ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.
Cireșului, Sat Săucești, Comuna Săucești, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 328 mii lei, 5 angajați.
Despre ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.
ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2015 cu numărul J2015000035044 și codul unic de înregistrare (CUI) 33961901, cu sediul în Săucești, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+99% față de 2024), un profit net de 328 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 ianuarie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 33961901
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000035044
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 ianuarie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000035044
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 28.01.2015
din 01.04.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 328 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 311 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 26,2%
- Cifră / angajat
- 250 mii lei
+99% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 80% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 235 mii | 90 mii | 31 mii | 394 mii | 746 mii | 1,1 mil | 217 mii | 871 mii | 628 mii | 1,3 mil |
| Venituri totale | 235 mii | 90 mii | 61 mii | 490 mii | 764 mii | 995 mii | 604 mii | 575 mii | 808 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 228 mii | 75 mii | 60 mii | 410 mii | 748 mii | 871 mii | 600 mii | 566 mii | 747 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 7.100 | 15 mii | 1.318 | 80 mii | 16 mii | 123 mii | 3.913 | 9.557 | 61 mii | 362 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.512 | 13 mii | 387 | 76 mii | 9.960 | 115 mii | 1.453 | 1.024 | 47 mii | 328 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | — | 4 | 9 | 7 | 3 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 31 mii | 20 mii | 17 mii | 3.239 | 79 mii | 196 mii | 177 mii | 190 mii | 143 mii | 494 mii |
| Active circulante | 68 mii | 91 mii | 128 mii | 283 mii | 293 mii | 203 mii | 438 mii | 285 mii | 873 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | — | — | 30 mii | 116 mii | 110 mii | 1.615 | 350 mii | 55 mii | 235 mii | 571 mii |
| creanțe | 17 mii | 35 mii | 19 mii | 22 mii | 13 mii | 33 mii | 28 mii | 151 mii | 399 mii | 441 mii |
| casa și conturi la bănci | 51 mii | 57 mii | 79 mii | 145 mii | 170 mii | 168 mii | 59 mii | 79 mii | 239 mii | 87 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | -625 | — | — |
| Datorii | 66 mii | 66 mii | 99 mii | 164 mii | 240 mii | 426 mii | 642 mii | 500 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 397 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 33 mii | 46 mii | 46 mii | 122 mii | 132 mii | -28 mii | -27 mii | -26 mii | -17 mii | 311 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 102 din 421 în județul Bacău și locul 5.643 din 19.575 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Bacău
- BIOBUT PELLET S.R.L. · Gârleni1,3 mil lei · 5 ang.
- OMEGA CONSTRUCT SRL · Bacău1,3 mil lei · 1 ang.
- ARTERO BUSINESS S.R.L. · Bacău1,3 mil lei · 2 ang.
- SAMY LAMI SRL · Recea (com. Horgești)1,2 mil lei · 5 ang.
- MAL EXPO CONSTRUCT 2023 S.R.L. · Pârgărești1,2 mil lei · 5 ang.
- IQS BUILDING S.R.L. · Bacău1,2 mil lei · 3 ang.
- ADVISANTE S.R.L. · Onești1,2 mil lei · 11 ang.
- MARDAG-CONSTRUCT SRL · Caraclău (com. Bârsănești)1,2 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. este 33961901, iar codul de TVA este RO33961901. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000035044, iar codul EUID este ROONRC.J2015000035044.
Unde are sediul ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. este în Cireșului, Sat Săucești, Comuna Săucești, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.?
ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 239). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ASC REAL CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 328 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ASC REAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 28 ianuarie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.