ASPHAROM SRL
Str. BARAJULUI, FN., Municipiul Târgu Mureș, Mureș
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 12,6 mil lei, pierdere netă 2,7 mil lei, 38 angajați.
Despre ASPHAROM SRL
ASPHAROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2003 cu numărul J2003000816262 și codul unic de înregistrare (CUI) 15554632, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.” (cod CAEN 2399). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,6 mil lei (-46% față de 2024), o pierdere netă de 2,7 mil lei și 38 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6,9 mil lei la 12,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15554632
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000816262
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iunie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000816262
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.07.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,6 mil lei
- Pierdere netă
- 2,7 mil lei
- Angajați (medie)
- 38
- Capitaluri proprii
- 5,4 mil lei
- Datorii
- 6,5 mil lei
- Active totale
- 11,9 mil lei
- Marjă netă
- -21,8%
- Cifră / angajat
- 332 mii lei
-46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 46% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13,4 mil | 12,6 mil | 10,8 mil | 9,9 mil | 14,4 mil | 6,9 mil | 10,1 mil | 11,2 mil | 23,3 mil | 12,6 mil |
| Venituri totale | 12,7 mil | 13,9 mil | 10 mil | 11,2 mil | 14,9 mil | 7,1 mil | 10,3 mil | 12 mil | 30,8 mil | 12,4 mil |
| Cheltuieli totale | 13,5 mil | 13,8 mil | 11,7 mil | 13,3 mil | 14,5 mil | 7,7 mil | 9,7 mil | 11,6 mil | 27,1 mil | 15,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -800 mii | 128 mii | -1,6 mil | -2,1 mil | 419 mii | -597 mii | 610 mii | 312 mii | 3,7 mil | -2,7 mil |
| Profit / pierdere netă | -800 mii | 128 mii | -1,6 mil | -2,1 mil | 419 mii | -597 mii | 610 mii | 312 mii | 3,5 mil | -2,7 mil |
| Număr mediu de angajați | 41 | 39 | 34 | 37 | 42 | 36 | 26 | 32 | 40 | 38 |
| Active imobilizate | 6,8 mil | 6,3 mil | 5,7 mil | 4,8 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 4,6 mil | 4,9 mil | 4,4 mil |
| Active circulante | 5,5 mil | 7,9 mil | 6,2 mil | 4,4 mil | 4,8 mil | 2,5 mil | 3,8 mil | 6,2 mil | 9,7 mil | 7,4 mil |
| din care stocuri | 975 mii | 1,6 mil | 456 mii | 1,6 mil | 1,6 mil | 603 mii | 572 mii | 1,5 mil | 5,4 mil | 3,4 mil |
| creanțe | 4,5 mil | 6,3 mil | 5,7 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 912 mii | 3,2 mil | 4,2 mil | 4 mil | 3,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 9.487 | 14 mii | 13 mii | 23 mii | 935 mii | 29 mii | 446 mii | 246 mii | 163 mii |
| Cheltuieli în avans | 35 mii | 35 mii | 38 mii | 45 mii | 52 mii | 50 mii | 46 mii | 131 mii | 125 mii | 110 mii |
| Datorii | 4,6 mil | 6,6 mil | 6 mil | 5,4 mil | 4,9 mil | 2,7 mil | 3,3 mil | 6,3 mil | 6,5 mil | 6,5 mil |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | 9.406 | 6.781 | 4.156 | 1.531 |
| Capitaluri proprii | 7,8 mil | 7,6 mil | 5,9 mil | 3,9 mil | 4,3 mil | 3,7 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 8,2 mil | 5,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 2 în județul Mureș și locul 18 din 72 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2399 – Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a..
Firme similare din județul Mureș
- EPS THERMOPOR SRL · Sâncraiu De Mureș11,7 mil lei · 54 ang.
- SWISS IZO MAT S.R.L. · Târnăveni0 lei · 0 ang.
- ENERGY CONNECT RESOURCES S.R.L. · Târgu Mureș0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 41533/3/2017*/a105.03.2026
alte cereri Apel imp.sc 262/21.1.2026 (Copisa Constructii SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor Creditor
- 42/1371/2014/a5712.02.2026
alte cereri aprobare valorificare bunuri mobile
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 41533/3/2017*17.03.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată REJUDECARE
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor Creditor
- 41533/3/201728.10.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 42/1371/2014/a5616.11.2023
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 266/1371/202326.10.2023
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 11251/320/202301.09.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Targumures · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2399 – Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre ASPHAROM SRL
Care este CUI-ul firmei ASPHAROM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ASPHAROM SRL este 15554632, iar codul de TVA este RO15554632. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000816262, iar codul EUID este ROONRC.J2003000816262.
Unde are sediul ASPHAROM SRL?
Sediul social al firmei ASPHAROM SRL este în Str. BARAJULUI, FN., Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ASPHAROM SRL?
Activitatea principală a firmei ASPHAROM SRL este „Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.”, cod CAEN 2399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ASPHAROM SRL?
ASPHAROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ASPHAROM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ASPHAROM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ASPHAROM SRL?
În 2025, ASPHAROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,6 mil lei și o pierdere netă de 2,7 mil lei, cu 38 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ASPHAROM SRL plătitoare de TVA?
Da. ASPHAROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.