOBY DICK SPEDITION S.R.L. · Târgoviște584 mii lei · 2 ang.
- NIKONYN SPEDITION S.R.L. · Găești583 mii lei · 1 ang.
- MATEFI VIC S.R.L. · Picior De Munte (com. Dragodana)580 mii lei · 1 ang.
- ANDREI ȘI ALESIA TRANS SRL · Târgoviște577 mii lei · 1 ang.
- STELȚIPARU TRANS S.R.L. · Bechinești (com. Finta)577 mii lei · 3 ang.
- MADIMAR LAU TRANS S.R.L. · Ludești574 mii lei · 2 ang.
- MARDAN TRANS SRL · Brăteștii De Jos (com. Văcărești)567 mii lei · 2 ang.
- HOT WHEELS TRANS S.R.L. · Târgoviște564 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13010/315/202506.11.2025
plângere contravenţională O.G. 37/2007 - proces-verbal seria PTRX nr. 0329716
Judecătoria Targoviste · Fond · Civil · calitate: Petent
- 4501/315/2024/a110.03.2025
reexaminare amendă judiciară
Judecătoria Targoviste · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
Întrebări frecvente despre ASS AUTO SRL
Care este CUI-ul firmei ASS AUTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ASS AUTO SRL este 18670321, iar codul de TVA este RO18670321. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000517151, iar codul EUID este ROONRC.J2006000517151.
Unde are sediul ASS AUTO SRL?
Sediul social al firmei ASS AUTO SRL este în Școală, Sat Aninosani, Comuna Cândești, Dâmbovița, Aninosani (com. Cândești), județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ASS AUTO SRL?
Activitatea principală a firmei ASS AUTO SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ASS AUTO SRL?
ASS AUTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 mai 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ASS AUTO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ASS AUTO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Aninosani (com. Cândești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ASS AUTO SRL?
În 2025, ASS AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 574 mii lei și un profit net de 8.670 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ASS AUTO SRL plătitoare de TVA?
Da. ASS AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.