Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

ASRO engineering SRL

CUI 17300282J40/3957/2005

Str. PUȘCAȘULUI, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri 666 mii lei, profit net 436 mii lei, 1 angajați.

Despre ASRO engineering SRL

ASRO engineering SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2005 cu numărul J40/3957/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17300282, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 666 mii lei (+80% față de 2024), un profit net de 436 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 443 mii lei la 666 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 mai 2017.

Date de identificare

CUI
17300282
Nr. Registrul Comerțului
J40/3957/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
01 martie 2005
EUID
ROONRC.J40/3957/2005
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 25.05.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 23.02.2017

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
666 mii lei

+80% față de 2024

Profit net
436 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
457 mii lei
Datorii
163 mii lei
Active totale
621 mii lei
Marjă netă
65,5%
Cifră / angajat
666 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 377.015 lei; profit net 242.257 lei20162017: cifra de afaceri 316.269 lei; profit net 206.542 lei20172018: cifra de afaceri 758.023 lei; profit net 591.659 lei20182019: cifra de afaceri 171.063 lei; profit net 185 lei20192020: cifra de afaceri 480.090 lei; profit net 293.661 lei20202021: cifra de afaceri 443.396 lei; profit net 285.833 lei20212022: cifra de afaceri 378.751 lei; profit net 234.041 lei20222023: cifra de afaceri 841.850 lei; profit net 538.757 lei20232024: cifra de afaceri 369.782 lei; profit net 71.162 lei20242025: cifra de afaceri 665.550 lei; profit net 435.861 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă377 mii316 mii758 mii171 mii480 mii443 mii379 mii842 mii370 mii666 mii
Venituri totale377 mii317 mii758 mii172 mii505 mii493 mii380 mii842 mii376 mii666 mii
Cheltuieli totale123 mii101 mii144 mii167 mii197 mii193 mii139 mii295 mii299 mii211 mii
Profit / pierdere brută254 mii216 mii614 mii5.367308 mii300 mii240 mii547 mii77 mii455 mii
Profit / pierdere netă242 mii207 mii592 mii185294 mii286 mii234 mii539 mii71 mii436 mii
Număr mediu de angajați———1111111
Active imobilizate99 mii65 mii37 mii6.32068 mii5.95325 mii23 mii28 mii22 mii
Active circulante190 mii196 mii652 mii68 mii266 mii349 mii314 mii590 mii125 mii595 mii
creanțe90 mii66 mii73 mii20 mii46 mii78 mii148 mii50 mii55 mii555 mii
casa și conturi la bănci100 mii130 mii579 mii48 mii221 mii271 mii166 mii540 mii70 mii40 mii
Cheltuieli în avans9697656776553381.0942.4292.6563.4383.077
Datorii27 mii34 mii78 mii54 mii19 mii49 mii85 mii55 mii64 mii163 mii
Capitaluri proprii263 mii228 mii613 mii21 mii315 mii307 mii256 mii560 mii93 mii457 mii
din care capital subscris vărsat200200200200500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1.097 din 3.462 în județul București și locul 3.704 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Întrebări frecvente despre ASRO engineering SRL

Care este CUI-ul firmei ASRO engineering SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ASRO engineering SRL este 17300282, iar codul de TVA este RO17300282. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/3957/2005, iar codul EUID este ROONRC.J40/3957/2005.

Unde are sediul ASRO engineering SRL?

Sediul social al firmei ASRO engineering SRL este în Str. PUȘCAȘULUI, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ASRO engineering SRL?

Activitatea principală a firmei ASRO engineering SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ASRO engineering SRL?

ASRO engineering SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ASRO engineering SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ASRO engineering SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ASRO engineering SRL?

În 2025, ASRO engineering SRL a raportat o cifră de afaceri de 666 mii lei și un profit net de 436 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ASRO engineering SRL plătitoare de TVA?

Da. ASRO engineering SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 mai 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează